INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Jocuri mai vechi din seria TCM/Fifa Manager > Fifa Manager 06

Reply
 
Thread Tools
Old 15-08-2005, 10:25 AM   #21
eXecu7or
Member
 
Join Date: Oct 2004
eXecu7or is on a distinguished road
Check dis out: TCM '06 la gamespot.com

M-am uitat la niste screenshots si sunt absolut superbe. Abia astept sa iasa. Scrie acolo ashea:

"Another neat feature of Total Club Manager 06 is that although only around 6000 of the players in its database will have photos on their profiles, you'll be able to add your own photos of them simply by adding correctly named images to the game's directory. You'll also be able to add multiple photos of yourself for use alongside in-game news stories about you, as well as assign photos to randomly generated players who are added to the game as your career outlives many of today's soccer stars."

Deci cam slabe sanse pentru Divizia A, dar se pare ca va fi foarte usor sa adaugi continut nou. (aviz baietilor de la fifa romania... RLSP pentru TCM 2005 rulz, dar sa nu mai lasati doar stelisti sa editeze statisticile jucatorilor :P).

Abia astept sa să joacă si io!
eXecu7or is offline   Reply With Quote
Old 18-08-2005, 12:52 AM   #22
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Sa stii ca eu am interesul sa fac Divizia A,Diviziile B si Diviziile C. Pentru TCM 2005 mi-am adunat date despre aproape toate echipele din ligile amintite mai sus si am si testat jocul. In Diviziile C am mai pus si formatii de rezerve ale cluburilor din prima liga si unele din liga a 2-a si a mers.Sistemul de ligi a fost 1-2-8. L-am testat, dar vezi sa nu pui patchurile oficiale de la EA ca se blocheaza jocul pe la mijlocul sezonului al 2-lea si nu mai potiu sa joci mai departe. De vina e fisierul ala GFXXCORE.DLL(un fel de protectie pt. jocurle pirat). Daca nu instalezi patchurile oficiale de la EA nu ai treaba iti merge jocul foarte bine nu se blocheaza nicaieri. Nu am facut numai in Romania imbunatatiri ci in toate ligile. Munca asta am facut-o din Decembrie pana in Martie. Am dat 'export database si face vreo 30MB cu tot cu steme ale tuturor cluburilor din lume.(Un fel de Megapatch). Pt. TCM 2006 astept sa iasa EDITORul prin septembrie si intr-o saptamana, maxim doua termin Diviziile A,B,C din Romania. Nu e foarte greu. Am tot ce imi trebuie pentru baza de date din Romania. Imi lipseste doar EDITORUL.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
In final doar atat vreau sa va spun ca sunt oameni interesati sa lucreze pt. a dezvolta baza de date din Romania, nu numai eu si altii, dar nu se da prea mare interesul nici macar pe site-ul asta, care nu a mai fost actualizat de nu mai stiu cand.
Oricum daca vreti baza de date completa pt. TCM 2005 spuneti-mi adresa de mail intr-un PM si vi-l trimit.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 18-08-2005, 10:42 AM   #23
tobo
Member
 
tobo's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Arad, Romania
tobo is on a distinguished road
Default

N-are rost sa te chinui, ca nu apuci sa termini, ca si apare 2006-le. Asa ca, zic ca ar trebui sa astepti pana apare TCM 2006...
__________________
Mereu alaturi...
tobo is offline   Reply With Quote
Old 19-08-2005, 06:41 PM   #24
Mutu
Member
 
Join Date: Oct 2004
Mutu is on a distinguished road
Default

Interesant cu toate ca apreciez gestul cred ca este un pic prea tarziu acest patch .....dar bravo io astept 2006 !
__________________
Forza REal MAdrid !
Mutu is offline   Reply With Quote
Old 19-08-2005, 09:26 PM   #25
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Multumesc pentru aprecieri. Pentru TCM 2006 am aflat ca se pastreaza acelasi format pt. steme si macar pt. astea nu trebuie sa lucrez in plus. Dar totusi mai am nevoie de steme ale echipelor din B si C, si sunt cam greu de obtinut. I-am intrebat pe cei de la www.tcmnews.net (site din Rusia) si mi-au spus ca si ei au probleme in gasirea stemelor echipelor din Romania.
Oricum sper sa pot face aceeasi treaba cu baza de date pt. TCM 2006 la fel cum am facut-o pt. TCM 2005.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 22-08-2005, 09:30 PM   #26
Andrey95
Member
 
Andrey95's Avatar
 
Join Date: May 2005
Location: Iei carnat Ionescu
Andrey95 will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to Andrey95
Default

Daca reusiti sa faceti ceva patch cu Div. B sa mi-l dati si mie pls.
Andrey95 is offline   Reply With Quote
Old 05-09-2005, 10:26 PM   #27
Rio
Member
 
Join Date: Sep 2004
Rio is on a distinguished road
Default

vedeti ca acum se numeste Fifa Manager 06
Rio is offline   Reply With Quote
Old 06-09-2005, 08:23 PM   #28
Joint
Member
 
Join Date: Sep 2005
Joint is on a distinguished road
Default

Austria[2]: Bundesliga, Red Zac 1. Liga
England[5]: Premier League, Championship, League 1, League 2, C. Division
Argentina[1]: Primera
Belgium[2]: Jupiler League, Tweede Klasse
Brazil[1]: Brasil. Liga
Hungary[1]: 1. Liga
Germany[4]: Bundesliga, 2. Bundesliga, Regionalligen, Oberligen
Greece[3]: Division 1, Division 2, Division 3
Netherlands[2]: Ehrendivisie, 2de Divisie
Denmark[2]: SAS Ligaen, 2. Ligaen
Egypt[1]: 1. Liga
Israel[2]: 1. Liga, 2. Liga
Ireland[1]: Premier Division
Spain[3]: Primera, Segunda, Segunda B
Cyprus[1]: 1. Liga
Mexico[1]: 1. Liga
Norway[2]: Tippeligaen, 2. Ligaen
Poland[2]: Division 1, II. Liga
Portugal[1]: SuperLiga
Russia[2]: Premier Liga, 1. Division
Rumania[1]: Liga A
Northern Ireland[1]: Premier Division
Montenegro[1]: 1. Liga
Slovenia[1]: 1. Liga
USA[3]: Major League Soccer, 1st Division, 2nd Division
Tunisia[1]: Tunisian League
Turkey[2]: 1. Liga, 2. Lig A Category
Ukraine[2]: 1. Liga, 2. Liga
Finland[1]: 1. Liiga
France[3]: Ligue 1 Orange, Ligue 2 Orange, National
Czech[1]: 1. Liga
Switzerland[2]: Axpo Superleague, Challenge League
Sweden[1]: Allsvenskan
Scotland[4]: Scot. Prem. League, Div. 1, Div. 2, Div. 3
South Africa[1]: 1. Liga
South Korea[1]: K-League

There are 38 countries and about 80-90 leagues.


cam astea sunt tarile care vor avea ligile incluse in Fifa Manager 2006
E si Romania cu Divia A "burger":P
Joint is offline   Reply With Quote
Old 08-09-2005, 10:15 PM   #29
vali16_84
Member
 
Join Date: Feb 2004
vali16_84 is on a distinguished road
Send a message via MSN to vali16_84
Default

Quote:
Originally posted by Joint@Sep 6 2005, 07:23 PM



cam astea sunt tarile care vor avea ligile incluse in Fifa Manager 2006
E si Romania cu Divia A "burger":P
daca o sa fie ca in tcm 2005...mai bine sa nu le faca.. :P
__________________
FORZA STEAUA
vali16_84 is offline   Reply With Quote
Old 08-09-2005, 10:21 PM   #30
stefan
Guest
 
Default

in 2005 au uitat sa bage datele reale pt Divizia A, de asta apareau jucatorii aia, acu o sa fie ca la 2004, doar jucatorii cu nume reale,e chipele tot d. bucuresti, s.bucuresti o sa fie :P
  Reply With Quote
Reply

Bookmarks
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:57 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL