INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 11

Reply
 
Thread Tools
Old 05-07-2011, 04:18 PM   #101
alexis1016
Member
 
alexis1016's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Bucharest,Romania
alexis1016 is on a distinguished road
Default

Mai stie cineva cum il chema pe atacantul acela bun argentinian care a jucat la Independiente si Argentinos Juniors parca.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



Facebook-ul e un mare gay parade unde toți cerșesc mai mult sau mai puțin strident atenție.

George Moise
alexis1016 is offline   Reply With Quote
Old 06-07-2011, 02:29 PM   #102
Razvee
Member
 
Razvee's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucharest
Razvee is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by alexis1016 View Post
Mai stie cineva cum il chema pe atacantul acela bun argentinian care a jucat la Independiente si Argentinos Juniors parca.
Te referi la Leonel Nunez?
http://en.wikipedia.org/wiki/Leonel_N%C3%BA%C3%B1ez
Razvee is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2011, 09:00 PM   #103
mr.dark04
Member
 
mr.dark04's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: Iasi
mr.dark04 is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to mr.dark04
Default

Daryl Smylie -165.000$-24 ani-70CM
Niklas Borkroth -1.1mil$-18 ani-70AM
Timothy Durwael -750.000$-19 ani-70RB
Fraser Fyvie -1.7mil$-17 ani-70CM
Thomas Kaminski -500.000$-17 ani-70GK
Funso Ojo-1.7mil$-18 ani-70 CM CD RB

Toti pot fi luati la echipe gen "Steaua"

voi mai cauta jucatori de genu si ii voi posta
mr.dark04 is offline   Reply With Quote
Old 13-07-2011, 09:42 AM   #104
mr.dark04
Member
 
mr.dark04's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: Iasi
mr.dark04 is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to mr.dark04
Default

Mikael Dyrestam
Baxter Jose
De Bruyne
Muniain - 14mil$
Matip Joel
Bacuna
Labyad
mr.dark04 is offline   Reply With Quote
Old 13-07-2011, 08:17 PM   #105
mikkel
Member
 
mikkel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
mikkel will become famous soon enoughmikkel will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to mikkel
Default

Bun, hai ca nu am mai postat in forumul asta de 1000 de ani. De curand m-am apucat si eu de FM11, un joc de proba am zis eu, dar care deja m-a "corupt" sa nu renunt asa usor la el, desi am selectat doar Anglia ca ligi de joc.
Am inceput cariera la Arsenal si am incercat sa scap de jucatorii cu salarii mari, numai ca nu prea pot, nu se inghesuie lumea sa ii cumpere.
Asa... sa revenim on-topic: jucatori ieftini si buni. Voi posta aici 6 jucatori ca mi-au trecut prin mana, din astia doar 5 mai sunt la echipa.

1. Paulo Henrique Ganso - brazilianul minune de la Santos, coleg cu Neymar. La sfaturile voastre, am incercat sa il cumpar si eu la sfarsitul turului primului an, asa ca am reusit sa il iau cu 1 milion euro, suma ce mi se pare foarte mica pentru ce stie el sa faca in 3D. Dupa 1 an, valoreaza 20 milioane si cred ca are sanse sa il inlocuiasca pe Cesc, daca primesc vreo oferta (nici Barcelona nu face pt. el :P )

2. Eren Derdiyok - turco-elvetianul lui Leverkusen. Omul nu mai facea parte din planurile antrenorului si l-am gasit pe la echipa de rezerve. Nu l-a recomandat aici nimeni, asa ca mi-am incercat norocul. Talent 8/10, level bun, atacant inalt (1,90 m), stil de joc Penalty-box, suna foarte bine pentru sistemul gandit de mine 4-3-3 cu cei 3 atacanti LW-ST-RW, iar ST-ul central sa fie Target Man. Asa ca m-am decis sa il cumpar. Am vrut sa fac o oferta de 3,5 mil, cat era valoarea lui de piata, dar era considerata prea buna de Leverkusen, asa ca am scazut oferta pana la minimul acceptabil si l-am luat cu 1,8 mil. L-am bagat in teren in locul lui Chamakh cateva meciuri si se misca destul de bine. Dupa primul sezon, i-a crescut valoarea si, in ultimele 24 ore din perioada de transferuri din sezonul 2, am primit oferta de cuparare pt el de la Everton, cu 11 mil. Aveam nevoie de bani pt constructii (vreau sa fac 1-2 youth camps) si l-am dat. Insa impresia a ramas foarte buna. Daca aveti sansa, cumparati-l.

3. Lennart Thy - un neamt necunoscut de la Werder. Ca si la Eren Derdiyok, nu stiam nimic despre el, dar m-au impresionat talentul si levelul. Asa ca l-am cumparat cu ... 330k. Introdus si el ca atacant central, a dat randament, nu ca Eren, ca nu e asa inalt, dar merge. Goluri cu capul (eternul bug enervant) si primul sezon a fost peste asteptari. La inceputul sezonului 2, am reusit sa il iau pe Rooney gratis (ii expirase contractul cu Utd. si l-am luat in ultimele 6 luni), asa ca neamtul era cam in plus. L-am trimis la rezerve sa aiba jocuri in picioare si, daca reusesc sa il vand pe Rooney peste 6 luni-1 an, sa fac bani, il readuc la prima echipa. Valoarea lui a crescut totusi de la 600k la 2 mil intre timp.

4. Oriol Romeu - mijlocasul defensiv de la Barcelona B. Ca si pe Rooney, l-am luat gratis in ultimele 6 luni de contract cu Barca din primul sezon al jocului. Nu pot spune multe despre el, ca a jucat doar la echipa secunda, si cateva sub-in la echipa mare, dar se vede valoarea lui de piata de aproape 15 mil. Cumparati-l, chiar daca nu il folositi, puteti sa il vindeti pe bani buni.

5. Jack Wilshere - speranta fotbalului englez. Pe el nu l-am cumparat, era deja la club cand am venit, asa ca nu stiu valoarea de piata initiala. Dar, dupa un sezon, valoreaza deja 59 mil, iar cateodata peste 60, si are level de 85. Joaca foarte bine in 3D, pe post de play-maker, insa eu il joc CM, nu AM, si se descurca exceptional.

6. Aaron Ramsey - mijlocasul galez care a avut piciorul rupt sezonul trecut. Ca si Wilshere, l-am gasit deja la Arsenal, asa ca nu stiu cat costa la inceput. Joaca si el destul de bine CM, desi nu il folosesc play-maker. Levelul este destul de bun, 82, iar valoarea de piata este deja de 30,5 mil, si ma astept sa mai creasca.

Bun, ce am prezentat eu sunt 3 mijlocasi centrali (il includ si pe Wilshere aici), unul defensiv si 2 atacanti. Stiu, am destul de multi mijlocasi centrali in echipa, insa eu incerc deja sa nu ma mai folosesc de veterani (pe Nasri l-am vandut, mi-as dori sa il dau si pe Cesc, Rosicky a plecat) si sa ii promovez pe "pitici". Fundasi nu am gasit, ca nu am cautat. Mi-a aparut unul la tineret "computer-generated" si este foarte bun.

Cam atat am de spus, daca mai gasesc ceva, o sa postez aici, poate va ajuta si pe voi, asa cum si postarile voastre m-au ajutat cu Ganso.
Mai jos aveti pozele cu cei 6 care au speriat Vestu' )
Attached Images
File Type: jpg 2011_07_13 20_44_36.jpg (132.6 KB, 52 views)
File Type: jpg 2011_07_13 20_43_49.jpg (129.4 KB, 49 views)
File Type: jpg 2011_07_13 20_41_07.jpg (129.2 KB, 44 views)
File Type: jpg 2011_07_13 20_43_24.jpg (128.9 KB, 41 views)
File Type: jpg 2011_07_13 20_44_19.jpg (128.6 KB, 39 views)
File Type: jpg 2011_07_13 21_06_51.jpg (127.8 KB, 39 views)
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mikkel is offline   Reply With Quote
Old 16-07-2011, 07:03 PM   #106
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Eu nu joc cu CM, deci Ganso nu m-ar fi interesat, dar este uimitor cum de ai putut sa-l iei doar cu 1M.
Daca ai jucatori pe lista de transferuri si n-ai oferte pentru ei, incearca sa-i dai la schimb cu un jucator de valoare si salariu apropiat + o suma de bani din partea ta (sau a lor) si merge.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 16-07-2011, 10:19 PM   #107
mikkel
Member
 
mikkel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
mikkel will become famous soon enoughmikkel will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to mikkel
Default

Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
Eu nu joc cu CM, deci Ganso nu m-ar fi interesat, dar este uimitor cum de ai putut sa-l iei doar cu 1M.
Daca ai jucatori pe lista de transferuri si n-ai oferte pentru ei, incearca sa-i dai la schimb cu un jucator de valoare si salariu apropiat + o suma de bani din partea ta (sau a lor) si merge.
pai l-am luat in primul sezon, prin noiembrie-decembrie, cand era accidentat si ii scazuse muuult cota de piata.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mikkel is offline   Reply With Quote
Old 17-07-2011, 03:52 PM   #108
alexis1016
Member
 
alexis1016's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Bucharest,Romania
alexis1016 is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Razvee View Post
Víctor Ismael Sosa

De el era vorba e prin Turcia acum.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



Facebook-ul e un mare gay parade unde toți cerșesc mai mult sau mai puțin strident atenție.

George Moise

Last edited by Astristul; 19-07-2011 at 10:17 PM.
alexis1016 is offline   Reply With Quote
Old 24-07-2011, 11:07 AM   #109
J@mrock
Member
 
J@mrock's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Lugoj
J@mrock will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to J@mrock
Default

Rapa-Otelul Galati
Cosmin Matei-Steaua Bucuresti
Denis Alibec-Inter Milano
Vaklav Kadlec-Sparta Praha
Marius Alexe-Dinamo Bucuresti
Mihai Costea-Universitatea Craiova
Mihai Roman-Universitatea Craiova
Paul Papp-F.C Vaslui
Sergiu Bus-C.F.R Cluj
J@mrock is offline   Reply With Quote
Old 24-07-2011, 10:06 PM   #110
wwerko
Member
 
wwerko's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
wwerko is on a distinguished road
Default

Prin FM11 nu prea stiu ieftini si buni...
In FM08 insa aveam Briand, Zickler si Legear ce imi mai amintesc de acum 3 ani. Foarte buni jucatori. Mai ales zickler a dat vreo 30 de goluri in primu sezon parca lol. Si Palacio e bun in 08, in 11 costa deja prea mult :P .
Sosa da, era si el bun, tot in 08 ) .
In FM11 singurul jucator roman care chiar a confirmat, e Ionita(lvl 80 2013). Ceilalti...
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
wwerko is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:37 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL