INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 12

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 08-10-2011, 11:00 AM   #2101
Paul
Member
 
Paul's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: Arad,Romania
Paul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to behold
Default

Ce nu imi place este viteza jocului, total schimbata fata de demo.
__________________
Nick vechi: yo_paul4u10
Paul is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2011, 11:33 AM   #2102
danutzz92
Member
 
Join Date: May 2011
danutzz92 is on a distinguished road
Default

imi zice si mie cineva cum pot exersa penalty-urile/ loviturile libere ???
danutzz92 is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2011, 11:35 AM   #2103
razvanultra55
Member
 
razvanultra55's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucuresti
razvanultra55 has a spectacular aura aboutrazvanultra55 has a spectacular aura about
Send a message via MSN to razvanultra55 Send a message via Yahoo to razvanultra55
Default

Some update/adboards
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
razvanultra55 is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2011, 09:00 PM   #2104
armani
Member
 
armani's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Pitesti
armani is an unknown quantity at this point
Send a message via AIM to armani
Default

Am dat 270ron pe un joc care e plin de buguri si greu greu de tot desi se vrea ceva real totusi un patch ceva pentru PS3?
__________________
HALA MADRID
armani is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2011, 09:49 PM   #2105
rrknt...
Member
 
rrknt...'s Avatar
 
Join Date: Sep 2011
rrknt... is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to rrknt...
Default

Quote:
Originally Posted by armani View Post
Am dat 270ron pe un joc care e plin de buguri si greu greu de tot desi se vrea ceva real totusi un patch ceva pentru PS3?
Si eu sunt cam dezamagit de el, dar asta este, sa nu uitam ca pana acum 2 ani pe PC fifa era un hmhm, si tot il cumparam, asa ca se merita, sper ca la anul sa dispara aceste bug-uri, si va deveni mult mai real...
rrknt... is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2011, 12:08 AM   #2106
Paul
Member
 
Paul's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: Arad,Romania
Paul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to behold
Default

De ce tot dam vina pe anii trecuti?
__________________
Nick vechi: yo_paul4u10
Paul is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2011, 06:33 PM   #2107
inFamous
Banned
 
Join Date: Jun 2011
inFamous has a little shameless behaviour in the past
Default

Quote:
Originally Posted by derrick88 View Post
mai bine taceti. ca asa si este chiar si-au batut joc anul de joc bine ca stiu sa se laude cu impact engine si tactical defending, dar de miile de buguri care apar in joc nu mai vorbeste nimeni... si nici un joc revolutionar nu este asa cum preciza david rutter mai au multe de invatat pana a face ceva revolutionar.
Tu (voi) chiar ai/ati crezut ca jocul va fi revolutionar ? Nu v-ati dat seama ca in fiecare an se lauda cu sute de chestii dar defapt nimic nu este revolutionar si te alegi si cu noi bug-uri SAU altele mai vechi nefixate ?
Pe mine nu ma deranjeaza bug-urile cat ma deranjeaza AI-ul tembel pe care inca il mai au colegii de echipa, daca nu joc pe Ultra-Attacking plus setari ofensive de tactica nu urca nicicum, noroc cu pasa L1/LB ca altfel ar fi fost chiar nejucabil, ca sa nu mai zic ca arbitrul, ca deobicei, te fura ca-n codru, plus ca daca joc pe Medium sau High am minim 40FPS, deobicei pe la 45 dar jocul tot agata oribil, noroc ca pe Low nu scade sub 55 si e jucabil si nu e prea mare diferenta grafica, altfel era jale.
Si eu m-am saturat de minciunile lor dar n-avem ce face, ca nici PES nu este mai stralucitor decat la capitolul AI. La FIFA 08 (Next-Gen / PS3 & 360) s-au laudat cu un AI nou care face 1000 de decizii pe secunda, la 2011 s-au laudat cu Real AI care defapt era acelasi AI subdezvoltat dar care mai facea si el cate o schema o data la 5 meciuri, iar acum la 12 "Pro Player Intelligence" e un alt "feature" bagat degeaba atat timp cat nu afecteaza decat faptul ca jucatorii ii centreaza direct lui Crouch cand il vad in careu, in loc sa mai tina de minge. Deci asta au facut ei la AI intr-un an in loc sa regleze chestiile de baza. Bravo EA, felicitari, la care mai adaug si tampenia de Precision Dribbling care e cel putin 60% nefolositoare.

Last edited by inFamous; 09-10-2011 at 06:37 PM.
inFamous is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2011, 09:46 PM   #2108
spidyp77
Member
 
spidyp77's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Location: Bucharest
spidyp77 is on a distinguished road
Default

In mare masura asa este, cei de la EA au mintit din nou.
Tactical Defending - l-am schimbat cu legagy dfending, ca altfel imi luam bataie de la toata lumea, deci a ramas ca la fifa 11
Precision Dribbling - Iti da un pic de timp sa iti astepti colegii sa urce, atunci cand este folosit, dar in niciun caz nu este un feature de precizat pe coverul jocului.. e mai mult un tweak
Impact engine - Mai mult nu merge. Ziceau intr-un interviu ca nu exista doua tackle-uri la fel in jocul asta.. aiurea. Sunt multe animatii din fifa 11 cu membre ale jucatorilor care trec unele prin altele, faulturile prin spate au fost scoase din joc, pt ca Impact engine asta nu le recunoaste; am vazut de 5 ori pana acum pcioare intaorse peste cap, am vazut si jucatori trecand prin tusieri; de obicei cand faci un tackle si iti reuseste, urmatorul lucru care se intampla e sa te impiedici de jucatorul de la care ai luat mingea.. urmeaza ca el sa se impedice de tine dupa si tot asa....
Alt lucru enervant.. AI-ul advers nu faulteaza.. am avut meciuri multe in care n-am fost faultat nici macar o data, ceea ce e total irealist
In concluzie.. asteptam un patch ceva care sa rezolve macar o parte din probleme.. desi sunt sceptic
__________________
inteligenta are limite,prostia nu


by PopS
spidyp77 is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2011, 11:37 PM   #2109
DanyNesta13
Member
 
DanyNesta13's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
DanyNesta13 is on a distinguished road
Default

Baieti eu am observat un lucru nu stiu daca si voi,cand mi-am facut un turneu amical cu grupe cu echipele din Champions League toate meciurile pe care le-am jucat m-au dat pe zi nici unul pe noapte...nu inteleg de ce???l-au setat asa?Este cineva care a patit acelasi lucru ca mine...si cum s-ar putea rezolva?
DanyNesta13 is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2011, 08:52 AM   #2110
alex_law
Member
 
Join Date: Sep 2009
alex_law is on a distinguished road
Default

Am observat 2 lucruri ciudate:
1. Gattuso este anuntat de comentatorul de pe stadion inainte de inceperea meciului sau la schimbare cu numele de vincenzo montella
2. La auturile de poarta sau la lovituri libere ale adversarului din partea sa de teren nu pot selecta atacantul din stanga (joc cu milan)

Ati patit si voi asa ceva?
alex_law is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:01 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL