INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 10 > Cariere

Reply
 
Thread Tools
Old 06-04-2010, 12:23 AM   #171
margarit
Member
 
margarit's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
margarit is on a distinguished road
Default

Etapa 11



Hoffenheim pierde inca un derby . Singurul derby din care a luat toate cele 3 puncte a fost in prima etapa cu Wolfsburg

---------- Post added at 12:08 AM ---------- Previous post was at 12:06 AM ----------

UCL Etapa 4



De data aceasta sarbii nu au mai avut atat noroc si au cedat cu 2-0 in deplasarea de la Hoffenheim

---------- Post added at 12:10 AM ---------- Previous post was at 12:08 AM ----------

Etapa 12



Un nou derby in care Hoffenheim se descurca prost si pierde toate cele 3 puncte intr-o maniera rusinoasa

---------- Post added at 12:12 AM ---------- Previous post was at 12:10 AM ----------

DFB Cup Round 3



Un meci in care am vazut fotbal adevarat . Borusia M. este o echipa in forma si a pus mari probleme gazdelor in aceasta seara . Hoffenheim a isncris golul victoriei in prima repriza de prelungiri prin Terrazzino

---------- Post added at 12:14 AM ---------- Previous post was at 12:12 AM ----------

Etapa 13



In sfarsit un derby castigat de Hoffenheim !!! Trupa lui Margarit a incris golurile victoriei pe final si au castigat 3 puncte care urca echipa din nou pe loc de UCL

---------- Post added at 12:17 AM ---------- Previous post was at 12:14 AM ----------

Etapa 14



Un nou meci interesant oferit de Bundesliga . Werder Bremen este echipa care a trimis titlul la Munchen sezonul trecut . Hoffenheim s-a razbunat astazi cu varf si indesat insa cu siguranta Werder va ocupa in continuare un loc "special " in inimile fanilor lui Hoffenheim

---------- Post added at 12:20 AM ---------- Previous post was at 12:17 AM ----------

UCL Etapa 5



In acest meci Hoffenheim a demonstrat ca este una dintre cele mai bun echipe din Europa si s-a batut de la egal la egal cu Chelsea . Cu acest egal Hoffenheim se duce la 4 puncte de partizan si este calificata in faza urmatoare a UCL

---------- Post added at 12:22 AM ---------- Previous post was at 12:20 AM ----------

Etapa 15



Bochum devine incet incet un fel de Boogey opponent pentru Hoffenheim , acestia pierzand ultimele 3 intalniri directe cu Bochum ( din cate tin eu minte .... s-ar putea sa fie chiar mai multe )

---------- Post added at 12:23 AM ---------- Previous post was at 12:22 AM ----------

Etapa 16



Aachen este una dintre surprizele frumoase ale Bundesligii dar astazi au jucat ca o echipa de liga secunda .

UCL Etapa 6



Hoffenheim o invinge din nou pe Feyenoord care nu mai seamana deloc cu echipa de anul trecut .

Clasament



Hoffenheim va intalni in urmatoarea runda fosta echipa antrenata de Margarit , Bordeaux !!! Sunt sigur ca vor fi doua meciuri pe cinste

---------- Post added at 12:28 AM ---------- Previous post was at 12:26 AM ----------

Etapa 17



Ca deobicei dupa un meci international , Hoffenheim face un meci prost in Bundesliga

---------- Post added at 12:30 AM ---------- Previous post was at 12:28 AM ----------

Clasamentul Turului



Hoffenheim nu mai joaca la fel ca sezonul trecut insa mai pastreaza sanse mari la titlu fiind la doar 3 puncte de lider .
Din cauza situatiei financiare critica cred ca voi reunta la Mesut Ozil daca voi primi o oferta de peste 20 de mil Euro asa ca obiectivele vor si mai greu de realizat
__________________
Cariera mea Fifa Manager 2010 :
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by Astristul; 07-04-2010 at 10:18 PM.
margarit is offline   Reply With Quote
Old 06-04-2010, 10:33 AM   #172
mahdahleen
Member
 
mahdahleen's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
mahdahleen is an unknown quantity at this point
Default

Ma bucur pentru calificarea in Champions League si sper sa castigi campionatul.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mahdahleen is offline   Reply With Quote
Old 06-04-2010, 12:48 PM   #173
margarit
Member
 
margarit's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
margarit is on a distinguished road
Default

Transferuri

Plecari

1. Mesut Ozil ( 32 ani , Manchest Utd , 21,50 mil Euro )



2. Sven Mester ( 24 ani , F.C Barcelona , 8 mil Euro )




Contractele ambilor jucatori expirau la sfarsitul anului si nu aveam bani sa le prelungesc . Eu zic ca am facut o afacere destul de buna , decat sa-i pierd gratis. In locul celor 2 am adus niste jucatori de la rezerve care s-au descurcat foarte bine in ultima vreme in meciurile rezervelor

---------- Post added at 12:27 PM ---------- Previous post was at 12:24 PM ----------

Etapa 18



Inceput cu stangul dupa plecarea lui Ozil . Principalul vinovat pentru aceasta remiza a fost Luiz Gustavo care a primit al 2 lea cartonas galben in minutul 38 pentru proteste . Acesta a primit o amenda de 42.000 Euro si a fost retras la echipa a doua pentru 3 saptamani

---------- Post added at 12:32 PM ---------- Previous post was at 12:27 PM ----------

DFB Pokal Sferturi de Finala



Hoffenheim se califica in semifinale unde va da peste Wolfsburg . Daca totul merge cum trebuie vom avea o finala Bayern Munich - Hoffenheim

---------- Post added at 12:35 PM ---------- Previous post was at 12:32 PM ----------

Etapa 19



Gluma se ingroasa in ceea ce priveste cartonasele rosii . Terrazzino a primit astazi un cartonas rosu nemeritat dupa o simulare rusinoasa a unui adversar ( min 26 ) . Echipa a rezistat destul de bine insa in minutul 76 Mario Junk primeste cartonas rosu pentru un cot aplicat in figura unui adversar . Hoffenheim ramane cu 2 oameni minus si primeste gol in minutul 88

---------- Post added at 12:37 PM ---------- Previous post was at 12:35 PM ----------

Etapa 20



Primele 3 puncte castigate de Hoffenheim in acest retur sunt castigate in fata proprilor suporteri

---------- Post added at 12:39 PM ---------- Previous post was at 12:37 PM ----------

Etapa 21



Desi ne obisnuisem cu Hoffenheim jucand cu handicap , astazi Bayern a fost echipa care a primit un cartonas rosu imediat dupa ce Hoffenheim a inscris primul gol .Jucatorii oaspeti au stiut cum sa tina meciul in frau si tin aproape de titlu

---------- Post added at 12:42 PM ---------- Previous post was at 12:39 PM ----------

UCL Runda 4



Margarit a fost invis de fosta sa echipa insa pastreaza inca sanse la calificare .

---------- Post added at 12:45 PM ---------- Previous post was at 12:42 PM ----------

Etapa 22



Hoffenheima macelarit astazi rivala VFB Stuttgart desi au avut 3 jucatori suspendati ) Terrazzino , Junk , Luiz ) . Igor Koziol jucator promovat de la echipa de rezerve l-a inlocuit cu brio pe Terrazzino in meciul de astazi . In mod normal Ress era titular insa si acesta deabia a revenit dupa o accidentare si Margarit a preferat sa nu riste .
Daca in meciul cu Bordeaux vor juca la fel , nemtii nu au cum sa rateze calificarea

---------- Post added at 12:48 PM ---------- Previous post was at 12:45 PM ----------

UCL Runda 4



Oaspetii au inceput cum nu se poate mai prost meciul incasand un gol in minutul 10 . Dupa acest gol echipa s-a trezit si a inscris 3 goluri . Jucatorii nemti s-au intors acasa mai bogati cu 50.000 Euro .

In Sferturile de finala Hoffenheim va intalni F.C Barcelona
__________________
Cariera mea Fifa Manager 2010 :
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by margarit; 06-04-2010 at 12:29 PM.
margarit is offline   Reply With Quote
Old 06-04-2010, 12:55 PM   #174
margarit
Member
 
margarit's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
margarit is on a distinguished road
Default

Etapa 23



Hoffenheim s-a deplasat cu un moral de fier la Frankfurt dupa rezultatul de la Bordeaux si castiga fara drept de apel meciul de astazi . Ciobanu inscrie pentru prima aora de cand a venit la Hoffenheim

---------- Post added at 12:53 PM ---------- Previous post was at 12:50 PM ----------

Etapa 24



Un meci frumos in care ambele echipe au ratat ocazii uriase . Rezultatul este echitabil

---------- Post added at 12:55 PM ---------- Previous post was at 12:53 PM ----------

Etapa 25



Hoffeneim invinge lanterna rosie si trece peste Leverkursen in clasament

Clasament dupa 25 etape



Etapa 26



Hoffenheim castiga greu acest meci cu nou promovata Borusia Dortmund insa aceste 3 puncte aduce pe Hoffenheim al doar 1 punct de Bayern care a reusit doar un egal cu Bochum

---------- Post added at 04:54 PM ---------- Previous post was at 04:53 PM ----------

Etapa 27



Cu aceasta victorie Hoffenheim trece pe primul loc dupa un nou pas gresit al bavarezilor la Nurenberg

---------- Post added at 05:03 PM ---------- Previous post was at 04:54 PM ----------

UCL Sferturi



Meci senzational facut de nemti in fata Barcelonei care a inceput meciul cum nus e paote mai prost, cu un autogol.

---------- Post added at 05:05 PM ---------- Previous post was at 05:03 PM ----------

Etapa 28



Hoffenheim castiga derby-ul si se mentine pe primul loc . Vom avea din nou un final incins de campionat

---------- Post added at 05:07 PM ---------- Previous post was at 05:05 PM ----------

UCL Sferturi



Un nou meci parca de pe alta planeta . Hoffenheima fost condusa cu 0 - 2 insa a reusit sa intoarca meciul si se califica surprinzator in dauna celor de la Barca

Hoffenheim are o sansa unica de a ajunge in Finala , adversara din semifinala fiin Valencia un adverasr cu un lot mai slab ca cel al nemtilor

---------- Post added at 05:10 PM ---------- Previous post was at 05:07 PM ----------

Etapa 29




Hoffenheim se distantaza astazi la 4 puncte de Bayern care o incaseaza de la Wolfsburg . Albastrii sunt intr-o forma de invidiat cu sanse la toate cele 3 trofee puse la bataie : UCL , Bundesliga , DFB Pokal

---------- Post added at 05:13 PM ---------- Previous post was at 05:10 PM ----------

Etapa 30



hertha este echipa care aprinde din nou fitilul campionatului . Dupa aceasta infrangere distanta dintre cele doua combatante este de doar 1 puncte
Woods va lipsi pana la finalul sezonului dupa o lovitura aplicata unui daversar in meciul de astazi ( min 23 ) , si va fi suspendat pana la final

---------- Post added at 05:14 PM ---------- Previous post was at 05:13 PM ----------

UCL SemiFinala



Valencia a fost un adversar artagos insa Hoffenheim a aratat ca este mai puternica si este cu un pas mai aproape de finala UCL

---------- Post added at 05:16 PM ---------- Previous post was at 05:14 PM ----------

Etapa 31



Werder incurca din nou pe Hoffenheim dar Hoffenheim ramane pe primul loc , dupa ce Bayern a facut egal cu Borusia M

---------- Post added at 05:18 PM ---------- Previous post was at 05:16 PM ----------

UCL Semifinala



hoffenheim si-a asigurat partial calificarea inca din minutul 1 cand Bohr a isncris in urma unui corner . Woods omul meciului
__________________
Cariera mea Fifa Manager 2010 :
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by Astristul; 07-04-2010 at 12:23 AM.
margarit is offline   Reply With Quote
Old 06-04-2010, 05:33 PM   #175
margarit
Member
 
margarit's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
margarit is on a distinguished road
Default

Etapa 32



Din nou Bochum , din nou infrangere !! Se simte lipsa lui Woods , fara el in teren Hoffenheim nu a mai castigat nici un emci in Bundesliga . bayern trece pe primul loc cu 2 puncte avans

---------- Post added at 05:24 PM ---------- Previous post was at 05:22 PM ----------

DFB Pokal Semifinale



Hoffenheim a fost trimisa acasa dupa o prestatie slaba , singurul care a facut exceptie fiind tanarul Koziol care de cand a fost promovat la prima echipa a aparut de 6 ori in echipa etapei . 6/15

---------- Post added at 05:25 PM ---------- Previous post was at 05:24 PM ----------

Etapa 33



Cam aceasta a fost singura sansa ca Hoffenheim sa ia campionatul insa Bayern a invins Stutgat-ul si titlul este 90% in curtea celor de la Munchen care vor intalni in ultima etapa pe Nurenberg

---------- Post added at 05:29 PM ---------- Previous post was at 05:25 PM ----------

Etapa 34



Al 3 lea an consecutiv in care titlu merge la Munchen . Hoffenheim nu reuseste nici cum sa ciupeasca titlul , in fiecare an echipa lui Margarit fiind foarte aproape de succes.
Koziol a facut din nou un meci magnific si este ales pentru a 7 a oara in echipa etapei si pentru prima data in echipa Sezonului

Clasament Final



Sfarsitul Sezonului



---------- Post added at 05:33 PM ---------- Previous post was at 05:29 PM ----------

UCL Finala



3 -2 la pauza 5-3 la final . Margarit la introdus pe Koziol la pauza care a reusit NU MAI PUTIN DE 3 GOLURI si duce trofeul Uefa Champions League la Hoffenheim

__________________
Cariera mea Fifa Manager 2010 :
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
margarit is offline   Reply With Quote
Old 06-04-2010, 05:46 PM   #176
mahdahleen
Member
 
mahdahleen's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
mahdahleen is an unknown quantity at this point
Default

FELICITARI!!!Munca ta se vede in sfarsit rasplatita.Bravo!!!
Imi pare rau pentru campionat dar este bine si cu UCL.
Pleci la alta echipa sezonul urmator?

Felicitari.Imi place ambitia ta si eu as proceda la fel.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by mahdahleen; 06-04-2010 at 07:09 PM.
mahdahleen is offline   Reply With Quote
Old 06-04-2010, 06:00 PM   #177
margarit
Member
 
margarit's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
margarit is on a distinguished road
Default

Season Overwiev




Nu am de gand sa plec de la Hoffenheim pana nu iau campionatul , mai ales ca cu banii din UCL am construit niste centre de juniori si am cel mai bun departament de junior . Nu vreau sa plec acum cand am o echipa intradevar de Top
__________________
Cariera mea Fifa Manager 2010 :
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
margarit is offline   Reply With Quote
Old 07-04-2010, 05:55 PM   #178
kristian
Member
 
kristian's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
kristian is on a distinguished road
Default

Pune te rog si tu o poza cu Koziol, deoarece pare un atacant extraordinar
kristian is offline   Reply With Quote
Old 07-04-2010, 11:00 PM   #179
margarit
Member
 
margarit's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
margarit is on a distinguished road
Default

Obiective

- Ocuparea unui loc de UCL Reusit
- Jucarea Finalei Cupei Nationale Esuat
- Cupa Internationala : Sferturi de Finala Reusit
[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 10:33 PM ---------- Previous post was at 10:30 PM ----------

Sezonul 2021 - 2022


Obiective


- Ocuparea unui loc de UCL
- Jucarea semifinalei in Cupa Nationala
- Jucarea semifinalei in Cupa Internationala

---------- Post added at 10:37 PM ---------- Previous post was at 10:33 PM ----------

Quote:
Originally Posted by kristian View Post
Pune te rog si tu o poza cu Koziol, deoarece pare un atacant extraordinar


Este cel mai slab atacant din echipa , d.p.d.v al nivelului

---------- Post added at 10:39 PM ---------- Previous post was at 10:37 PM ----------

Rezultate in meciurile amicale



---------- Post added at 10:49 PM ---------- Previous post was at 10:39 PM ----------

Transferuri 2021 - 2022

Sosiri


1. Stefano Paschetta ( 19 ani , Juventus , 20 mil Euro )





2. Andre Leone ( 22 ani , Sao Paulo , 3,4 mil Euro )






3. Alan Foulkes ( 24 ani , Manchester City , 1,3 mil Euro )





4.Matthew McGiveron ( 22 ani , Inter , 2,4 mil Euro )




---------- Post added at 11:00 PM ---------- Previous post was at 10:49 PM ----------

Plecari

1. Hayrapetov Alexey ( 23 ani , Wolfsburg , 15 mil Euro )


Acesta este un jucator care nu a jucat nici 1 minut pentru Hoffenheim !! A fost adus la inceputul sezonului trecut de la Leverkursen pentru 1,7 mil Euro . A fost imprumutat imediat la Wolfsburg care la sfarsitul sezonului s-a hotarat sa plateasca 15 mil Euro pe el.





2. Mario junk ( 29 ani , Newcastle , 7 mil Euro )






3. Ciobanu Petronel ( 26 ani , Milan , 4 mil Euro )






__________________
Cariera mea Fifa Manager 2010 :
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
margarit is offline   Reply With Quote
Old 07-04-2010, 11:22 PM   #180
margarit
Member
 
margarit's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
margarit is on a distinguished road
Default



Daca vreti poze cu vreun jucator din cele doua liste ( Sold si Bought ) , cereti si o sa pun

---------- Post added at 11:13 PM ---------- Previous post was at 11:03 PM ----------

Etapa 1



Inceput cu dreptul pentru Hoffenheim care castiga un prim derby in acest sezon .
Stefano Paschetta si-a facut un debut frumos inscriind un gol in minutul 88

---------- Post added at 11:15 PM ---------- Previous post was at 11:13 PM ----------

Etapa 2



Hoffenheim a fost egala dupa ce a condus cu 2 - 0 si a ratat un penalty . Gazdele meritau sa castige astazi insa au fost pedepsiti pentru ocazile ratate

---------- Post added at 11:16 PM ---------- Previous post was at 11:15 PM ----------

Etapa 3



un nou meci bun facut de Hoffenheim in deplasare la cea mai in forma echipa a inceputului de campionat . Brazilianul Andre Leone inscrie primul gol pentru hoffenheim

---------- Post added at 11:18 PM ---------- Previous post was at 11:16 PM ----------

Supercupa Europei



Manchester a fost echipa mai buna si a meritat cu prisosinta sa castige trofeul . la finalul meciului Margarit a felicitat sincer jucatorii englezi pentru prestatia din acest meci

---------- Post added at 11:20 PM ---------- Previous post was at 11:18 PM ----------

Grupa B , Uefa Champions League



Aceasta este cea mai echilibrata grupe din UCL



Etapa 4



Bayern are un inceput incredibil de slab pierzand deja doua meciuri . Brazilianul Leone intra in inimile suporterilor lui Hoffenheim dupa ce inscrie doua goluri in poarta celei mai mari rivale , Bayern Munich


Etapa 5




Alt derby castigat de Hoffenheim . Sa speram ca echipa se va descruca la fel de bine si in duelurile cu echipele mici !!
Golul a fost inscris de Koziol in minutul 86 dupa ce a fost introdus in teren in minutul 85


Etapa 6



Hoffenheim castiga fara probleme acest meci in fata unui adversar slab
__________________
Cariera mea Fifa Manager 2010 :
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by margarit; 07-04-2010 at 11:40 PM.
margarit is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:28 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL