INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Sectiunea IT

Reply
 
Thread Tools
Old 13-04-2012, 07:29 PM   #1
Georgica
Member
 
Georgica's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Location: Slatina
Georgica is on a distinguished road
Thumbs up Putin ajutor

Eu am achizitionat acum cateva saptamani o memorie ddr2 si o placa video mai exact aceasta http://uk.geforce.com/hardware/deskt...specifications insa am o problema dupa ce instalez windows 7 si instalez driverele placii video apare eroare maiexact blue screen insa apare doar la windows 7 si nu este din cauza kitului de instalare (am incercat 2 dvd-uri cu windows) si se intampla la fel.
Cei de la care am achizitionat placa video mi-au spus ca este din cauza placii de baza deoarece are niste pete pe ea si din cauza aceasta nu pot instala driverele placii video pe windows 7 deoarece e mai pretentios iar pe xp si vista merge deoarece nu sunt pretentioase ca windows 7 si din aceasta cauza imi merge fifa 11 si 12 greu.Iar ei au zis ca au testat placa pe un pc de al lor si au zis ca a mers.
Aceasta sa fie problema trebuie sa schimb placa de baza(asa au zis ei) saue o pacaleala?
Firma de la Care am achizitionat placa este aceasta http://www.tandemonline.ro/
Georgica is offline   Reply With Quote
Old 17-04-2012, 05:52 PM   #2
Razor
Member
 
Razor's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Zalau
Razor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond repute
Default

Placa de baza are pete pe ea, si de aceea nu se pot instala driverele pe Win 7 ? si totusi pe XP/Vista merg ? sincer, suna a pacaleala, cum sa te opreasca petele sa instalezi drivere . Si mai mult, daca au testat ei placa si merge, de ce nu-ti lasa Vista ? ... Eu zic s-o verifici in alta parte.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Razor is offline   Reply With Quote
Old 19-04-2012, 12:09 PM   #3
Georgica
Member
 
Georgica's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Location: Slatina
Georgica is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Razor View Post
Placa de baza are pete pe ea, si de aceea nu se pot instala driverele pe Win 7 ? si totusi pe XP/Vista merg ? sincer, suna a pacaleala, cum sa te opreasca petele sa instalezi drivere . Si mai mult, daca au testat ei placa si merge, de ce nu-ti lasa Vista ? ... Eu zic s-o verifici in alta parte.
Au zis ca unde este patata placa de baza sunt arse circuitele si nu merge ca windows 7 e mai pretentios ca vista si xp
Au zis ca nu pot instala nici driverele placii mele de baza pe windows 7 si au avut dreptate am incercat si nu merge iar vista merge instalat dar au zis ca sa mi-l instalez eu ca daca il instaleaza ei e contra cost.
Iar placa nu o pot testa in alta parte deoarece as pierde garantia
Georgica is offline   Reply With Quote
Old 19-04-2012, 02:21 PM   #4
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default

"windows 7 e mai pretentios ca vista si xp"

Ce de termeni tehnici dom'le. Spune-le să-ţi testeze placa video cu tine prezent, să vezi cu ochii tăi dacă merge sau nu. Cāt timp e īn garanţie ei trebuie să-ţi asigure funcţionalitea produsului, asta dacă din cauza lui e problema.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Caly is offline   Reply With Quote
Old 19-04-2012, 08:39 PM   #5
Georgica
Member
 
Georgica's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Location: Slatina
Georgica is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Caly View Post
"windows 7 e mai pretentios ca vista si xp"

Ce de termeni tehnici dom'le. Spune-le să-ţi testeze placa video cu tine prezent, să vezi cu ochii tăi dacă merge sau nu. Cāt timp e īn garanţie ei trebuie să-ţi asigure funcţionalitea produsului, asta dacă din cauza lui e problema.
Cand fac rost de fonduri ma duc si ii pun sa imi monteze o placa de baza noua si ii pun sa imi testeze placa video pe placa de baza noua in fata iar daca nu merge le cer bani inapoi pe placa video deoarece am acest drept daca nu functioneaza
Georgica is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:20 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL