INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 10

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 08-10-2009, 01:30 PM   #1
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default Gamepad in Fifa 10

More...
mns is offline   Reply With Quote
Old 16-10-2009, 07:13 PM   #2
Lentziu
Member
 
Join Date: Sep 2009
Lentziu is on a distinguished road
Default

degeaba am facut chestiilea alea de acolo tot nu imi merge cum trebe nici right analog stick nici cum era inainte nu merge cand ii dau sprint o ia la o parte... am un gamepad 4axis 12 buttons shi dual analog stick.... am incercat deja multe metode sa imi mearga shi right analog stick shi sa mearga shi butoanele normale.. dak il rezolv pe careva de exemplu dak imi merge right analog stickul nu imi meg butoanele k mulea... cnad apas sprint o la o parte cand primesc mingea nu o preia normal o preia lung etc.. dak imi emrg butoanele nu imi merge analogh stick.. va rog ajutor ms
Lentziu is offline   Reply With Quote
Old 16-10-2009, 10:15 PM   #3
LcK
Member
 
LcK's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
LcK is on a distinguished road
Default

http://forums.electronicarts.co.uk/f...asier-way.html vezi aici e pentru 2009 dar mie mia mers si la 2010 pe un maxfire genius
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
LcK is offline   Reply With Quote
Old 17-10-2009, 12:41 AM   #4
luques
Member
 
Join Date: May 2007
luques is on a distinguished road
Default

ma poti ajuta si pe mine te rog?..am un genius wireless grandias 12v si nu imi apare oriunde il caut ..ce sa ii fac?
luques is offline   Reply With Quote
Old 17-10-2009, 04:34 AM   #5
audigy
Member
 
audigy's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
audigy is an unknown quantity at this point
Default

V-ati intrebat cum puteti folosi Dual Stickurile la un gamepad ce nu este inclus in lista celor acceptate pentru jocul FIFA 10 ? Nimic mai simplu, uitati ce aveti de facut:

Start -> run -> regedit -> HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\C ontrol\MediaProperties\PrivateProperties\Joystick\ OEM apoi, in lista cu viduri va cautati gamepadul instalat (trebuie sa apara si el, ca sa ii vedeti numele intrati in control panel la game controllers)
Dupa ce l-ati gasit, schimbati numele initial cu Logitech Dual Action (mie cel putin cu acest model mi-a mers)



Eu prin metoda aceasta folosesc Dual Stickurile la un gamepad Trust Predator GM-1520 (ce nu este inclus pe lsita celor de la EA Games) si pot spune ca functioneaza foarte bine. In multe situatii ma ajuta sa pacalesc adversarul/portarul cu diverse driblinguri si scheme.
audigy is offline   Reply With Quote
Old 17-10-2009, 12:25 PM   #6
luques
Member
 
Join Date: May 2007
luques is on a distinguished road
Default

pai da dar eu nu stiu ce caut ca nu ii stiu numele gamepadului asta e ideea am incercat sa-l aflu si cu un program si imi scria doar usb gamepad.

---------- Post added at 12:25 PM ---------- Previous post was at 11:27 AM ----------

am rezolvat problema
luques is offline   Reply With Quote
Old 18-10-2009, 12:30 AM   #7
Lentziu
Member
 
Join Date: Sep 2009
Lentziu is on a distinguished road
Default

ms mult audigy pentru sfat dar dar lam mai incercat ... imi emrge right analog stickul shi toate butoanele perfect numa conbinatziile de butoane nu imi merg...
exista o cambinatzie pentru lob si una pentru sut cu latul iar cand apas combinatzia pentru lat uneori da cu latul uneori da lob.. deci la alcelas combinatzie ori da lob ori da cu latul... ash dori sa rezolv shi problema asta pt k sunt importate aceste cambinatzi la legendary shi la world clas la finalizari ms mult
Lentziu is offline   Reply With Quote
Old 20-10-2009, 01:09 AM   #8
D. Villa_boy
Member
 
D. Villa_boy's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
D. Villa_boy is on a distinguished road
Default

nu-mi merge gamepad-ul direct ip
D. Villa_boy is offline   Reply With Quote
Old 21-10-2009, 12:54 PM   #9
n4rc0t1c5
Member
 
Join Date: Oct 2009
n4rc0t1c5 is on a distinguished road
Default O solutie pt Logitech Precision

Sunt posesor al unui amarat de gamepad plug and play fara dual controler.
Cand am intrat in fifa 10 si am inceput sa joc dupa ce mi-am configurat butoanele am constatat ca Directia dreapta nu merge(merge doar daca tii sprint) si cand dai o pasa face preluare aiurea (ca si cu shift) am dedus ca dreapta pe controlerul meu este de fapt un SHIFT, facea scheme daca-l apasam de 2 ori pe loc sau in miscare. Desteptul care a gasit o rezolvare la problema asta a sugerat sa fac asta :
Find the line "[Logitech Precision Gamepad | Logitech (R) Precision (TM) Gamepad]" (this is the first line)
Replace in the fourth, fifth and sixth row:
"0|25|4" to "0|21|4"
Save the file
si uite ca a mers )
am modificat devdata.dat, o sa-l atashez, voi doar il copiati in Fifa10\data\input

Sper ca am putut fi de folos unora dintre voi
Attached Files
File Type: zip devdata.zip (4.2 KB, 75 views)

Last edited by n4rc0t1c5; 21-10-2009 at 12:57 PM.
n4rc0t1c5 is offline   Reply With Quote
Old 22-10-2009, 04:22 PM   #10
Lentziu
Member
 
Join Date: Sep 2009
Lentziu is on a distinguished road
Default

ms mult
Lentziu is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:19 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL