INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Sectiunea IT

Reply
 
Thread Tools
Old 08-07-2009, 10:48 PM   #191
Cris
Guest
 
Default

Eu folosesc Nod 32 si nu am avut probleme cu el, daca esti cu update-urile la zi, nu ai cum sa ai probleme.
  Reply With Quote
Old 09-07-2009, 09:10 AM   #192
b_ady20
Guest
 
Default

Nu stiu daca e chiar asa de bun, mai ales pentru internet.. De exemplu, viermii (worms) nu prea ii detecteaza si te trezesti ca mine cu 500 de Mb ram mancat doar de windows xp .
Dupa ce am instalat Norton Internet Security, mi-a gasit vreo 3 viermi si un troian - i-a curatat si de atunci merge calculatorul Zeiss . Deci parerea mea este ca Norton is da` best ...
P.S. Pentru cei care antivirus-ul nu isi poate face update, sa incercati sa intrati pe www.symantec.com sau www.bitdefender.ro si daca nu reusiti sa intrati pe site-urile astea inseamna ca trebuie sa instalati windows-ul din nou, pentru ca un program de tip malware va blocheaza conexiunea cu toate serverele antivirus, acesta se contacteaza daca ati avut calculatorul conectat la internet fara un antivirus activ, ori ati avut un antivirus slab - gen AVG, Avast sau versiuni mai vechi de NOD 32 ori Kaspersky.

Last edited by b_ady20; 09-07-2009 at 09:15 AM.
  Reply With Quote
Old 09-07-2009, 09:36 AM   #193
sorin
Super Moderator
 
sorin's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Bucureşti
sorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant future
Default

Quote:
Originally Posted by b_ady20 View Post
ori ati avut un antivirus slab - gen AVG, Avast sau versiuni mai vechi de NOD 32 ori Kaspersky.
De ce zici tu ca AVG e un antivirus slab?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
sorin is offline   Reply With Quote
Old 09-07-2009, 08:44 PM   #194
b_ady20
Guest
 
Default

Pentru ca l-am avut pe un server si windows-ul a devenit varza in mai putin de 4 luni . Un alt argument ar fi faptul ca e moca.. Ce firma respectabila, care ar munci pe branci pentru a realiza un anti-virus imbatabil si-ar da produsul gratis?
Acum hai sa fim seriosi, cele mai bune antivirus-uri de pe piata, la ora actuala, sunt bitdefender si norton - in ciuda resurselor consumate de acestea - si nu cred ca sunt singurul de parerea aceasta.
L.E. Cand am scanat server-ul cu Norton Antivirus de pe un alt calculator din retea, mi-a gasit o groaza de viermi ce afectau LAN-ul si performantele server-ului, dar si cativa troieni ce afectau in mod direct activitatea server-ului.
  Reply With Quote
Old 09-07-2009, 08:55 PM   #195
Jokes
Invincible
 
Jokes's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Bucureşti
Jokes is a splendid one to beholdJokes is a splendid one to beholdJokes is a splendid one to beholdJokes is a splendid one to beholdJokes is a splendid one to beholdJokes is a splendid one to beholdJokes is a splendid one to behold
Default

Vezi ca exista si AVG Internet Security care costa 51.74 euro licenta pe un an si din cate am auzit nu-i chiar asa de varza.
Jokes is offline   Reply With Quote
Old 09-07-2009, 09:02 PM   #196
b_ady20
Guest
 
Default

Posibil, nu te contrazic.. pentru ca de la intamplarea de mai sus nici nu am mai vrut sa aud de AVG
  Reply With Quote
Old 09-07-2009, 09:11 PM   #197
sorin
Super Moderator
 
sorin's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Bucureşti
sorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant future
Default

Eu am AVG de 3 ani si am instalat sistemul de operare de doua ori, din alte motive decat virusi sau probleme de genul asta. AVG 8.5 (chiar si ala free) are pe langa antivirus protectie antispyware, email scanner...
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
sorin is offline   Reply With Quote
Old 09-07-2009, 09:18 PM   #198
b_ady20
Guest
 
Default

Probabil ca ai o prezenta mai putin activa pe internet decat am avut eu in acea perioada, altfel nu-mi explic. In orice caz am ramas cu o parere proasta fata de acest anti-virus. Cel putin Norton-ul m-a scutit de orice stres...
P.S. NIS 2007 are de exemplu: Auto-Protect, Automatic LiveUpdate - la Basic Security
Pt. Web browsing: Personal Firewall, Intrusion Prevention, Spyware Protection si Phishing Protection
Iar pt. E-mail & Messaging: Outgoing E-mail scanning, Incoming E-mail scanning si Instant Messenger scanning.
Si asta e considerata o versiune mai veche, pe mine sincer m-au impresionat Norton 360 v2.0 si 3.0. Cele mai bune de pe piata, in opinia mea

Last edited by b_ady20; 09-07-2009 at 09:24 PM.
  Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:00 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL