INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 09

Reply
 
Thread Tools
Old 06-01-2009, 12:39 PM   #1
rabesandratana
Banned
 
Join Date: Sep 2008
rabesandratana will become famous soon enough
Lightbulb Poze pentru jucatori

Sunt un fan inrait al Fifa Manager, in special FM08. Nu imi place sa joc cu jucatori care nu au pozele puse si de aceea de o perioada buna de timp fac pozele in format tga. Am facut peste o mie de poze singur si alte 9000 le-am luat de pe site-uri nemtesti de specialitate. Am strans peste 10000 de poze dar tot nu sunt inca multumit. Vreau si poze din America de Sud si de la youth team. Am facut deja seturi cu jucatori reali de la echipe din Anglia si Franta tocmai ca pe site-urile acestora se gasesc sectiuni cu echipele de juniori unde sunt atasate si pozele. Astfel cand promovez un jucator de la tineret, el chiar exista in realitate si are si poza.

Cei care sunt interesati sa ma ajute sa imi spuna iar eu va voi da o parte din pozele pe care le am pentru a le face in Gimp sau Photoshop. Normal ca daca voi colabora cu voi, va voi trimite pe mail sau mess tot ce editez eu pt a va crea si voi o baza de date cu poze, cat mai bogata.

Astept ajutor de la cei care se pricep sa faca poze de calitate.

De mentionat ca eu joc fifa mamager 08 pt ca 09 mi se pare o dezamagire totala (e singurul din serie care nu imi place) insa cum pozele se potrivesc indiferent ca joci 07 08 sau 09, putem face poze si sa le schimbam intre noi.
rabesandratana is offline   Reply With Quote
Old 06-01-2009, 12:45 PM   #2
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Eu nu sunt atat de pasionat de poze pentru ca oricum dupa 20 de sezoane nu va mai fi niciun jucator real in joc, si in concluzie, nicio poza reala!
Eu sunt pasionat mai mult de datele cluburilor, echipamente, steme, etc.!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 06-01-2009, 01:01 PM   #3
kata_to
Member
 
kata_to's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Location: Pitesti
kata_to can only hope to improve
Default

Da dar dureaza destul de mult acele 20 de sezoane asa ca e bine sa avem si poze,dar mai
ales steme si echipamente.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
kata_to is offline   Reply With Quote
Old 06-01-2009, 01:32 PM   #4
rabesandratana
Banned
 
Join Date: Sep 2008
rabesandratana will become famous soon enough
Default

Da normal ca dureaza o "vesnicie" cele 15 - 20 sezoane (pt ca eu stiam ca la mod carrer se pot juca doar 15 sezoane in FM 0 mai ales ca eu joc numai la mod 3D.
O sa imbatranesc eu pana o sa il promovez pe unu de 11 ani care are si poza facuta. Asa ca e bine sa fie facut tot real. Daca 70 % din joc este cu jucatori reali si majoritatea cu poze, de ce sa apara niste fictivi barbosi si cu barba rosie care arata de 50 ani si cica ei au 13 ani. Serios asa arata aia fara poze. Numai arunca o privire la youth si sa vezi acolo niste aratari cu paru ca Gabi Mureasan de la CFR si cu barba rosie pt ca asa au fost randomizati. Mi se face scarba cand vad asa ceva si numai promovez nimic.

Daca ii creez eu, ii fac sa arate cat de cat normal, si le pun si poze. Asa ca cine vrea sa mi se alature sa imi zica.
rabesandratana is offline   Reply With Quote
Old 06-01-2009, 03:58 PM   #5
undertaker
Member
 
Join Date: Aug 2007
undertaker is on a distinguished road
Default

si cum o sa ai u poza unui pusti de 13 ani cand o sa aiba 23 de ani?ce o sa mai fie real acolo, ca la 23 de ani arata ca la 13
undertaker is offline   Reply With Quote
Old 06-01-2009, 04:13 PM   #6
rabesandratana
Banned
 
Join Date: Sep 2008
rabesandratana will become famous soon enough
Talking

Quote:
Originally Posted by undertaker View Post
si cum o sa ai u poza unui pusti de 13 ani cand o sa aiba 23 de ani?ce o sa mai fie real acolo, ca la 23 de ani arata ca la 13
Daca el se mentine tanar, care e problema ?
rabesandratana is offline   Reply With Quote
Old 06-01-2009, 09:52 PM   #7
gravediga
Member
 
gravediga's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Constanta
gravediga is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by rabesandratana View Post
Sunt un fan inrait al Fifa Manager, in special FM08. Nu imi place sa joc cu jucatori care nu au pozele puse si de aceea de o perioada buna de timp fac pozele in format tga. Am facut peste o mie de poze singur si alte 9000 le-am luat de pe site-uri nemtesti de specialitate. Am strans peste 10000 de poze dar tot nu sunt inca multumit. Vreau si poze din America de Sud si de la youth team. Am facut deja seturi cu jucatori reali de la echipe din Anglia si Franta tocmai ca pe site-urile acestora se gasesc sectiuni cu echipele de juniori unde sunt atasate si pozele. Astfel cand promovez un jucator de la tineret, el chiar exista in realitate si are si poza.

Cei care sunt interesati sa ma ajute sa imi spuna iar eu va voi da o parte din pozele pe care le am pentru a le face in Gimp sau Photoshop. Normal ca daca voi colabora cu voi, va voi trimite pe mail sau mess tot ce editez eu pt a va crea si voi o baza de date cu poze, cat mai bogata.

Astept ajutor de la cei care se pricep sa faca poze de calitate.

De mentionat ca eu joc fifa mamager 08 pt ca 09 mi se pare o dezamagire totala (e singurul din serie care nu imi place) insa cum pozele se potrivesc indiferent ca joci 07 08 sau 09, putem face poze si sa le schimbam intre noi.


sigur ejti fan fifa manager.......am glumit

1.situ ala k poze...care lai pus u akolo....e de football manager....
2.toate pozele de akolo sunt .png
3.fifa manager 09 vede pozele in format .tga
4.iti trb ceva oameni ca sa faci toate pozele alea...))))

teas ajuta.....dar dupa sesiune...

Last edited by gravediga; 06-01-2009 at 10:09 PM.
gravediga is offline   Reply With Quote
Old 07-01-2009, 12:18 AM   #8
rabesandratana
Banned
 
Join Date: Sep 2008
rabesandratana will become famous soon enough
Default

Quote:
Originally Posted by gravediga View Post
sigur ejti fan fifa manager.......am glumit

1.situ ala k poze...care lai pus u akolo....e de football manager....
2.toate pozele de akolo sunt .png
3.fifa manager 09 vede pozele in format .tga
4.iti trb ceva oameni ca sa faci toate pozele alea...))))

teas ajuta.....dar dupa sesiune...
Stai putin ca nu inteleg la ce te referi? Ce site? eu am zis ca am deja un folder acasa instalat la Fifa Manager 08 in care am peste 10 000 poze facute de fani Fifa M dintre care vreo mie sunt facute de mine. Si as mai vrea sa fac si pt America de Sud (Columbia, Peru, etc) pt ca pe acestea nu le-am gasit facute pe nicaieri. Prea mult nu dureaza. Iar in afara de asta as mai vrea si echipe de tineret in campionatele mari europene. Daca te referi la linkul pe care l-am pus ce duce pe un alt forum creat de mine special pt poze de jucatori, e adevarat ca acolo sunt si poze pt Football Manager in png, dar care nu au nicio legatura cu ce vreau eu. Alea le-am pus acolo doar pt ca le-am gasit intamplator , cautand poze pentru Fifa M. Vreau sa strang inca vreo cativa oameni asa cum am vazut eu ca au facut cei de pe fmpipcs.com totalfm.com si altele de acest gen, special pt a crea pozele care nu exista. Si apoi ele pot fi uploadate si aici pe forum sa le ia userii, dar pt asta am nevoie de ajutor ca n-o sa fac eu singur tot si dupa aia sa le dau altora sa le descarce.
rabesandratana is offline   Reply With Quote
Old 07-01-2009, 02:30 AM   #9
gravediga
Member
 
gravediga's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Constanta
gravediga is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by rabesandratana View Post
Stai putin ca nu inteleg la ce te referi? Ce site? eu am zis ca am deja un folder acasa instalat la Fifa Manager 08 in care am peste 10 000 poze facute de fani Fifa M dintre care vreo mie sunt facute de mine. Si as mai vrea sa fac si pt America de Sud (Columbia, Peru, etc) pt ca pe acestea nu le-am gasit facute pe nicaieri. Prea mult nu dureaza. Iar in afara de asta as mai vrea si echipe de tineret in campionatele mari europene. Daca te referi la linkul pe care l-am pus ce duce pe un alt forum creat de mine special pt poze de jucatori, e adevarat ca acolo sunt si poze pt Football Manager in png, dar care nu au nicio legatura cu ce vreau eu. Alea le-am pus acolo doar pt ca le-am gasit intamplator , cautand poze pentru Fifa M. Vreau sa strang inca vreo cativa oameni asa cum am vazut eu ca au facut cei de pe fmpipcs.com totalfm.com si altele de acest gen, special pt a crea pozele care nu exista. Si apoi ele pot fi uploadate si aici pe forum sa le ia userii, dar pt asta am nevoie de ajutor ca n-o sa fac eu singur tot si dupa aia sa le dau altora sa le descarce.
te inteleg.....te tachiman putin nu te supara pe mn.... uite te ajut eu dar dupa 1 februarie cam asa:P
e bine....da trb sa ma inveti......
gravediga is offline   Reply With Quote
Old 07-01-2009, 11:44 AM   #10
rabesandratana
Banned
 
Join Date: Sep 2008
rabesandratana will become famous soon enough
Default

Quote:
Originally Posted by gravediga View Post
te inteleg.....te tachiman putin nu te supara pe mn.... uite te ajut eu dar dupa 1 februarie cam asa:P
e bine....da trb sa ma inveti......
bine, o sa fac un tutorial pe youtube ca sa vezi exact cum le fac eu in Gimp. E destul de usor. Mie imi ia cam un minut ca sa fac o poza. E normal ca nu au aceasi calitate ca cele din Photoshop dar nu stiu sa le fac decat in Gimp. In Photosop mi-am prins urechile cu toate ca aveam si un tutorial nemtesc in fata pe care l-am tradus in engleza, tot nu am reusit sa fac nimic. Dar ies bine pozele si cu Gimp, o sa vezi. Ieri tocmai am terminat setul de poze de la Liverpool de Montevideo si Cerro Porteno dar si din Asia de la Chiba si Kobe. Si pe CFR am refacut-o cu pozele de pe site-ul Uefa care sunt de f buna calitate. Cand esti dispus si ai timp imi spui aici pe forum sau pe forumu meu si eu iti dau ce fac eu iar tu ce faci tu si le putem pune si aici sa le mai ia oamenii.
rabesandratana is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:09 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL