INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 11
Register FAQ Community Calendar

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 27-08-2010, 06:39 PM   #201
cip
Member
 
Join Date: Aug 2010
cip will become famous soon enough
Default

iti spun eu cu siguranta un single core de cel putin 3,4 va duce fifa 11 , pt ca sunt o gramada de jocuri care cer dual core la recomandat , si daca ai o placa video buna si ram cel putin 2 gb , vei putea sa joci jocul respectiv ,fara sati sacadeze , bineinteles nu pe rezolutii gen 1280-1024.si am mai spus in paginile anterioare , ca conteaza foarte mult optimizarea jocului , portarea de pe console.
si ce daca este portat de pe console , ce assassin creed nu este portat de pe console si jocul merge bine pe un single core de 3.4 ,assassin creed 2 la fel , splinter conviction si asa mai departe , oricum o sa vedem la demo cum sta treaba
si chestia cu dual core este ca un dual core are doua nuclee , intre care un nucleu de 2.4 merge pt muzica sa spunem si alt nucleu merge pt jocuri .asa ca cine va avea un single core de 3.2 ,3.4 cand va intra in fifa va inchide tot inclusiv antivirusu ,si va lasa toata energia procesorului pt fifa .pt ca la un dual core , fifa nu va lua mai mult de 70 la suta din puterea unui dual core de 2.4

Last edited by cip; 27-08-2010 at 06:47 PM.
cip is offline   Reply With Quote
Old 27-08-2010, 07:52 PM   #202
cristycoollboy
Member
 
cristycoollboy's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
cristycoollboy is on a distinguished road
Default

poate ca nu am facut testul cum trebuie. sau poate ca mintea mea nu duce asa mult)
cristycoollboy is offline   Reply With Quote
Old 28-08-2010, 02:59 PM   #203
alexis1016
Member
 
alexis1016's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Bucharest,Romania
alexis1016 is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by dragosxwx View Post
Procesorul e baza, dar conteaza si cat ram ai si ce placa video.
Am 2gb RAM si placa video Nvidia GForce 8400 care are memoria de 512mb.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



Facebook-ul e un mare gay parade unde toți cerșesc mai mult sau mai puțin strident atenție.

George Moise
alexis1016 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:08 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL