INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 09

Reply
 
Thread Tools
Old 25-02-2009, 10:22 AM   #111
bgd
Member
 
bgd's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Iasi
bgd is an unknown quantity at this point
Default

Parca-ai fi Becali - scuze de off-topic
__________________
In White Rooms

Join Romania

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
bgd is offline   Reply With Quote
Old 25-02-2009, 06:21 PM   #112
papimig
Member
 
papimig's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Constanta
papimig is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by bgd View Post
Parca-ai fi Becali - scuze de off-topic
nici chiar asa
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
papimig is offline   Reply With Quote
Old 05-03-2009, 08:48 PM   #113
mikkel
Member
 
mikkel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
mikkel will become famous soon enoughmikkel will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to mikkel
Default impresiile mele despre joc

buuuunn...
multa vreme am tinut jocul cumparat pe raft, pana sa il instalez, de frica sa nu pierd vreuna din cele 5 instalari aiurea... dar, acu vreo luna de zile, m-am hotarat sa il instalez si sa vad ce-i poate capu'
am bagat jocul, update 2, patchul 2.2 de la dinamovistu, multe patchuri cu ligi (doar database si badges) si m-am bagat la joc....
am jucat primul sezon (cu Steaua, bineinteles) in 3D, fara sa fac prea multe tactici...am terminat pe 4 parca, echipa juca exact ca si in realitate (prost spre foarte prost)...ma mai enervam la unele faze, ca parca portarul era batut in cuie, iar atacantul advers facea o cursa de 20-30 metri pana ajungea la minge, in timp ce portarul meu bea o cafea, ce naiba mai facea el, ca nu facea nimic din ceea ce trebuia...am trecut peste faza asta...
in sezonul 2, am bagat un alt gameplay...alta viata, frate!!!
pase precise, un-doi-uri, suturi de la distanta...nu numai echipa mea, ci si cea adversa...am incercat si modul fusion cu gamepad, dar mi se pareau prea greu de controlat jucatorii...adica nu faceau preluari ca lumea, le faceau lungi si interceptau adversarul, pana se gandeau daca sa dea in minge sau nu, le-o recuperau jucatorii adversi...asa ca am renuntat la fusion o perioada si am vizionat partidele...cu gameplay-urile alea noi, mi se parea ca joaca mai bine, dar tot in afara podiumului am terminat...nu e asta o problema, pentru ca, oricum, e o cariera test...
in anul 3, m-am bagat la instant results si am terminat pe 2...parca scorurile mai mergeau asa...mai bateam, mai faceam un egal...rar sa iau bataie...
zilele trecute am bagat gameplayul FrenchGone...mi se pare destul de bun...asa ca am testat si fusion-ul...si SURPRIZA : merge foarte bine!!! am batut si cu 6-1 (pe Brasov), am si luat bataie cu 3-0 de la o echipa Rapid fantastica, insa, in general, e un mare pas inainte fata de celalalt gameplay cu care jucam fusion...
ce am observat insa la FM09...
jucatorii de la juniori parca se dezvolta prea repede...adica, dupa 3 ani, unu de la juniori, de 18-19 ani, l-a intrecut pe Radoi, i-a luat locul la nationala, dar si la club...si nu numai unul...dupa 3 ani de cariera, toti jucatorii din prima echipa erau de 17-22 ani, si aveau un level mai mare decat veteranii...
nu mi se pare normal ca unu de 19 ani sa aiba skill de 70-75, in timp ce Radoi abia ajungea la 69-70...
as mai avea multe de scris pe-aici, dar nu-mi vin ideile momentan...
daca imi amintesc ceva, va anunt...
in mare, mi se pare un joc bun, imi place gameplay-ul (asta modificat), insa sunt si unele erori...
la un moment dat, jucatorul echipei adverse se afla in off-side, a fost semnalizat, s-a dat lovitura libera, insa...ei au batut...si culmea, jucatorii mei erau in atac, iar cei ai echipei adverse se aflau la mine in careu...a batut ala, i-a pasat unui coleg singur cu portaru si GOL...simplu si eficient...
alta eroare..jucam in cupa cu Rapid...dupa 90 min, scor egal 0-0...dupa prelungiri, tot egal 1-1...ne bagam la 11 metri...dupa cate 4 lovituri, era egal...bat ultima lovitura si ratez...cand sa bata Rapid lovitura decisiva PAC, iese din joc, fara eroare, fara nimic...m-apuca dracii si dau load la joc...aceeasi poveste, parca trasa la indigo, numai ca acum cu mai multe goluri. 2-2 dupa 90 minute, 2-2 dupa 120 min si, la ultima lovitura de la 11 m, iar iese din joc...tot fara send/don't send...
cam atat, singurele lucruri care m-au enervat, in rest, nu m-am intalnit de eroarea de la sfarsitul jocului, ca aia nu e eroare...
alt lucru care m-a enervat: nu apar pozele jucatorilor in momentul in care vrei sa faci echipa...
sper din tot sufletul ca FM10 sa nu mai aiba atatea minusuri, desi ma indoiesc de acest lucru
bafta la joc...
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mikkel is offline   Reply With Quote
Old 05-03-2009, 09:14 PM   #114
D1sc0n3cT
Member
 
D1sc0n3cT's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Alba Iulia
D1sc0n3cT is on a distinguished road
Default

da din pacat este cam nasoala faza cu cele 5 instalari .. trebuie sa ai grija cand instalezi dar ma inteles ca este o metoda trimiti un cd-key si iti mai dau cateva instalari aia de la ea sau ceva de genul..
D1sc0n3cT is offline   Reply With Quote
Old 05-03-2009, 09:22 PM   #115
mikkel
Member
 
mikkel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
mikkel will become famous soon enoughmikkel will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to mikkel
Default

nu stiu de ce naiba postul meu a ajuns pe threadul asta, eu il bagasem in threadul "Fifa Manager 09"...
e posibil sa fi postat eu aiurea...
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mikkel is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2009, 06:21 PM   #116
papimig
Member
 
papimig's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Constanta
papimig is on a distinguished road
Default

De asta ce ziceti???
Attached Images
File Type: jpg 4echipe.jpg (85.0 KB, 54 views)
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
papimig is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2009, 07:04 PM   #117
Urmelinho
Nick vechi: iarca_romica
 
Urmelinho's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Iași
Urmelinho will become famous soon enough
Default

e suficient să spun că e interesant?
__________________
Daca îți cumperi ceva pe siteul
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
foloseste voucherul UUK7W3RR si vei avea 1% reducere.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Urmelinho is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2009, 08:00 PM   #118
papimig
Member
 
papimig's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Constanta
papimig is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Urmelinho View Post
e suficient să spun că e interesant?
S-o juca mai nou UCL in sistem play off
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
papimig is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2009, 11:42 PM   #119
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by papimig View Post
De asta ce ziceti???
Wow. Cu ce ocazie s-a intamplat acest bug?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2009, 12:00 AM   #120
papimig
Member
 
papimig's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Constanta
papimig is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
Wow. Cu ce ocazie s-a intamplat acest bug?
Cu ocazia extragerii grupelor UCL. Dupa o saptamana de la extragerea asta s-au extras iar si a aparut bine.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
papimig is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:03 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL