INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Pe langa
Register FAQ Community Calendar

Reply
 
Thread Tools
Old 12-06-2005, 11:13 PM   #1
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

Mai ma uitam si eu pe aici pe forum si am observat ca nimeni nu mai vorbeste serios, numai aberatii...si nu numai pe forumul asta...pur si simplu lumea vorbeste numai despre porcarii...

Si ma gandeam ca in topicul asta sa purtam totusi discutii mai serioase.

AVERTISMENT: Cine incepe sa faca mishto in topicul asta, sa se bage in seama aiurea sau cine face remarci idioate ia pe loc suspend 3 zile

Si acum sa incep eu....

Citeam azi intamplator intr-un ziar ca ieri niste suporteri ai rapidului si ai stelei s-au luat la bataie undeva in bucuresti...acum intrebarea mea...de ce naiba sa te iei la bataie pentru o echipa de fotbal...pentru ce sa pui atat suflet in nimic practic...eu am ajuns in momentul asta sa nu mai inteleg pe cei ce se uita la meciuri, injura, se bat samd...adica fotbalul pentru mine pur si simplu nu mai inseamna nimic...poate asa un spectacol cand am timp sa merg la un meci si nimic mai mult...si cum spuneam nu ii inteleg pe oameni...adica chiar asa distrus sa fii incat sa iei problemele si idiotenile altora si sa lupti tu si sa suferi tu pentru ele? Spun asta pentru ca un om ce are o VIATA adevarata nu va merge niciodata pe un stadion sa injure, nu va injura in fata televizorului cand X rateaza si nu va pune fotbalul pe primele locuri in viata lui. M-am aratat revoltat si pe topicul cu san andreas ca de ce lumea e asa de "slaba" incat sa fie impresionata de niste imagini care nu inseamna nimic...adica sa duci un om virtual la frizer...sa stai practic la computer si sa nu faci absolut NIMIC folositor..faci ceva ce iti da o satisfactie falsa ca ai fi bun la ceva...

Inca ceva, de ce lumea e atat de preocupata de problemele altora...de ce lumea accepta toate idiotenile ce i le baga pe gat televizorul...eu unu ma uit foarte rar la televizor in ultima vreme...astazi dupa 2 saptamani de pauza am aprins televizorul pentru jumatate de ora si am ramas terifiat...incercati numai sa renuntati la televizor si sa cititi o carte de exemplu...o sa ramaneti socati....acum stiu...multi o sa vina cu comentarii...ceeeee...cartile sunt pentru prosti...televizorul ne arata calea, televizorul e bun..ne de stiri de care avem nevoie...adica de ce ma doare pe mine ca guta e in spital, sau ca nu stiu ce c***a iese cu nu stiu ce analfabet de fotbalist...sau nu stiu ce c***a face nu stiu ce...si cu timpul ajungi sa ajungi o legua care accepta orice pentru ca televizorul si societatea o accepta...adica nu e nimic in neregula pentru ca o fata sa fie c***a...sau o persoana sa fie homosexuala...samd...revin mai incolo :P
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 13-06-2005, 01:50 AM   #2
Blue
Nimeni Altu'
 
Blue's Avatar
 
Join Date: Jan 2003
Location: |S|U|D|
Blue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to behold
Send a message via MSN to Blue
Default

Asta mi se pare o tampenie, bataie intre suporteri nu topicu' :P . Ii mai sparg si gaborii trebuie sa se mai mardeasca si ei. Cea ce ma enerveaza sunt fazele astea idiote in care vreo 7-8 iau la bataie vreoi 2-3 copii pt ca au sapca cu steaua sau dinamo sau mai stiu eu ce. Daca tii neaparat sa-l bati pe unu din simplu motiv ca tine cu o echipa rivala fa frate o bataie organizata cum fac ultrasii polonezi.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Craiova un strigat, o lacrima, un suras de fericire.

Toata lumea ne stie/ Suntem leii din Banie/
Alb-Albastru peste tot de la tisa pana-n Olt


C.U.C.S.

Milioane pentru S|U|D ca de acolo vine eu
Blue is offline   Reply With Quote
Old 13-06-2005, 06:34 AM   #3
Tuby
tzac pac..
 
Tuby's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucharest
Tuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to behold
Send a message via Yahoo to Tuby
Default

Referitor la bataile intre suporteri, mi se par o dovada clara de proasta perceptie a fotbalului....si nu e valabil numai la noi pentru ca, pana acum putin timp, noi eram mielusei pe langa huliganii englezi...deci nu conteaza gradul de civilizatie din care faci parte ci felul in care percepi fotbalul..
Eu unul nu am fost de acord niciodata cu manifestarile astea dar cum ele "prind" la societate e destul de greu sa le impiedici..
Cat despre televizor...sunt de parere ca 90 % din programele din ziua de azi sunt absolut inutile si nu fac altceva decat sa promoveze si sa demonstreze lipsa noastra de cultura...pentru ca pana la urma asta reiese din emisiuni gen " darwin , schimb de mame, vino mama sa ma vezi" si asa mai departe..
Singura mea scapare la televizor era vizionarea unui film bun dar nici alea nu mai exista...in cursul saptamanii " impact fatal, crima perfecta, glont in cap " , etc sunt filmele transmise constant...

Si inca o chestie...se apropie Bac-ul, bag mana in foc ca vor exista probleme mari la cum ii schimba guvernarea din an in an structura e si normal sa apara erori...acum au o scuza domne ca il transforma in Bac-ul european ca deh, o sa fim si noi membri....ce membri...o sa fim oaia neagra a Uniunii, aia cei mai saraci care au intrat la limita si uite-i si acum se chinuie, pentru ca voi credeti ca odata intrati o sa fie totul roz ? Aiurea...alinierea la standardele europene o sa ne puna pe butuci si fara o foarte buna gestionare a situatiei de catre conducerea tarii o sa fim aia care merita glontul in ceafa pentru a nu ne mai chinui..


Tuby is offline   Reply With Quote
Old 13-06-2005, 05:00 PM   #4
micutzu
Member
 
Join Date: Jan 2005
Location: iasi
micutzu is on a distinguished road
Default

Ce ma doare pe mine cel mai mult in ultimul timp e nesimtirea, lipsa de educatie si lipsa de respect a oamenilor.
Imi dau seama ca degeaba incerc eu sa "schimb lumea" si sa fac pe bunul samariten.Mergeam si eu pe strada si ma uitam la oamenii care fara pic de jena scuipau in fata ta ( de la copii pana la oameni in toata firea ),care daca aveau ceva de aruncat ( de la ambalaje la sticle ) le aruncau direct pe trotuar,prin tufisuri dar in nici un caz unde trebuia adica la tomberon.Ma gandeam la mine si la faptul ca daca am chiar si o hartiuta cat de mica o arunc la cosu de gunoi si daca nu gasesc un cos merg cu ea in buzunar pana cand gasesc unu.Oameni care vor sa fie respectati, dar ei nici nu stiu ce inseamna ala respect si nu stiu ca respectul tre sa fie reciproc.
Chiar sunt curios cum voi reactiona la vara cand voi merge pt 2 luni in germania si voi vedea, cred eu, un stil total diferit de viata, un alt nivel din toate punctele de vedere.
Apropo de suporteri,chiar nu se poate ca pe stadion sa poti veni cu prietena, mama, nevasta fara ca acestea sa ramana socate de ce se poate auzi acolo.Ma uitam aici pe stadionul din iasi cat de prosti pot sa fie unii.Eu prin mersul la stadion inteleg ca ma uit la meci si imi sustin echipa favorita,fara sa comentez nimic si mai ales fara sa strig diferite chestii despre arbitru,mama lui,sora lui,fata lui etc. fara sa jignesc echipa adversa si suporterii lor.Eu merg la stadion sa imi sustin echipa;daca pierde asta e,data viitoare o s-o sustin mai cu ardoare nu tre sa-mi descarc nervii pe altii( arbitru jucatori etc ).Imi aduc aminte ca o data crainicul stadionului chiar facuse un apel la spectatori sa nu mai folosesca cuvinte obscene si juma de stadion a inceput sa fluiere si sa injure si mai tare.Era un nene in spatele meu care chiar comantase ca "ca doar pt ce am venit la stadion.....ca doar nu am venit la teatru".Nu ca as vrea sa fie ca la teatru ca la teatru doar la sfarsitul spectacolului aplauzi si te manifesti,dar chiar nu se poate ca unii sa se stapaneasca de la injuraturii si alte obscenitati.
Despre tembelizor ce pot sa spun.Daca nimeni nu ea niste masuri in privinta prostiilor care le dau astia la televizor noile generatii o sa fie ceva de genu hais ciao darwin si numai iubire si alte programe care nu fac altceva decat sa indobitoceasca.Oricum deja noile generatii au ca idealuri in viata sa ajunga andreea marin, guta si jiji becali.Chiar ar trbui sa mai lasam tveul si sa mai citim si o carte.
Nu inteleg de ce fiecare ministru al educatiei care vine la conducere ministerului tre sa schimbe si ceva la structura scolara:ba e capacit,ba nu e, ba e treapta, ba nu mai e....Incercam sa intram in europa si pt asta facem noi niste compromisuri avand in vedere educatia.O profesoara ne-a spus ca structura scolara de acum vreo 7 ani era mai buna si ca chiar Suedia si nu mai stiu ce tara chiar ne-au importat-o si inca o mai folosesc.
Am fost ieri la festiv berii si normal erau multi manga.Pacat ca foarte multi erau pustani.Din punctul lor de vedere asta e o distractie, sa te faci muci si sa iei in brate asfaltul, boschetii si stalpii de pe strada.Chiar nu vad unde e distractie chiar asa de inconstieti sunt,nu-si dau seama ca sunt penibili.Ce te face mai barbat daca bei si fumezi de-ti rupi capu.
Si vorba cuiva pt tineretul din ziua de azi femeile,alcoolul si cs-ul devin niste idealuri in viata.
__________________
Whatever People Say I Am, That's What I'm Not
micutzu is offline   Reply With Quote
Old 13-06-2005, 06:52 PM   #5
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

Cel mai rau este ca in ziua de azi parca totul e intors cu susul in jos...tot ceea ce ar fi trebuit considerat degradant, murdar, injositor e considerat virtute...adica o fata se mandreste daca si-o trage cu niste italieni slinosi e ok...si daca ii zici ca e c***a tot ea se supara...spun exeplul asta pentru ca duminica seara m-am dus la o plimbare prin centrul aradului si am ramas socat de cate CURVE erau...pe o strada principala in fata unei biserici ele se bagau in seama cu niste gunoaie de italieni...dar nu conteaza...e coooool sa fi asa...

ce sa mai zic de scoala...sa fie sistemul ... nu stiu .. ma indoiesc... eu cand am terminat acum 3 ani inca in a 12-a invatam ... dar totusi deja in a 12-a s-a simtit si la noi deja o delasare...pentru ca ne stresam cu materile de bac...dar totusi lumea inavata si punea scoala undeva in capul listei ... in ziua de astzai ... pai daca citesti o carte sau daca inveti este varza, naspa...daca copiezi, ii dai un sut in cur la profesor, il injuri in ora sau te f**i cu colega cu 3 ani mai mica in buda esti cel mai tare din scoala...

nici nu vreau sa ma gandesc undeva va ajunge tara asta cu asemenea copii...
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 14-06-2005, 10:51 AM   #6
r5m
Member
 
Join Date: Nov 2003
r5m is a splendid one to beholdr5m is a splendid one to beholdr5m is a splendid one to beholdr5m is a splendid one to beholdr5m is a splendid one to beholdr5m is a splendid one to beholdr5m is a splendid one to behold
Default

hai mah... la noi in cls. se invata mah, si aia care se copiaza oricum iau numa 3 si 4 k sunt projtii clasei... de injurat profesorii nu cred k s`a intamplat... (poate in gand la unii) :P

asha k la kestia cu scoala nu prea sunt de acord
__________________


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
r5m is offline   Reply With Quote
Old 14-06-2005, 12:43 PM   #7
little_foot
Member
 
little_foot's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Bucuresti
little_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud of
Default

are dreptate mns in legatura cu scoala din ziua de azi.varul meu e in clasa a 8-a si ma uimeste cand imi povesteste k si-au batut proful de fizica pt k nu voia sa-i dea unui coleg 6 k sa-i iasa media 5 ce pana mea e asta.s-au trezit mari smecheri..merg pe strada cu prietena si ii pun niste pustani de 14 ani mana pe fund si dk le dau doua palme incep si injura si scuipa si culmea toti batranii le sar in aparare k dc ii bat k nu i-am crescut eu <_< fara misto dar o sa ajungeti sa va omorati intre voi k sunte-ti prea multi smecheri pe metru patrat..
cat despre citit sa nu mai vorbim..nu stiu daca 10% din cei care dau capacitatea anul asta au citit macar amintiri din copilarie..cand vb cu parintii lor si le spun k citesc ma uit la ei k ii bufneste rasul..e grav rau de tot treziti-va pana nu e prea tarziu
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Romani prin nastere/Olteni prin gratie divina!
Toti oltenii se nasc suporteri ai Universitatii Craiova!!

BMW-Big Mexican Woman
little_foot is offline   Reply With Quote
Old 15-06-2005, 12:19 AM   #8
Blue
Nimeni Altu'
 
Blue's Avatar
 
Join Date: Jan 2003
Location: |S|U|D|
Blue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to behold
Send a message via MSN to Blue
Default

Tot vad fel de fel de jucatori acuzati de viol care scapa fara pedeapsa. Oare care o fii adevarul? Chiar au violat pe una sau de ce nu 2+ si scapa pt ca au bani si pt ca vluburile de care apartin ar pierde mult daca ei ar intra la parnaie sau se gaseste cate una mai desteapta care sustine ca a fost violata si spera sa se aleaga cu niste bani.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Craiova un strigat, o lacrima, un suras de fericire.

Toata lumea ne stie/ Suntem leii din Banie/
Alb-Albastru peste tot de la tisa pana-n Olt


C.U.C.S.

Milioane pentru S|U|D ca de acolo vine eu
Blue is offline   Reply With Quote
Old 15-06-2005, 08:32 AM   #9
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

iti dai seama ca si c*****e alea vad un barbat cu bani si imediat se dau la el...mergi la o orgie cu el si apoi vai oh oh m-a violat...fotbalisti astia ar putea sa-si gaseasca usor o naiva proasta la care sa le-o traga fara nici o problema...dar mai apar si dinastea ce se dau violate
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 23-06-2005, 10:14 AM   #10
Tuby
tzac pac..
 
Tuby's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucharest
Tuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to behold
Send a message via Yahoo to Tuby
Default

Pe la discutii serioase nu se mai risca nimeni ?
Ia sa va mai relatez eu o intamplare :P
Am fost ieri in Carrefour sa vad ce oferte de munca ofera francezii...la informatii era o pustoaica cred cu vreo 2 ani mai mare decat mine ( asta a fost un lucru bun pentru ca a fost sincera :P) si am intrebat-o daca mai exista locuri de munca pentru vara asta...m-a luat in formalitatile alea cu C.V. bla bla..si cuvintele magice "va sunam noi". Dupa ce le-am auzit am intrebat-o daca chiar ma vor suna sau iau expresia ca pe un "nu" ascuns....n-a vrut sa raspunda dar m-am cam lamurit singur...daca nu ai o recomandare de la cineva sau o mica pila nici macar pe post de aranjator de raft nu te poti angaja...ma rog...eu o sa le trimit C.V mult dorit dar pentru o slujba de 2 luni nu cred ca sunt necesare atat de multe formalitati.

Tuby is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:30 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL