INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 10 > Manager Mode

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 12-10-2009, 01:04 PM   #41
Kilmster
Nick vechi: Deeny
 
Kilmster's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Location: Timişoara
Kilmster is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to Kilmster Send a message via Skype™ to Kilmster
Default

Am editat prin CM si nu imi mai merge cariera. Bou mai sunt....Oricum, incep o noua cariera....

John Wright - O cariera de succes

Ma numesc John Wright, am 40 de ani si tocmai am absolvit scoala de antrenori. M-am retras din fotbal acum 2 ani, datorita unei accidentari grave le glezna dreapta. Nu am fost un jucator de excepti, deoarce am jucat numai prin ligile inferioare ale Angliei. Momentan caut un post liber de antrenor, la o echipa mai mica, sa vad daca pot antrena bine.


Intr-o dupa-amiaza, telefonul meu mobil suna. Eu ridic, nestiind cine e deoarece era un numar noi.
- Buna ziua domnule Wright. Numele meu este Roland Wycherley, sunt patron la Shwresbury si cautam un antrenor nou dupa demitarea lui Paul Simpson. Si ne-am gandit ca dumneavoastra ati putea antrena echipa noastra. Ati fii tentat ?
- Hmm...Da, normal. E o provocare mai ales ca sunt un antrenor proaspat.
- Ok. Maine v-as ruga sa va prezentati la sediul nostru.

A doua zii, dimineata, am ajuns la biroul domnului Wycherley.
- Buna ziua, domnule Wycherley. Eu sunt John Wright...
- Da. Stiu. Ia un loc, John. Deci, vrei sa devii noul antrenor al acestei echipe ?
- Da, sigur. Eu o iau ca pe o provocare aceasta oferta.
- Ce fel de provocare ?
- In sensul ca, imi doresc sa o duc pana in Premier League.
- Eh..asta au spus si ceilalti antrenori. Nu dispunem de un buget foarte bun, doar 635.000 euro. Dar e o suma bunicica pentru un club de liga a 4-a.
- Sigur e.
- Iti voi oferii un contract pe un an. Cu optiune de prelungire. Iar salariul tau va fii de 100.000 euro. Accepti ?
- Sigur.
- Ok. Te rog sa semnezi aici si aici[....]
- Asa, si...ce obiective am ?
- Asta ti le voi trimite mai tarziu pe adresa ta de e-mail.
- Ok. Bine. Maine o sa am primul antrenament cu jucatorii, nu ?
- Da.
- Ok, la revedere domnule Wycherley.
- Inca ceva, spune-mi Ronny (zambind)
- Ok, Ronny (razand)

Mai tarziu, am primit obiectivele de care spunea domul Wycherley, sau Ronny.


A doua zii, obiceiul meu este sa citesc ziarul The Sun. Am ramas surprins cand am vazut intr-un colt urmatorul text:


Mai tarziu, telefonul meu incepe iar sa sune:
- Salut, John.
- Salut,..Ronny (desi aproapre ma bufneste rasul)
- Hai repede la sediul sa alegem sponsorul pentru noul sezon si aranjam niste amicale.
- Ok, ma grabesc !

Ajung la birou, si il gasesc pe "Ronny" la birou cu multe acte.
- Salut. Ce se intampla ?
- Eh...chestii normale..o gramada de acte trebuie semnate pentru prostii de`ale federatie.
- Ah...cunosc sentimentul. Deci, ce sponsori ?
- Deci, uite avem asa 2 sponsori: Peel si Shiny Hair. Uite aici cele 2 contracte. Cu care zici sa semnam ?
- Pai..hmmm (sta vreo 10 secunde)..eu spun sa aleg Peel.
- Ok, semneaza aici. De restul ma ocup eu.

- Asa, in legatura cu amicalele...
- Da. Deci, am reusit sa aranjam niste amicale de lux pentru echipa noastra !
- Serios ? Cu cine ?
- Deci, priveste aceasta imagine:

- Wow, chiar sunt uimit. O sa fie niste amicale care vin foarte bine pentru echipa noastra.
- Normal.

....continuarea in postul urmator....

Sper sa nu fiu considerat plagiator pentrui ca m-am luat dupa alte cariere.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Kilmster is offline   Reply With Quote
Old 12-10-2009, 01:20 PM   #42
george9
Member
 
george9's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Bucuresti
george9 is on a distinguished road
Default

Succes!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
george9 is offline   Reply With Quote
Old 12-10-2009, 01:24 PM   #43
alexis1016
Member
 
alexis1016's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Bucharest,Romania
alexis1016 is on a distinguished road
Default

S.Eriksson:Bafta
alexis1016 is offline   Reply With Quote
Old 12-10-2009, 02:12 PM   #44
Kilmster
Nick vechi: Deeny
 
Kilmster's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Location: Timişoara
Kilmster is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to Kilmster Send a message via Skype™ to Kilmster
Default

Dupa 3 zile am facut deplasarea in Spania, la Villareal pentru un amical cu echipa locala. Am ajuns in vestiar...elevii mei ma asteptau sa le dau ultimele indicatii inainte de marele meci.

- Deci, ascultati. Nu ma intereseaza ce rezultat va fii. Vreau sa vad demnitate, onoare si seriozitate. Vreau sa vad ca va luptati pentru minge, chiar daca e un amarat de amical.

Jucatorii se indreapta spre iesire. Sunt intampinati de o atmosfera foarte frumoasa, tinand cont ca este un meci fara miza. Suporterii submarinului galben incep sa pronunte numele echipei favorite. In cele din urma, meciul incepe.

- Asa ! Bravo Robinson. Bravo Ozman. Of, cum ai pierdut mingea aia ?! [...] strigam eu in disperare de pe margine.

In minutul 4, s-a produs dezastrul. Eguren marcheaza dupa o greseala in defensiva. Restul primei reprize se disputa cu un joc la marginea terenului.
La cabine, le spun urmatoarele cuvinte elevilor mei.
- Bravo baieti. Mi-a placut atidudinea voastra. Daca o tineti tot asa, putem face o impresie buna.

Incepe a 2-a repriza. Jocul nostru pare mai slab ca in prima repriza. Minutul 57. Villareal este pe contraatac. Nilmar il vede si ii paseaza perfect lu S. Cazorla, care inscrie lejer in poarta noastra, ducand scorul la 2-0.
Minutul 63. S. Cazorla ii paseaza lui Nilmar care inscrie pentru 4-0. Eu de pe margine sunt disperat de jocul echipei. Pana in minutul 69 am reusit si noi sa atacam, dar fara rezultat. Minutul 76. Rossi intra in careu si este faultat de catre un fundas de al nostru. Tot acelasi Rossi inscrie lejer. Si scorul este catastrofal. 4-0.


-Ok. Ati jucat bine, dar nu am avut drept de apel impotriva acestei forte. Alte comentarii nu mai fac. Acuma haideti la aeroport.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Kilmster is offline   Reply With Quote
Old 12-10-2009, 03:11 PM   #45
alyn_basshunter
Member
 
alyn_basshunter's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Suceava
alyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to all
Default

C.Alin:Wow,se pare ca numarul antrenorilor romani in esaloanele secunde din Anglia se inmultesc.Bafta la Shrewsbury!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
alyn_basshunter is offline   Reply With Quote
Old 12-10-2009, 05:51 PM   #46
Mimo
Banned
 
Mimo's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Mimo is on a distinguished road
Default

M.Mimo:Pacat de infrangerea cu Villareal,astept urmatoarele meciuri.
Mimo is offline   Reply With Quote
Old 12-10-2009, 10:44 PM   #47
Kilmster
Nick vechi: Deeny
 
Kilmster's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Location: Timişoara
Kilmster is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to Kilmster Send a message via Skype™ to Kilmster
Default

Heh, am reusit sa repar cariera cu Steaua . Cred ca voi face 2 cariere in paralel. Revin imediat cu rezultate.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Kilmster is offline   Reply With Quote
Old 13-10-2009, 01:12 PM   #48
mariusik2005dms
Member
 
mariusik2005dms's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
mariusik2005dms is on a distinguished road
Default

M. Lacatus: Infrangerea cu Villareal sa fie un pas inainte... mult succes in continuare
mariusik2005dms is offline   Reply With Quote
Old 13-10-2009, 06:01 PM   #49
alexnico10
Member
 
alexnico10's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Location: Bucharest
alexnico10 is on a distinguished road
Default

A fost frumoasa faza cu "Deci priveste aceasta imagine" )
Bafta la echipa !
alexnico10 is offline   Reply With Quote
Old 13-10-2009, 07:06 PM   #50
D1sc0n3cT
Member
 
D1sc0n3cT's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Alba Iulia
D1sc0n3cT is on a distinguished road
Default

E.Walley " Uita primul amical cat mai repede ) "
D1sc0n3cT is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:07 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL