INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Zona libera
Register FAQ Community Calendar

Reply
 
Thread Tools
Old 02-10-2011, 12:08 AM   #1
Boddynight
Member
 
Boddynight's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Slatina
Boddynight is just really niceBoddynight is just really niceBoddynight is just really niceBoddynight is just really niceBoddynight is just really nice
Default Player Draft

Probabil ca unii dintre voi au mai vazut pe alte forumuri jocuri de genul acesta, daca nu cu jucatori de fotbal, atunci cu alte tipuri de, sa le spunem, personaje. Regulile jocului suna cam asa: avem un numar limitat de jucatori, de preferat 16 (dar probabil ca pentru inceput merge si cu 8 ); fiecare jucator isi alege cate 11 jucatori de fotbal, din orice perioada a fotbalului si de la orice echipa; pentru un joc cat mai interesant ar fi bine daca pentru fiecare jucator selectat s-ar pune o imagine si o scurta (sau lunga) descriere; apoi, jucatorii se cupleaza cate doi si se voteaza pentru fiecare astfel de cuplaj, un invingator; apoi, la atingerea unui anumit numar de voturi sau la expirarea perioadei de vot, se avanseaza in faza superioara.
Cam acestea sunt in mare regulile jocului.
Sper ca vor fi macar cateva persoane interesate de joc, si ca vom putea sa dam drumul la treaba cat mai repede.
Astept pareri si poate si cateva inscrieri!
__________________
الحياة عبارة عن مأساة عندما ينظر إليها في المقدمة هو كوميديا ​​وعند النظر في خطة تشارلي شابلن عام


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by Boddynight; 02-10-2011 at 12:11 AM.
Boddynight is offline   Reply With Quote
Old 02-10-2011, 07:42 AM   #2
kevin10
Member
 
kevin10's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Piatra - Neamt
kevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to behold
Default

Eu unul , m-as inscrie pentru ca imi surade ideea.
__________________
** Best username -> 2nd Place
** Best avatar -> 2nd Place
kevin10 is offline   Reply With Quote
Old 02-10-2011, 08:23 AM   #3
Andreyy86
Banned
 
Andreyy86's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Andreyy86 is a jewel in the roughAndreyy86 is a jewel in the roughAndreyy86 is a jewel in the rough
Default

mie imi place ideea,as vrea sa jopc un asa joc
Andreyy86 is offline   Reply With Quote
Old 02-10-2011, 10:32 AM   #4
mrromaniac
Member
 
mrromaniac's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
mrromaniac is a jewel in the roughmrromaniac is a jewel in the roughmrromaniac is a jewel in the rough
Default

As face altfel eu, in stilul SG: Se inscriu cativa useri (numar par, cat sa facem un campionat). Stabilim o ordine a draftului folosind random.com. Fiecare user alege 23 de jucatori (18 pentru foaia de meci plus 5, in caz ca se accidenteaza) + 1 manager. La sfarsit, cand toti userii si-au facut echipa, echipele respective vor fi introduse in Football Manager 2011 (ca ala e disponibil momentan) si se va simula un intreg sezon. Daca va place ideea, vom mai discuta regulile. Eu, unul, ma inscriu.

De fapt, toolul asta ar fi numai bun pentru generarea ordinii draftului: http://www.fftoolbox.com/draft_order_generator.cfm
Se trimite pe mailul fiecaruia rezultatul, pentru a evita eventualele acuze de "trucaje".

Apropo, sunt dispus sa introduc eu datele in FM, pentru ca am experienta de FM Editor.

Last edited by mrromaniac; 02-10-2011 at 10:37 AM.
mrromaniac is offline   Reply With Quote
Old 02-10-2011, 11:18 AM   #5
Stefan_ManUtd
Member
 
Stefan_ManUtd's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Stefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to all
Default

Pe ce se vor baza voturile pe care trebuie sa le primeasca cei care fac parte din cuplaje?
E interesanta ideea lui mrromaniac, dar sa zicem daca tu ai introduce datele in Football Manager 2011, cum am putea sti noi ca rezultatele pe care ni le spui sunt adevarate. Eu, sincer, nu pun la indoiala acest fapt, dar poate altii, daca vor pierde o vor face?
Mi se pare o idee interesanta, asa ca ma inscriu si eu.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Champions Cup - Play By Yourself - Editia 1: Locul 1
Stefan_ManUtd is offline   Reply With Quote
Old 02-10-2011, 11:44 AM   #6
mrromaniac
Member
 
mrromaniac's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
mrromaniac is a jewel in the roughmrromaniac is a jewel in the roughmrromaniac is a jewel in the rough
Default

Quote:
Originally Posted by Stefan_ManUtd View Post
Pe ce se vor baza voturile pe care trebuie sa le primeasca cei care fac parte din cuplaje?
E interesanta ideea lui mrromaniac, dar sa zicem daca tu ai introduce datele in Football Manager 2011, cum am putea sti noi ca rezultatele pe care ni le spui sunt adevarate. Eu, sincer, nu pun la indoiala acest fapt, dar poate altii, daca vor pierde o vor face?
Mi se pare o idee interesanta, asa ca ma inscriu si eu.
Simplu. Screenshoturi. Nu cred ca ar fi cineva atat de tampit sa editeze atatea screenshoturi ca sa iasa el pe primul loc.
mrromaniac is offline   Reply With Quote
Old 02-10-2011, 12:02 PM   #7
Stefan_ManUtd
Member
 
Stefan_ManUtd's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Stefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to all
Default

Dar jucatorii pe care ii alegem trebuie sa mai fie neaparat in activitate?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Champions Cup - Play By Yourself - Editia 1: Locul 1
Stefan_ManUtd is offline   Reply With Quote
Old 02-10-2011, 12:13 PM   #8
mrromaniac
Member
 
mrromaniac's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
mrromaniac is a jewel in the roughmrromaniac is a jewel in the roughmrromaniac is a jewel in the rough
Default

Pai cam asa ar trebui.
mrromaniac is offline   Reply With Quote
Old 02-10-2011, 12:30 PM   #9
Boddynight
Member
 
Boddynight's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Slatina
Boddynight is just really niceBoddynight is just really niceBoddynight is just really niceBoddynight is just really niceBoddynight is just really nice
Default

E buna si ideea ta mmrromaniac, dar se indeparteaza cam mult de ideea jocului de care vorbeam eu. Ma gandeam sa fie ceva exclusiv pentru forum, sa nu fie factori externi care sa modifice jocul, doar jucatorii si cei care voteaza.
Totusi, cred ca ar trebuii sa faci un topic separat cu jocul de care ziceai tu, pentru ca pare destul de interesant.
__________________
الحياة عبارة عن مأساة عندما ينظر إليها في المقدمة هو كوميديا ​​وعند النظر في خطة تشارلي شابلن عام


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Boddynight is offline   Reply With Quote
Old 02-10-2011, 12:32 PM   #10
Stefan_ManUtd
Member
 
Stefan_ManUtd's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Stefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to all
Default

Boddynight: Am si eu o intrebare legata de jocul tau:
Pe ce se vor baza voturile pe care trebuie sa le primeasca cei care fac parte din cuplaje?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Champions Cup - Play By Yourself - Editia 1: Locul 1
Stefan_ManUtd is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:07 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL