INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Sectiunea IT

View Poll Results: Xbox 360 sau Playstation 3
Xbox 360 70 59.83%
PS 3 49 41.88%
Multiple Choice Poll. Voters: 117. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 26-12-2007, 11:21 PM   #21
DarkComy
Arcichitect
 
DarkComy's Avatar
 
Join Date: Mar 2003
Location: Bucuresti
DarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant future
Default

Avantajul jocului original e ca poti sa joci pe net fara nici o grija
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
DarkComy is offline   Reply With Quote
Old 27-12-2007, 09:30 AM   #22
Cornel*
Nick vechi: xdevil
 
Cornel*'s Avatar
 
Join Date: May 2005
Location: Deasupra ta
Cornel* is a splendid one to beholdCornel* is a splendid one to beholdCornel* is a splendid one to beholdCornel* is a splendid one to beholdCornel* is a splendid one to beholdCornel* is a splendid one to beholdCornel* is a splendid one to behold
Send a message via Yahoo to Cornel*
Default

Din punctul meu de vedere prefer PS3, deoarece teoretic vorbind ar trebui sa apara mai curand o noua versiune de XBOX decat una de PS, deci ar fi o investitie putin mai reusite un PS.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


Cornel* is offline   Reply With Quote
Old 01-03-2008, 05:30 PM   #23
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

Dupa 3 luni si ceva, trebuie sa recunosc ca PS3-ul e o investitie destul de buna. AM luat acum si niste boxe Logitech Z-5500 cu intrare digitala si acum sistemul deu de home entertainment e complet.

Pana acum am vreo 7 jocuri: Resistane: Fall of man, Motorstorm, Fifa 08, Uncharted: Drake's Fortune, Heavenly Sword, Folklore si Need for Speed: Pro Street. Dar in mare, cred ca mai mult timp l-am folosit ca si Media Center decat pentru jocuri. Fata de jocurile pe computer, cele de pe PS parca sunt putin mai grele, dar si feelingul e cu totul altul, parca patrunzi intr-o alta lume si intreaga atmosfera te cuprinde.

Cred ca cel mai bun lucru care s-a intamplat in ultimele 3 luni, atat la Xbox cat si la PS a fost ca au bagat suportul de DivX.
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 02-03-2008, 02:56 PM   #24
vlad89
Member
 
vlad89's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
vlad89 is just really nicevlad89 is just really nicevlad89 is just really nicevlad89 is just really nice
Default

aleg PS3, mi se pare mai bun din anumite puncete de vedere...
vlad89 is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2008, 01:41 PM   #25
timisica_cristian
Member
 
timisica_cristian's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Bucuresti
timisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to behold
Default

Cu ocazia sfintelor sarbatori de pasti o sa-mi cumpar un Xbox 360. Aveam de ales intre 360 si PS3. Dupa ce m-am documentat, de pe net, am ajuns la concluzia ca PS3-ul este mai bun, desi pretul era extraordinar de mare pt. o consola, dar nu pretul a fost factorul nr. 1 pt. care nu imi iau PS3, acela este ca nu se poate moda. Am ramas uimit si m-am gandit ca decat sa dau 2-3 milioane pe jocurimai bine imi iau un Xbox 360, care e mai ieftin si se poate moda. Inca un motiv ar fi ca nu are grafica la fel de buna ca pe 360. Am un prieten care are ambele console si cand ne jucam FIFA 08, am jucat un meci pe PS3 si unul pe Xbox 360. Diferenta este extraordinar de mare, Xboxul este mult mult mai bun ca PS3.

Astea au fost motivele alegerii mele:

-Se poate moda( la PS3 nu se poate )

-Pret acceptabil

-Grafica mult mai buna( fata de PS3, normal )


Acum ma gandesc: Daca Xbox( Microsoft ) ar face o consola portabila( greu de crezut ), va invinge PSP-ul sau( daca vor evolua lucrurile mai repede ) PSP-ul 2?

Quote:
Originally Posted by DarkComy View Post
Avantajul jocului original e ca poti sa joci pe net fara nici o grija
DarkComy, sa nu crezi ca am ceva personal cu tine( fiindca e o intrebare cam directa ), dar care sunt grijile alea?

Last edited by timisica_cristian; 25-04-2008 at 01:53 PM.
timisica_cristian is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2008, 03:03 PM   #26
Time2Chill
-****-
 
Time2Chill's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Pitesti-Bucuresti
Time2Chill has a spectacular aura aboutTime2Chill has a spectacular aura about
Default

intre ele eu aleg ps, am un ps2 si e foarte tare, cat timp o sa mai faca jocuri pt ps2 nu il schimb, dar cand nu mai fac imi iau un ps3
in legatura cu xbox, nu m-am jucat pe el, dar stiu ca se strica foarte repede, am fost la cineva care repara xbox-uri si alte cele, si mi-a aratat un raft plin (reparatia costa in jur de 100-150ron, fara nicio garantie ca va mai functiona, in schimb la ps mi-a zis ca imi da o garantie pe viata)
__________________
I'M BACK, for the moment!!!
Time2Chill is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2008, 02:27 AM   #27
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

timisica_cristian, uita-te la jocuri ca Uncharted, Grand Turismo 5 Prologue sa vezi acolo grafica. Cat despre Fifa 08, nu e mai nicio diferenta intre PS3 si Xbox, iar sa spui ca grafica de la Xbox 360 e mult mai buna decat la PS3 mi se pare exagerat.
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2008, 11:16 AM   #28
timisica_cristian
Member
 
timisica_cristian's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Bucuresti
timisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to behold
Default

Quote:
Originally Posted by mns View Post
timisica_cristian, uita-te la jocuri ca Uncharted, Grand Turismo 5 Prologue sa vezi acolo grafica. Cat despre Fifa 08, nu e mai nicio diferenta intre PS3 si Xbox, iar sa spui ca grafica de la Xbox 360 e mult mai buna decat la PS3 mi se pare exagerat.
ai dreptate, poate am exagerat, dar dupa parerea mea Xboxul e putin mai bun decat PS3( la grafica )
timisica_cristian is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2008, 11:23 PM   #29
bullzeye
版權
 
bullzeye's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pitesti
bullzeye has a spectacular aura aboutbullzeye has a spectacular aura aboutbullzeye has a spectacular aura about
Default

E mai bun la grafica pentru ca are un GPU mai inteligent construit. In schimb eu regret enorm ca 360-ul a fost hacked, din punctul asta am numai lauda catre Sony ca au resusit sa creeze o protectie atat de buna pentru PS3.
bullzeye is offline   Reply With Quote
Old 11-05-2008, 11:05 PM   #30
Paul
Member
 
Paul's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: Arad,Romania
Paul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to behold
Default

tipilor, sa va spun si eu ceva.
Meria sa investiti intr-o consola deoarece grafica si absolut tot este peste PC,asa e unul din lucrurile eficiente.
Sa zicem ca akum am un pc nu foarte bun , bag banii in el si pt ce ca peste un an sa apara jocuri care cer resurse mai performante si apoi iarasi de la capat, cat despre consola o cumpar si sigur imi va merge jocul pe ea + ca ma voi bucura de next gen , bineinteles daca este pentru consola respectiva.In PC nu merita sa investesti.

Va spun eu ca peste nu foarte mult timp toate companiile ce creaza jocuri ex. rockstar,easports etc. vor trece doar pe console si vor renunta la variantele de PC.

E adevarat ca o consola nu e ieftina dar eficienta si cu timpul iti vei da seama ca defapt ai cumparat ceva economic. decat sa dai bani aiurea pe PC.

Oricum pc-ul nu va murii niciodata )
__________________
Nick vechi: yo_paul4u10
Paul is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:39 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL