INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 10 > Manager Mode
Register FAQ Community Calendar

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 09-10-2009, 08:41 PM   #1
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default Minutul 90

Prolog

E pauză. Ma indrept incet catre vestiar, resemnat. Inca aud īn strafundurile minţii mele huiduielile galeriei. Simt ca nu mai am puterea sa īntorc rezultatul, ma simt foarte mic printre antrenori. Nu pot să cred, e 0-3! Cum se poate aşa ceva? Doar incepusem bine meciul, nu? Sau asa mi se parea doar mie poate. Oricum echipa e la pamant, trebuie sa fac ceva... Intru in vestiar, prefacandu-ma ca nu am nimic si ca aparent totul e bine.
Incep, clar si raspicat :

- Voi pentru ce jucati ? Vi se pare ca sunteti in curtea scolii ?
- Dar.. nu ne iese nimic ! Nu se leaga pasele, nimic !, spuse oarecum revoltat Panin
- Cum nu va iese nimic ? Inceputul al cui a fost, nu tot voi ati jucat ? Trebuie sa uitati de numele de pe tricou si sa jucati impreuna, nu unul impotriva celuilalt.

Tacere... Parca eram in biblioteca, nu in pauza unui meci. Toti erau asa resemnati si nervosi totodata. Nu stiam cum sa ma exprim, cum sa le spun ce important este fiecare meci... Ma blocasem. Dar totusi am incercat :

- Hai gata cu plansul de mila reciproc ! Suntem o echipa si vom face tot ceea ce este posibil sa castigam nu ? Sunteti cu mine ?

Nimic, nimeni nimic. Nu mai speram acum, dar totusi ceea ce va urma avea sa-mi faca o surpriza foarte placuta. Si acum imi amintesc acel meci ca si cum ar fi fost ieri, cu toate ca au trecut mai bine de doi ani. A fost printre primele mele meciuri oficiale, a fost unul dintre cele mai dramatice, a fost... a fost. A fost cea mai buna repriza a doua facuta vreodata de echipa clujeana. Visul unui antrenor ! Dupa pauza a urmat un adevarat bombardament la poarta Stelei, iar in minutul 88 scorul era 3-3. Dubla Didi si o lovitura libera batuta perfect de Muresan. Dar « filmul » nu era gata... Arbitrul a prelungit partida cu inca 4 minute. Tensiune mare pe teren si in afara acestuia, galeria huiduie, arbitrul fluiera necontenit, faulturi peste faulturi. Si... Penalty !!! Lovitura de la 11 metri pentru CFR Cluj, stadionul arde. Eu nu stiu ce sa mai cred, sunt cu adevarat uluit. Am putea castiga acum si totodata castiga campionatul, sau ar ramane egal si ne-am multumi cu locul 2. Si totusi sper, in mintea mea apare lovitura decisiva. « Sut, mingea se apropie de vinclul portii si.... Bara ! CFR Cluj rateaza campionatul ! » Dar revin la realitate... Cadu se pregateste de executie. Pare linstit, dar eu stiu ca in mintea si in sufletul lui se da o lupta pe viata si pe moarte. Momentul decisiv... Arbitrul fluiera si.. Cadu suteaza puternic, mingea are aceeasi traiectorie ca si mai inainte, dar de data aceasta intra in plasa. Goooooll ! Tribunele explodeaza !

Asa s-a terminat acel meci incredibil, in care echipa mi-a demonstrat un lucru la care speram in adancul sufletului, dar eram aprope sigur ca este imposibil. Revin la realitate, dupa un moment de reverie. Sunt in birou si privesc niste documente importante, cred. Am pierdut sirul gandurilor, m-am lasat dus de val. Acum imi dau seama... In fata mea se afla cererea de reinnoire a contractului de antrenor al echipei CFR Cluj. Ezit pentru un moment sa semnez, nu stiu de ce... Dar apoi, sigur pe mine asez pixul pe foaie si imi demonstrez calitatile de « caligraf ». Trimit documentul prin fax si raman in birou visand, privind un tablou cu echipa veche a CFR-ului, cu inceputurile acestei echipe. In stanga lui e altul, dar cu echipa curenta, pe care o adaptez stilului meu de un an, dar de care nu sunt inca pe deplin multumit.

Plec tarziu spre casa. Maine dimineata am multa treaba, primul antrenament pregatitor noului sezon, stabilirea formatiei de joc pentru amicale. Pregatire, munca, sudoare... Dar e tarziu, prea tarziu, iar maine va fi o zi lunga...


________________________________________
* Acesta este doar inceputul, voi posta in continuare meciuri, rezultate, transferuri etc., toate fiind dovedite prin poze. Oricum imi propun totul sa se desfasoare sub forma unei povestiri literare, ca sa zic asa. Sper sa va placa! Dificultatea jocului va fi World Class, iar perioada partidei 4 min., folosind modul de joc Manager Mode din FIFA10
Caly is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2009, 08:48 PM   #2
puma_nike
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Targu-Jiu
puma_nike is on a distinguished road
Default

WoW...superb ....
puma_nike is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2009, 08:51 PM   #3
wubb_blade
Banned
 
Join Date: Mar 2009
Location: Bucuresti
wubb_blade is infamous around these partswubb_blade is infamous around these partswubb_blade is infamous around these partswubb_blade is infamous around these partswubb_blade is infamous around these partswubb_blade is infamous around these parts
Default

foarte frumos..mai lasat fara cuvinte
wubb_blade is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2009, 08:57 PM   #4
bobo21
Member
 
bobo21's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Galati
bobo21 is on a distinguished road
Default

frumos inceput...mult succes mai departe!
bobo21 is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2009, 09:13 PM   #5
Mimo
Banned
 
Mimo's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Mimo is on a distinguished road
Default

deci waw,ai inceput extraordinar.O sa citesc sigur cariera ta
Mimo is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2009, 09:16 PM   #6
Mr.Splash`
Member
 
Mr.Splash`'s Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Constanța
Mr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond repute
Default

Senzational! O.O! Nu voi rata niciun meci de-al tau! Mult noroc cu CFR!
__________________


Mr.Splash`

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
..:::4 ani pe FifaRomania:::..

Mr.Splash` is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2009, 09:19 PM   #7
invisible
Member
 
invisible's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
invisible will become famous soon enough
Default

Foarte frumos si interesant ...succes!
invisible is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2009, 09:20 PM   #8
Kal-El
Member
 
Kal-El's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Earth (Timisoara)
Kal-El will become famous soon enoughKal-El will become famous soon enough
Default

Foarte frumos !
Kal-El is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2009, 09:34 PM   #9
Kilmster
Nick vechi: Deeny
 
Kilmster's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Location: Timişoara
Kilmster is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to Kilmster Send a message via Skype™ to Kilmster
Default

Wow ! Superb, superb, superb !!!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Kilmster is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2009, 09:50 PM   #10
onix
Member
 
onix's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Location: Lupeni
onix is on a distinguished road
Send a message via ICQ to onix Send a message via MSN to onix Send a message via Yahoo to onix
Default

Da este de apreciat si faorte bine inspirat
onix is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:28 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL