INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fotbal > Fotbal extern si discutii generale

Reply
 
Thread Tools
Old 26-07-2011, 04:50 PM   #1
Bogdy43
Member
 
Bogdy43's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Arad
Bogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud of
Default Calificari CM 2014

Sambata este tragerea la sorti pentru grupele de calificare la Mondialul din 2014.

Romania se afla in urna a 4-a.

Urna 1:Spania, Olanda, Germania, Anglia, Portugalia, Italia, Croatia, Norvegia, Grecia
Urna 2:Franta, Muntenegru, Rusia, Suedia, Danemarca, Slovenia, Turcia, Serbia, Slovacia
Urna 3:Elvetia, Israel, Irlanda, Belgia, Cehia, Bosnia, Ungaria, Ucraina, Belarus
Urna 4:Romania, Bulgaria, Georgia, Lituania, Albania, Scotia, Irlanda de Nord, Austria, Polonia
Urna 5:Armenia, Finlanda, Estonia, Cipru, Letonia, Feroe, Moldova, Macedonia, Azerbaijan
Urna 6:Tara Galilor, Liechtenstein, Islanda, Luxemburg, Kazahstan, Malta, Andorra, San Marino

Dupa parerea mea cea mai grea grupa ar fi:
Spania
Franta
Elvetia
Romania
Letonia
Tara Galilor

Si cea mai usoara:
Norvegia
Muntenegru
Belarus
Romania
Feroe
San Marino
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



Legenda - Argint
Turneul anului - Bronz(A-League)

Last edited by Bogdy43; 26-07-2011 at 04:53 PM.
Bogdy43 is offline   Reply With Quote
Old 26-07-2011, 09:32 PM   #2
XaNdRys
Banned
 
XaNdRys's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Miami Beach, Florida
XaNdRys is infamous around these partsXaNdRys is infamous around these partsXaNdRys is infamous around these partsXaNdRys is infamous around these partsXaNdRys is infamous around these partsXaNdRys is infamous around these parts
Default

Eu nu inteleg ce cauta Norvegia in urna1 ?Ce cauta Muntenegru ,Slovenia,Slovacia in urna2? Iar romania ar merita sa fie in urna 3 suntem peste Israel.
XaNdRys is offline   Reply With Quote
Old 26-07-2011, 11:05 PM   #3
adyb
Member
 
adyb's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Location: Ramnicu Valcea
adyb is just really niceadyb is just really niceadyb is just really niceadyb is just really nice
Default

Quote:
Originally Posted by XaNdRys View Post
Eu nu inteleg ce cauta Norvegia in urna1 ?Ce cauta Muntenegru ,Slovenia,Slovacia in urna2? Iar romania ar merita sa fie in urna 3 suntem peste Israel.
Eu tin minte ca am luat bataie cu 2-0 in ultimul meci direct cu Israel, in 2010 daca nu ma insel.
adyb is offline   Reply With Quote
Old 28-07-2011, 06:23 PM   #4
Theo1948
Member
 
Theo1948's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Oltenita
Theo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant future
Send a message via Yahoo to Theo1948
Default

Au facut puncte in ultimele doua campanii de calificare, de asta sunt acolo. Asa am fost si noi in urma cu mai multi ani, cand eram tot prin urna a 4-a, ne-am descurcat bine in campaniile pentru Euro 2004 si World Cup 2006 (bine e cam mult spus) si am ajuns in urna a doua. Locul nostru e total meritat acum, suntem pe 53 in lume deci nu putem avea pretentii. Sper sa avem o grupa usoara, nu ma astept la calificare, dar sa terminam macar pe 3.
Theo1948 is offline   Reply With Quote
Old 30-07-2011, 09:58 PM   #5
Hook™
Nick vechi: Loco22
 
Hook™'s Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Craiova
Hook™ has much to be proud ofHook™ has much to be proud ofHook™ has much to be proud ofHook™ has much to be proud ofHook™ has much to be proud ofHook™ has much to be proud ofHook™ has much to be proud ofHook™ has much to be proud of
Default

Grupa A
Croatia
Serbia
Belgia
Scotia
Macedonia
Tara Galilor

Grupa B
Italia
Danemarca
Cehia
Bulgaria
Armenia
Malta

Grupa C
Germania
Suedia
Irlanda
Austria
Feroe
Kazahstan

Grupa D
Olanda
Turcia
Ungaria
Romania
Estonia
Andorra


Grupa E
Norvegia
Slovenia
Elvetia
Albania
Cipru
Islanda

Grupa F
Grecia
Portugalia
Rusia
Israel
Irlanda de Nord
Azerbaidjan
Luxemburg

Grupa G
Slovacia
Bosnia
Lituania
Letonia
Liechstenstein

Grupa H
Anglia
Muntenegru
Ucraina
Polonia
Moldova
San Marino

Grupa I
Spania
Franta
Belarus
Georgia
Ce parere aveti?Cu putin noroc putem termina pe locul 2 .
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by Hook™; 30-07-2011 at 10:04 PM.
Hook™ is offline   Reply With Quote
Old 30-07-2011, 09:59 PM   #6
Bogdy43
Member
 
Bogdy43's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Arad
Bogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud of
Default

Putin noroc?
Poate cu mult noroc.Turcii sunt mult mai buni ca noi.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



Legenda - Argint
Turneul anului - Bronz(A-League)
Bogdy43 is offline   Reply With Quote
Old 30-07-2011, 10:03 PM   #7
S3BBY
Member
 
S3BBY's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Braşov
S3BBY has a reputation beyond reputeS3BBY has a reputation beyond reputeS3BBY has a reputation beyond reputeS3BBY has a reputation beyond reputeS3BBY has a reputation beyond reputeS3BBY has a reputation beyond reputeS3BBY has a reputation beyond reputeS3BBY has a reputation beyond reputeS3BBY has a reputation beyond reputeS3BBY has a reputation beyond reputeS3BBY has a reputation beyond repute
Send a message via Yahoo to S3BBY
Default

Ca sa nu mai zicem de unguri...
Dar avem sansa noastra si trebuie sa profitam de ea.Oricum mai sus de locul 3 nu cred ca iesim,dar orice e posibil.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
S3BBY is offline   Reply With Quote
Old 30-07-2011, 10:23 PM   #8
adyb
Member
 
adyb's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Location: Ramnicu Valcea
adyb is just really niceadyb is just really niceadyb is just really niceadyb is just really nice
Default

Cu ce avem acum stam bine in urna a 4-a, pe acel loc vom termina. Cu sperante catre un viitor mai bun si o noua echipa nationala condusa de un selectioner cu experienta (Piturca), locul 2.
adyb is offline   Reply With Quote
Old 02-08-2011, 03:26 PM   #9
XaNdRys
Banned
 
XaNdRys's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Miami Beach, Florida
XaNdRys is infamous around these partsXaNdRys is infamous around these partsXaNdRys is infamous around these partsXaNdRys is infamous around these partsXaNdRys is infamous around these partsXaNdRys is infamous around these parts
Default

Putem termina si pe 2 , dar la cat de prosti sunt romanii cu o tara de rahat terminam pe 4-5. Si nu doar la fotbal o tara de rahat, in general.
XaNdRys is offline   Reply With Quote
Old 02-08-2011, 04:15 PM   #10
@lyn reloaded
Member
 
@lyn reloaded's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: Botoşani
@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute
Send a message via Yahoo to @lyn reloaded
Default

Să nu uităm că preliminariile încep de abia la anul. Dacă se va renunţa la încercarea de câştigare a meciurilor din preliminariile actuale şi Piţurcă va încerca să joace aceste meciuri doar cu jucători tineri (Gardoş, Papp, Torje, Alexe, Râpă etc), va construi o echipă destul de bună şi eu zic că avem şanse reale la locul 2 in această grupă. Dacă nu se va întâmpla aşa cum am spus eu, atunci nu putem spera la mai mult de locul 4 în acea grupă.
__________________
Nu voi fi un om obisnuit pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar!
@lyn reloaded is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:50 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL