INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 10

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 16-07-2009, 02:08 PM   #21
KitKat
Member
 
Join Date: Apr 2009
KitKat is an unknown quantity at this point
Default

Nu va mai faceti sperante oameni buni, grafica e la nivelul FIFA 09, dar si gameplay-ul e la fel, din pacate.
Uitati-va la monitorul din interviul acesta, sa vedeti ca am dreptate, aceeasi copaci care alearga pe teren fara viata dupa o minge care sare din ei ca din pom
Check this out: http://www.gamestar.de/index.cfm?pid=1569&pk=12509
Asa ca obisnuiti-va cu PES-ul inca de pe acum, ca este ceea ce se va chema cel mai bun simulator de fotbal de pe PC.
Nu sunt fanboy PES, dar asta e adevarul, pe care o sa-l vedeti doar in cateva luni .

Quote:
Originally Posted by andreib2000 View Post
Nu pot sa cred ca astea sunt poze din versiunea finala a jocului. Atunci ori raman la fifa 09 ori imi iau consola.
Da de PES nu ai auzit, omule ?
Asa, foarte bine faceti.Luati-va consola si dati 1200 lei sa jucati un joc cu maxim 30-40% mai bun decat PES 10 pe PC.
Ganditi-va ca NU merita sa dai 1200 lei pt un joc, cand va fi un joc destul de bun si pe PC.
Sau nu jucati PES ca va faceti de rusine in fata amicilor, nu ?

Quote:
Originally Posted by alinuuu View Post
credeti ca in 4-5 luni gata bati din palme si apare NG...credeti ca aia stau cu mainile in san....asta se intampla usor...la anu o sa introduca si controlul 360 asa ca numai dramatizati atat
De 4-5 luni ? Eu zic de 3 ani, mai bine.De 3 ani e scos engine-ul NG (cel grafic NG, ca cel al gameplay-ului a aparut la sfarsitul lui 2006 in FIFA 07 pe Xbox 360), nu crezi ca ar fi cazul sa scoata maimutele de pe teren si sa bage jucatori ?

Last edited by KitKat; 16-07-2009 at 02:14 PM.
KitKat is offline   Reply With Quote
Old 16-07-2009, 02:17 PM   #22
dolcenike
Member
 
dolcenike's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Anywhere i want to be!
dolcenike is an unknown quantity at this point
Default

PES RULEZ....fifa 10 o sa fie un esec totaL!
__________________
Edit by mod.
dolcenike is offline   Reply With Quote
Old 16-07-2009, 02:22 PM   #23
KitKat
Member
 
Join Date: Apr 2009
KitKat is an unknown quantity at this point
Default

Normal, si asa va fi pana EA $port$ nu schimba engine-ul.
Acum, nu m-ar mira daca mi-as lua ban doar pt ca am zis ca si anul asta FIFA va fi slab si PES-ul mult mai bun (sau sa ma critice toti pentru asta), dar este o prostie.
Voi (unii) cumparati FIFA-urile originale care sunt aceleasi de ani de zile iar EA continua sa isi bata joc de voi aducand foarte putine imbunatatiri an de an, si voi tot ramaneti fani fideli FIFA.
Sunt de acord, FIFA a fost ceva in trecut, chiar era un joc minunat pe vremuri, dar cand vezi ca in FIFA 10 ai stadioanele din FIFA 03/04,suporteri mai slabi ca in FIFA 03, cinematic-urile din 07, posibil comentariul din 06 (daca nu se gandesc sa-l schimbe ..), animatiile alea robotice, fizica mingii mult inferioara FIFA-urilor vechi (05/06 spre exemplu) deja e revoltator.
Plus ca uitati ce scuze baga ... "Numai 10% din PC-uri ruleaza NG-ul"
Ieri un moderator zicea ca doar 4%, Luke Didd zicea 10%, astia nu stiu nici sa minta.
Daca nu ruleaza engine NG de ce nu refac stadioanele current-gen in Rhino3D cu texturi mai bune, cameramani 3D, reclame electronice ? De ce nu fac suporteri diferiti pt fiecare echipa ?
De ce nu baga comentariu NG ? Ce, vocea lui Martin Tyler creste cerintele audio, trebuie placa audio dedicata, nu ? X(
Vreti sa vedeti ca PES-ul va fi pe PC la fel ca pe console, daca nu mai bun ? Si anul trecut grafica de pe PC a fost sensibil mai buna ca pe console, din cauza Anti-Aliasing-ului / Anisotropic Filteringului de care dispun placile grafice ale PC-urilor.

Last edited by KitKat; 16-07-2009 at 02:24 PM.
KitKat is offline   Reply With Quote
Old 16-07-2009, 05:02 PM   #24
Iulian_G
Member
 
Iulian_G's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Iasi
Iulian_G is on a distinguished road
Default

La partea cu comentariile e un mare "bullshit" am mai zis-o de cateva ori pe diverse forumuri, aici sunt niste putori ordinare. Sa faca dracu odata macar comentariul la fel cum e pe console si pe PC, meniul sa-l faca la fel ca pun pariu ca va merge foarte decent pe orice pc upgradat la ora actuala si manager-ul !!!!!!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

... ne naştem, trăim şi murim ...

Last edited by Iulian_G; 17-07-2009 at 04:02 PM.
Iulian_G is offline   Reply With Quote
Old 16-07-2009, 06:07 PM   #25
Orastie
Member
 
Join Date: Apr 2009
Orastie is on a distinguished road
Default 10

e sub asteptari!
Orastie is offline   Reply With Quote
Old 16-07-2009, 10:34 PM   #26
Toricda(FZR)
Member
 
Toricda(FZR)'s Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Toricda(FZR) is an unknown quantity at this point
Default

Quote:
Originally Posted by Orastie View Post
e sub asteptari!
exact cum spuneam si in celalalt thread,probabil ca ai jucat jocul daca zici ca e sub asteptari....te cred,serios
Toricda(FZR) is offline   Reply With Quote
Old 16-07-2009, 10:45 PM   #27
spidyp77
Member
 
spidyp77's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Location: Bucharest
spidyp77 is on a distinguished road
Default

au dreptate cei care zic ca sunt probleme cu comentariul..nu numai ca se aude naspa.. dar sunt si programate prost
spre exemplu daca fac un fault in atac in preajma careului advers arbitrul spune cv de genul: "that's close to a penalty", asta trebuind sa zica daca eram eu cel faultat
si gazonul nu cred ca va fi o paguba pentru placa video, sau daca nu fac gazon ca lumea macar sa faca si ei un shader mai "dramatic"
astia de la konami spre exemplu pentru pes 2010 incearca sa acopere modelele slabe ale jucatorilor cu lumina (am vazut intr-un interviu), si cred ca au sanse sa le iasa, mai ales ca omului ce luceste frumos ii place
__________________
inteligenta are limite,prostia nu


by PopS
spidyp77 is offline   Reply With Quote
Old 17-07-2009, 02:54 AM   #28
alinuuu
Member
 
Join Date: Feb 2008
alinuuu is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by KitKat View Post
Nu va mai faceti sperante oameni buni, grafica e la nivelul FIFA 09, dar si gameplay-ul e la fel, din pacate.
Uitati-va la monitorul din interviul acesta, sa vedeti ca am dreptate, aceeasi copaci care alearga pe teren fara viata dupa o minge care sare din ei ca din pom
Check this out: http://www.gamestar.de/index.cfm?pid=1569&pk=12509
Asa ca obisnuiti-va cu PES-ul inca de pe acum, ca este ceea ce se va chema cel mai bun simulator de fotbal de pe PC.
Nu sunt fanboy PES, dar asta e adevarul, pe care o sa-l vedeti doar in cateva luni .



Da de PES nu ai auzit, omule ?
Asa, foarte bine faceti.Luati-va consola si dati 1200 lei sa jucati un joc cu maxim 30-40% mai bun decat PES 10 pe PC.
Ganditi-va ca NU merita sa dai 1200 lei pt un joc, cand va fi un joc destul de bun si pe PC.
Sau nu jucati PES ca va faceti de rusine in fata amicilor, nu ?



De 4-5 luni ? Eu zic de 3 ani, mai bine.De 3 ani e scos engine-ul NG (cel grafic NG, ca cel al gameplay-ului a aparut la sfarsitul lui 2006 in FIFA 07 pe Xbox 360), nu crezi ca ar fi cazul sa scoata maimutele de pe teren si sa bage jucatori ?
fratele meu daca iti baga NG trebuia sa iti schimbi calculatorul...plus ca ei incerca sa faca in asa fel incat sa il joace toata lumea nu numai tu cu 4 G de RAM, sa joace si unu care are 1 G de RAM ,plus ca in fiecare an o fost schimbari cosiderabile...la 09 s-a schimbat grafica jucatorilor a terenului etc,anu asta se ocupa de gameplay...plus ca alea is screenuri vechi bai fratilor...o sa apara screenuri noi inbunatatite.Voi nici nu a-ti gustat strugurii ca deja ziceti ca is acri...si astai cu PES ul vostru duceti-va ma si jucati pes ce mai cautati pe forumul asa dak tot asa o trageti cu PES-ul vostru.....va obliga cineva sa jucati fifa?...nush cum se face da in fiecare an pe PC vanzarile is din ce in ce mai mari....si am vazut un interviu a lui luke didd si zice ca fifa pe PC va deveni una dintre cele mai mari platforme de gaming din lume ,dak nu cea mai buna asa ca asteptati demo si lasati prostiile

Last edited by alinuuu; 17-07-2009 at 02:56 AM.
alinuuu is offline   Reply With Quote
Old 17-07-2009, 07:11 AM   #29
Varaloi
Guest
 
Default

Quote:
Originally Posted by alinuuu View Post
fratele meu daca iti baga NG trebuia sa iti schimbi calculatorul...plus ca ei incerca sa faca in asa fel incat sa il joace toata lumea nu numai tu cu 4 G de RAM, sa joace si unu care are 1 G de RAM ,plus ca in fiecare an o fost schimbari cosiderabile...la 09 s-a schimbat grafica jucatorilor a terenului etc,anu asta se ocupa de gameplay...plus ca alea is screenuri vechi bai fratilor...o sa apara screenuri noi inbunatatite.Voi nici nu a-ti gustat strugurii ca deja ziceti ca is acri...si astai cu PES ul vostru duceti-va ma si jucati pes ce mai cautati pe forumul asa dak tot asa o trageti cu PES-ul vostru.....va obliga cineva sa jucati fifa?...nush cum se face da in fiecare an pe PC vanzarile is din ce in ce mai mari....si am vazut un interviu a lui luke didd si zice ca fifa pe PC va deveni una dintre cele mai mari platforme de gaming din lume ,dak nu cea mai buna asa ca asteptati demo si lasati prostiile
Da, e mai bine sa tina cerintele jos si, implicit, jocul inferior, decat sa treaca la NG si sa creasca cerintele, dar jocul sa fie mult mai bun. Genial. Si, sincer sa fiu, ma doare undeva de ce zice Luke Didd, care de 4 ani tine jocul aproape la fel, desi in fiecare an zice ca face si drege. De fapt, "nenea" asta m-a facut sa-mi iau consola.

PS: Vezi ca RAM-ul nu conteaza chiar asa de mult la jocurile de genul asta, RAM-ul conteaza la jocuri manager si la jocuri TBS, aici conteaza placa video si procesorul.

Last edited by Varaloi; 17-07-2009 at 07:17 AM.
  Reply With Quote
Old 17-07-2009, 08:56 AM   #30
KitKat
Member
 
Join Date: Apr 2009
KitKat is an unknown quantity at this point
Default

Quote:
Originally Posted by alinuuu View Post
fratele meu daca iti baga NG trebuia sa iti schimbi calculatorul...plus ca ei incerca sa faca in asa fel incat sa il joace toata lumea nu numai tu cu 4 G de RAM, sa joace si unu care are 1 G de RAM ,plus ca in fiecare an o fost schimbari cosiderabile...la 09 s-a schimbat grafica jucatorilor a terenului etc,anu asta se ocupa de gameplay...plus ca alea is screenuri vechi bai fratilor...o sa apara screenuri noi inbunatatite.Voi nici nu a-ti gustat strugurii ca deja ziceti ca is acri...si astai cu PES ul vostru duceti-va ma si jucati pes ce mai cautati pe forumul asa dak tot asa o trageti cu PES-ul vostru.....va obliga cineva sa jucati fifa?...nush cum se face da in fiecare an pe PC vanzarile is din ce in ce mai mari....si am vazut un interviu a lui luke didd si zice ca fifa pe PC va deveni una dintre cele mai mari platforme de gaming din lume ,dak nu cea mai buna asa ca asteptati demo si lasati prostiile
Fratele meu, PES 2010 o sa fie NG si pe PC (scuze de off dar trebuie lamurita treaba) si o sa vezi ca nu o sa aiba cerinte exagerate ? Normal ca nu va merge pe GeForce 2 sa placi d-astea, dar sa fim seriosi, si Crysis e jucabil pe un PC de 1200 lei pe setari High in ziua de azi, un HD4650 a ajuns 200 lei, drace ...
Si, in plus, astia de la EA nici nu optimizeaza jocul lor vechi updatat an de an.
FIFA 09 PC are cerinte mult mai mari decat PES 2009 PC si arata si mai prost.
Pe FX5500 PES 2009 ruleaza la setari medii, FIFA 09 fragmenteaza rau de tot pe low si arata si groaznic (cam ca in primele imagini cu FIFA 10 PC).
KitKat is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:34 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL