INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 13 > Career Mode Stories
Register FAQ Community Calendar

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 16-03-2013, 11:51 AM   #11
Vladutz2010
Member
 
Vladutz2010's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Vladutz2010 is on a distinguished road
Default

Interesanta povestea,iar ce sa intamplat e groaznic..eu sufar de o chesti dinasta dar fara fractura si nu stiu cand voi revenii..mi-a intrat in instinct sa schiopatez..si na.e aiurea,dar cariera ta re un inceput promitator.
Vladutz2010 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2013, 02:01 PM   #12
matiluchi
Moderator
 
matiluchi's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
matiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of light
Default

Capitolul 1

24 Iunie 2012


''Managerul lui Espanyol pleaca dupa sezonul impresionant''

Marca a fost cam dura cu mine cu titlul acesta.Tineam in mana stanga ziarul spaniol,si in cea dreapta centura de siguranta. Zburam de la Barcelona spre Londra, si incepeam sa-mi aduc aminte de primele momente de antrenoriat. Nu-mi venea sa cred cat de mult am evoluat de-a lungul carierei mele de manageri. La inceputuri, am fost antrenor principal la echipa locala,Sutton United. Dupa Sutton,am fost de acord sa salvez de la retrogradare pe Plymouth Argyle,spargand ghiata si terminand la mijlocul Npower League 2,si puteam spune ca mi-am facut un renume de manager destul de talentat.

Dupa Plymouth a venit Birmingham,cu care am facut alt sezon foarte bun,dar din pacate am pierdut barajul de promovare in Premier League. Atunci,am fost ofertat de Espanyol Barcelona,si am acceptat numai-decat. Dupa un start bun al sezonului cu mine in frunte, erau discutii cum ca puteam pleca la o echipa si mai mare. Inca din Aprilie am obtinut un loc de Champions League, foarte aproape de locul 2 Real dar cam de parte de principala echipa din Barcelona.

In meciul final,chiar derbyl cu Barca, nu aveam emotii,aveam asigurat locul 3. Am primit vestea ca Di Matteo a fost dat afara imediat dupa ce castigase UCL cu Chelsea. Si nu a fost totul.Marca deja incepea sa titreze: Ryan,facand bagajele pentru Chelsea?.Evident,ideea asta mi-a ramas infipta in ganduri. Si de aceea ,imediat ce m-a sunat directorul general al echipei,am zis ca ma voi prezenta pentru a discuta contractul cu Chelsea.




Cititi,ca nu e mult
matiluchi is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2013, 02:08 PM   #13
Zinedine Zidane
Member
 
Zinedine Zidane's Avatar
 
Join Date: Mar 2013
Zinedine Zidane is on a distinguished road
Default

Ce repede ti-ai indeplinit visul . Totusi parca era mai frumos sa mergi pe la echipele care le-ai zis.
Zinedine Zidane is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2013, 02:34 PM   #14
mada11
Member
 
mada11's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Cluj-Napoca
mada11 is on a distinguished road
Default

Ai evoluat mult peste ani ca manager,cred că înțelegerea pe care o vei semna cu Chelsea este una merritată...
mada11 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2013, 02:39 PM   #15
matiluchi
Moderator
 
matiluchi's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
matiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of light
Default

Zidane, era frumos,dar povestea se va raporta la Chelsea.Ma rog,veti vedea
matiluchi is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2013, 02:50 PM   #16
Ninety.
Member
 
Ninety.'s Avatar
 
Join Date: Mar 2013
Location: Sibiu
Ninety. is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to Ninety.
Default

Frumos.
__________________
Dau commenturi la cariere cui imi da.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Ninety. is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2013, 04:25 PM   #17
Vladutz2010
Member
 
Vladutz2010's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Vladutz2010 is on a distinguished road
Default

Ehehe..asa sa tot parcurgi o viata de manager,dar ma gandesc ca abea acum vin treburile serioase.
Vladutz2010 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2013, 05:34 PM   #18
vladzava
Member
 
vladzava's Avatar
 
Join Date: Jun 2012
Location: Romania
vladzava will become famous soon enoughvladzava will become famous soon enough
Default

Foarte frumos prezentat, presa asta...
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

MEREU UNICUL CAPITAN...

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
NOI SUNTEM DINAMO!
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
vladzava is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2013, 07:41 PM   #19
matiluchi
Moderator
 
matiluchi's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
matiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of lightmatiluchi is a glorious beacon of light
Default

Capitolul 2

29 iunie 2012


In timp ce mergeam in mediul cunoscut de pe Stamford Bridge,imi aminteam,cand eram copil,cat de mult imi doream sa ies in aceasta hala direct pe teren,spre bucuria fanilor. Visul mi se spulberase datorita accidentari,acum insa aveam o a doua sansa. Continuam sa merg pana am ajuns in sala presei,unde aveam sa fiu numit antrenorul lui Chelsea. Aveam mult de munca.

Niste oameni de presa s-au hotarat sa ma ia pe neasteptate si au inceput cu intrebarile

Sunteti siguri ca puteti duce misiunea la capat cu atat de putina experienta?
Ai vreo tinta in minte?
Cum te simti sa fii noul antrenor de la Chelsea?


Tinte?! Nici macar nu am vorbit cu stafful din postura de manager si tipa asta ma intreaba de tinte? Am zambit fals,le-am spus ca ''Veti afla mai tarziu'', si am avansat in sala. Ma pusesem pe scaun,in lumina blitzurilor, si imediat ce am auzit aceasta fraza m-a cuprins visul:

Te numesc manager principal al Chelsea London,Matt Ryan!

Imediat ce mi-am dat seama de ce eram defapt acolo,am inceput sa raspund la intrebari. Eram bucuros sa fiu seful de la Chelsea? Eram,bineinteles ca eram,de mic visam sa fiu intrebat la asta. Voi aduce noi jucatori? Daca am sprijinul conducerii,cu siguranta. Ce stil de joc voi adopta? Voi juca fotbal placut la vedere,dar cand va trebui sa castigam,vom face orice.

Dupa multe alte intrebari,reporterii au inceput sa plece. There I was,noul manager al Chelsea! De departe clubul cel mai mare din istoria mea,necomparabil cu Sutton, Plymouth , Birmingham sau cea mai recenta,Espanyol. Dar nimic nu mai conta,eram la kilometri departare de clipa cand m-am accidentat si imi terminasem cariera de jucator.Acum incepeam o alta,de manager renumit!
matiluchi is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2013, 07:49 PM   #20
Vladutz2010
Member
 
Vladutz2010's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Vladutz2010 is on a distinguished road
Default

Sa trecem la treaba!
Vladutz2010 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:36 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL