INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 09

Reply
 
Thread Tools
Old 24-12-2008, 12:25 AM   #21
papimig
Member
 
papimig's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Constanta
papimig is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
Felicitari pentru cariera! Ai ajuns destul de departe cu cariera!
Mersi pentru ajutorul cu mutarea meciului. Iti alegi tu data cand sa-l mute, sau ti-l muta jocul automat?
Si inca o intrebare, vad multi jucatori din nationala la cluburi din strainatate. Cum au ajuns acolo? Si-au facut chiar atat de multe cluburi tabere de tineret in Romania sau au fost transferati din Romania?
MS. Il muta el singur. cateodata inainte, alta data inapoi, nu stiu care este criteriu.
toti jucatorii au trecut pe la mine prin echipa in afara de panaitescu. i-am vandut eu la cluburi modeste, ei au jucat bone si asa au ajuns mari. inainte sa ii vand ma uit sa vad daca este mai bun decat titularul pe post, altfel nu ajungeau la skilurile asteal.
curtean.

Unii dintre jucatori i-am cumparat de tineri de la echipele lor de club liberi de contract(youth), i-am bagat titulari la echipa de rezerve, si vezi ce au ajuns. de exemplu LM Madalin Minca e de la Fc Arges si acum are 97 la 26 ani.
Echipele Timisoara, arges, steaua, otelul au niste jucatori foarte talentati.

In bucuresti unde am eu "taraba" nu mai are nici un club Youth Camp.
Unii dintre ei au crescut si cu 2 stele (2/10)
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
papimig is offline   Reply With Quote
Old 24-12-2008, 10:23 AM   #22
Skipper
Member
 
Join Date: Dec 2006
Skipper is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by papimig View Post
MS. Il muta el singur. cateodata inainte, alta data inapoi, nu stiu care este criteriu.
toti jucatorii au trecut pe la mine prin echipa in afara de panaitescu. i-am vandut eu la cluburi modeste, ei au jucat bone si asa au ajuns mari. inainte sa ii vand ma uit sa vad daca este mai bun decat titularul pe post, altfel nu ajungeau la skilurile asteal.
curtean.

Unii dintre jucatori i-am cumparat de tineri de la echipele lor de club liberi de contract(youth), i-am bagat titulari la echipa de rezerve, si vezi ce au ajuns. de exemplu LM Madalin Minca e de la Fc Arges si acum are 97 la 26 ani.
Echipele Timisoara, arges, steaua, otelul au niste jucatori foarte talentati.

In bucuresti unde am eu "taraba" nu mai are nici un club Youth Camp.
Unii dintre ei au crescut si cu 2 stele (2/10)
Ohoooooo..... Felicitari !

Off-topic: tu ai jocul original, nu?
__________________
Cu totii ne petrecem intr-un fel sau altul timpul. Unii dintre noi iubesc natura (drumeţii, munte, mare), altii iubesc petrecerile de noapte. O buna parte dintre noi petrecem timpul într-un fel mai spiritual…
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
este o comunitate creata in jurul acestei idei.
Skipper is offline   Reply With Quote
Old 24-12-2008, 10:38 AM   #23
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by Skipper View Post
Ohoooooo..... Felicitari !

Off-topic: tu ai jocul original, nu?
Din moment ce e in 2017 tot la Dinamo, tu ce crezi?

@ papimig:
Mersi pentru explicatii!
Daca ai reusit sa scoti pe piata atati jucatori de echipa nationala, esti mare. Jucatori straini ai in echipa? Tabere de tineret ai in alte tari?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 24-12-2008, 12:13 PM   #24
papimig
Member
 
papimig's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Constanta
papimig is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
Din moment ce e in 2017 tot la Dinamo, tu ce crezi?

@ papimig:
Mersi pentru explicatii!
Daca ai reusit sa scoti pe piata atati jucatori de echipa nationala, esti mare. Jucatori straini ai in echipa? Tabere de tineret ai in alte tari?
Da am jocul original.
Acum am cumparat niste juniori romani de prin tara si astept sa se faca mari si ei. vreau sa ma bazez puitin si pe fundasi, asta ca sa pot sa imi indeplinesc cel mai maret obiectiv..... Campionatul mondial.
Tabere am si in alte tari si scot jucatori foarte buni, si sa stii ca taberele le fac in tari slab cotate cum ar fi Louxemburg, estonia, san marino si scot jucatori foarte buni care la 18 ani joaca la echipa mare(normalla ce leveluri au ). Un centru de juniori care intotdeauna a dat randament este cel din Cameroon(Yaoundee). Scoate jucatori destui de multi si talentati. Apropo, ca un jucator de tineret sa ajunga in tabara mea trebuie sa aiba cel putin 3/5 stele
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
papimig is offline   Reply With Quote
Old 24-12-2008, 03:02 PM   #25
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by papimig View Post
Da am jocul original.
Acum am cumparat niste juniori romani de prin tara si astept sa se faca mari si ei. vreau sa ma bazez puitin si pe fundasi, asta ca sa pot sa imi indeplinesc cel mai maret obiectiv..... Campionatul mondial.
Tabere am si in alte tari si scot jucatori foarte buni, si sa stii ca taberele le fac in tari slab cotate cum ar fi Louxemburg, estonia, san marino si scot jucatori foarte buni care la 18 ani joaca la echipa mare(normalla ce leveluri au ). Un centru de juniori care intotdeauna a dat randament este cel din Cameroon(Yaoundee). Scoate jucatori destui de multi si talentati. Apropo, ca un jucator de tineret sa ajunga in tabara mea trebuie sa aiba cel putin 3/5 stele
La fel si la mine!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 26-12-2008, 07:43 PM   #26
papimig
Member
 
papimig's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Constanta
papimig is on a distinguished road
Default

Mi s-a indeplinit visul !!! Am castigat CM cu Romania
Sa va povestesc si cum a fost. in grupa am jucat cu franta pe care i-am batut cu 1-0, costa rica le-am dat vreo 7-8 di inca niste negrii tot asa multe.
Cand am vazut cu cine am cazut m-am intristat putin, iar cand am vazut ca pe culoarul meu se afla Spania (pe unde m-au prins m-au batut prin grupe de calificari)m-am intristat. Dar am trecut peste asta si am inceput meciul cu italia....... in primele minute gol italia (ma cam intristasem, deja imi luasem gandu) am umblat putin la tactica, la individual orders si parca incepe sa mearga jucaria si prin min 45 GOOOOOOOOLLLL Romania. Imi revenise increderea in echipa mea care jucase in preliminarii. a doua repriza a fost egala cu ratari de-o parte si de alta. s-a ajuns in prelungiri, la fel ratari .... cand in minutul 117 parca acelasi golgeter pur sange Zamfir GOOOOOOOLLLLLLLLL si romania merge in sferturi.
In sferturi cred ca am avut cel mai mare noroc de cand joc FM. am avut 3 ocazii si un gol (gol superb al lui Marcu(R. MAdrid)de la jumatatea terenului lateral dreapta, min 43. il am si salvat, poate o sa-l pun pe youtube), iar Spania a avut in jur la 15 ocazii, dar si eu am avut un Troi(GK) in zi mare
In semifinale nu a fost decat o rejuacre a meciului din grupe, numai ca eu am jucat mult mai bine si m-am impus chiar mai lejer decat o arata scorul.
Am ajuns si in finala Deja eram in priza dupa ce parcurs magnific am avut. a inceput meciul, gol zamfir si 1-0 la pauza. incep repriza a doua putin mai timid si brazilienii egaleaza . la 10 minute Dolha(CD) marcheaza primul gol la nationala si cel mai important din cariera
Asa s-a scris istoria primului CM castigat de ROU (virtual)
Toate meciurile le-am vazut la 3D si m-am implicat la fiecare meci cu individual orders, tot felul de tactici(credeam ca tacticile astea sunt degeaba si nu se tine cont de ele) si le-am trait la intensitate maxima. Pot sa zic ca titlul asta l-a adus Mos Craciun ca finala a avut loc pe 25 pe la 3 noaptea.
Sper sa nu va fi plictisit cu postul meu, dar d-aia l-am creat sa postam performantele noastre. Si sper ca observati ca am 4 jucatori in echipa CM si un golgeter

ps mai postati si voi performante de-ale voastre.
Attached Images
File Type: jpg cm team.JPG (88.3 KB, 72 views)
File Type: jpg romania CM.JPG (84.6 KB, 60 views)
File Type: jpg romania first place in world.JPG (86.1 KB, 53 views)
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
papimig is offline   Reply With Quote
Old 26-12-2008, 08:01 PM   #27
kata_to
Member
 
kata_to's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Location: Pitesti
kata_to can only hope to improve
Default

Deci numai suport))
maine ma duc sa-mi iau jocul!sper sa-l gasesc
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
kata_to is offline   Reply With Quote
Old 26-12-2008, 08:15 PM   #28
papimig
Member
 
papimig's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Constanta
papimig is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by kata_to View Post
Deci numai suport))
maine ma duc sa-mi iau jocul!sper sa-l gasesc
ma bucr ca te-am convins sa iei jocul original. Chiar merita. traiesti meciurile mai ceva decat cele reale
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
papimig is offline   Reply With Quote
Old 26-12-2008, 11:34 PM   #29
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by papimig View Post
Sper sa nu va fi plictisit cu postul meu, dar d-aia l-am creat sa postam performantele noastre. Si sper ca observati ca am 4 jucatori in echipa CM si un golgeter

ps mai postati si voi performante de-ale voastre.
Felicitari pentru performanta. La ce jucatori aveai, era si pacat sa nu castigi Cupa Mondiala!
Cat despre "plictisit" ... nicidecum. Pe mine ma incanta astfel de povesti si sper sa mai apara astfel de "jurnale" precum al tau!
Deocamdata eu sunt inca in perioada de teste si nu m-am apucat de vreo cariera serioasa. Doar jocuri test!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 28-12-2008, 02:43 PM   #30
papimig
Member
 
papimig's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Constanta
papimig is on a distinguished road
Default

Stie cineva ce inseamna ce e incercuit??? mentionez ca jucatorul a fost o perioada destul de lunga accidentat?
Attached Images
File Type: jpg di vaio accidentat.JPG (117.8 KB, 75 views)
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
papimig is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:10 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL