INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Jocuri mai vechi din seria Fifa > UEFA Euro 2004

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 17-05-2004, 02:59 PM   #1
cucukozma
Member
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucuresti
cucukozma is on a distinguished road
Send a message via MSN to cucukozma Send a message via Yahoo to cucukozma
Default

Am jucat FIFA 2004 si nu am avut problema asta. La EURO 2004 nu pot sa ma prind cum sa trag pe poarta de la mai mult de 16m distanta. Daca sunt undeva in lateral si vreau sa trag pe coltul (cam de la peste 20m) minge se duce pe coltul lung dar cam la 10m de poarta. Poate va face-ti un pustiu de bine si ma lamuriti si pe mine. Merci
cucukozma is offline   Reply With Quote
Old 17-05-2004, 05:07 PM   #2
RaPiDuTz
Member
 
Join Date: Oct 2003
Location: Bucuresti
RaPiDuTz is on a distinguished road
Send a message via AIM to RaPiDuTz Send a message via MSN to RaPiDuTz Send a message via Yahoo to RaPiDuTz
Default

pai diferenta intre cele 2 jocuri este ca la Fifa 2004 mingea se ducea oricum pe spatiul portii si din cauza asta nu era real pt ca orice sut din afara careului era gol in timp ce la euro 2004 nu mai e deloc asha, aici e facut mai real si e mai greu sa dai gol dintr-o parte...
vezi si tu oricum cand ataci de exemplu in parte dreapta sa ti mai putin apasat pe sageata din sus...
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
RaPiDuTz is offline   Reply With Quote
Old 17-05-2004, 09:58 PM   #3
dyablo
Member
 
Join Date: Mar 2004
Location: bucuresti \ colentina
dyablo is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to dyablo
Default

bai fratilor am castigat cupa !!! Romania a castigat Euro 2004 !!!! sarbatoriti fratilor !!!!! uraaaa
dyablo is offline   Reply With Quote
Old 17-05-2004, 10:09 PM   #4
RaPiDuTz
Member
 
Join Date: Oct 2003
Location: Bucuresti
RaPiDuTz is on a distinguished road
Send a message via AIM to RaPiDuTz Send a message via MSN to RaPiDuTz Send a message via Yahoo to RaPiDuTz
Default

mda...bravo !!!
la world class cumva ? :P
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
RaPiDuTz is offline   Reply With Quote
Old 18-05-2004, 12:39 AM   #5
Tuby
tzac pac..
 
Tuby's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucharest
Tuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to behold
Send a message via Yahoo to Tuby
Default

Ce world class mah...io ma chinui la pro...au adversarii un joc de pase din prima de nu ma regasesc...
Plus ca am observat ca daca adversarul este dominat o bucata de timp si sunt ocazii la poarta sa...acesta ajunge sa faca greseli defensife clare si ajung in postura de singur cu portarul...greseli flagrante...
Tuby is offline   Reply With Quote
Old 18-05-2004, 12:47 AM   #6
RaPiDuTz
Member
 
Join Date: Oct 2003
Location: Bucuresti
RaPiDuTz is on a distinguished road
Send a message via AIM to RaPiDuTz Send a message via MSN to RaPiDuTz Send a message via Yahoo to RaPiDuTz
Default

eu am inceput sa joc de ieri numai la world class si am reusit 4-0 la Romania - Franta

eu am observat altceva...cel putin la world class daca conduci cu un gol avans contra unei echipe tari aia joaca super bine si te egaleaza imediat dar daca duci diferenta la 2 goluri in favoarea ta atunci aia incep si gresesc in aparare si le mai poti da cel putin unul...
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
RaPiDuTz is offline   Reply With Quote
Old 18-05-2004, 02:23 AM   #7
LiviuRO
Member
 
Join Date: Jun 2003
Location: Bucharest, Romania
LiviuRO is on a distinguished road
Send a message via MSN to LiviuRO Send a message via Yahoo to LiviuRO
Default

Asta cu gresitul in aparare o vad si eu pe World Class, spre deosebire de Fifa unde trebuia sa ma grabesc sa atac, acum daca plimb vreo 5-6 pase in terenu lor, si apoi il demarc pe unu bine cu Z, pasa cu Q, in timp ce pasez demarc un alt jucator, caruia ii pasez din prima apoi, scap singur de multe ori. de putine ori reusesc sa marchez insa :P.

Referitor la suturi, ce zice R, e partial adevarat, la Fifa pe World class dadeai goluri de la 25 de metri doar cu jucatori buni, sau din vroe 3 pozitii mari si late daca trageai bine. La Euro, mi se pare si mie dificil sa tragi pe poarta de la distanta, si mai ales periculos, ca asa s-o dai pe centru nu e este greu. Din careu insa, inca nu ma prind cum sa dau suturile alea pe jos, plasate. Am observat ca e fff importanta puterea sutului, spre ex, daca sunt in stanga, in coltul careului, cu fata in diagonala spre centrul portii si trag cu sageata fata plus sageata jos, trage pe colt, dar prinde portaru, daca fac o combinatie si trag cu sageata sus, apoi sageata jos (ceva in genu Mortal Kombat daca stiti la ce ma refer) trage pe colt si e corner, sau respinge in fata. Cea mai buna solutie mi se pare fenta de sut spre interior, urmata de un sut doar cu sageata fata, tare, si trage pe colt, dar pe sus. Asa dau gol in general, altfel nu m-am prins inca. Bine sunt si lansarile in 12-13m dupa centrare cu A, sau Q luuuung (cu Z dat inainte normal).
De asemenea, am obs ca a revenit faza cu patrunderile pe lateral si pase cu Q la omul care vine pe scurt care ramane in pozitie buna de sut, dar daca nu prind mingea cu fata spre linia de fund, nu reusesc sa controlez sutul astfel incat sa dau gol.
__________________
sus-semnatu' had logged off for another 3 years (or so...)
LiviuRO is offline   Reply With Quote
Old 18-05-2004, 10:47 AM   #8
Ratonu
simpatizant hibrid
 
Ratonu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucureşti
Ratonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond repute
Default

Hmmm pare complicat eu nu am inca jocul si de-abia astept sa mi-l iau... Apropo poate cineva de-aici (din Bucuresti) sa mi-l traga cu tot cu crack? Ofer in schimb CD-urile necesare + inca unul (TDK CD-R80 52x) .
__________________
Căci cu noi este Dumnezeu...
Ratonu is offline   Reply With Quote
Old 18-05-2004, 04:18 PM   #9
LiviuRO
Member
 
Join Date: Jun 2003
Location: Bucharest, Romania
LiviuRO is on a distinguished road
Send a message via MSN to LiviuRO Send a message via Yahoo to LiviuRO
Default

Hmm, cred ca este vorba despre o piratare aici :P. Mai bine contacteaza-i pe PM sau pe IRC.
__________________
sus-semnatu' had logged off for another 3 years (or so...)
LiviuRO is offline   Reply With Quote
Old 19-05-2004, 10:26 AM   #10
cucukozma
Member
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucuresti
cucukozma is on a distinguished road
Send a message via MSN to cucukozma Send a message via Yahoo to cucukozma
Default

Deci sa inteleg ca nu mai este un tipar dupa care sa poti sa sutezi pe poarta (macar, nu mai zic si de gol) de la 20-25m. Cel mai de departe gol pe care l-am reusit a fost de la 16m (in afara de citeva lovituri libere) si deja devine frustrant. Nu am incercat insa sa joc cu o echipa cu jucatori mai bine cotati, poate conteaza si asta. Oricum, daca chiar nu mai e ca in FIFA 2004 cu suturile, chestia cu pasele la infinit, pina ramine un jucator liber, o sa devina destul de plictisitoare.
Si inca o chestie interesanta de care m-am lovit: am jucat cu Romania pe semi-pro (am vazut ca deja se lauda lumea cu world class, dar asta e) si din toate meciurile pe care le-am jucat (calificari amicale si turneul final) singura echipa care a reusit sa inscrie a fost Danemarca. In calificare au cistigat la mine cu 1-0, acasa la ei am facut 2-1, iar in semifinalele turneului am cistigat cu 3-2. In rest nu am mai primit nici un gol (si am jucat cu Germania, Anglia, Franta, Italia, Olanda). Curios!?!
cucukozma is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:17 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL