INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Jocuri mai vechi din seria TCM/Fifa Manager > Total Club Manager 2003 si 2004

View Poll Results:
farte, eu joc la football god si crede-ma ca singura diferenta e in legatura cu bugetul pe care ti-l da la inceput de joc... 7 58.33%
fii atent: in mod surprinzator echipa nationala bulgariei formata numai din bosorogi, castiga campionatul mondial 2006 dupa ce elimina pe rand anglia, franta si brazilia in finala... oare nu e nimic suspect in asta? 5 41.67%
Voters: 12. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 16-12-2003, 09:10 PM   #21
bip2ro
Member
 
Join Date: Dec 2003
bip2ro is on a distinguished road
Default


Imi spune si mie cineva care e mai bun: TCM 2004 sau CM 03/04?
bip2ro is offline   Reply With Quote
Old 16-12-2003, 11:12 PM   #22
RaPiDuTz
Member
 
Join Date: Oct 2003
Location: Bucuresti
RaPiDuTz is on a distinguished road
Send a message via AIM to RaPiDuTz Send a message via MSN to RaPiDuTz Send a message via Yahoo to RaPiDuTz
Default

Anti TCM04 ???
Foarte putine lucruri prost facute se pot observa la acest joc(chiar f putine)pe langa alte jocuri pline de bug-uri si alte chestii.

Beton ca au scos gameplay patch si la tcm...
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
RaPiDuTz is offline   Reply With Quote
Old 17-12-2003, 04:15 AM   #23
bip2ro
Member
 
Join Date: Dec 2003
bip2ro is on a distinguished road
Default

da...? Spune-mi un lucru cu adevarat bine facut? Daca nu ai a jucat indeajuns poti observa ca daca sutezi dintr-o anumita pozitie este intotdeauna gol... Asta in legatura cu Football Fusion...
si mai sunt si altele ... crede-ma...
bip2ro is offline   Reply With Quote
Old 17-12-2003, 08:42 AM   #24
supermoro
Member
 
supermoro's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
supermoro is on a distinguished road
Default

perfect adevarat bip2ro. tcm 2004 a fost lansat cu o multime de bug-uri. din fericire minore insa enervant de multe. iar ceea ce e si mai enervant e ca apar unele bug-uri din tcm 2003. EA Sports a lansat deja pach 1.1 pentru tcm 2004 (chiar asa, asta a aparut la cateva zile de la lansarea jocului. oare nu puteau sa angajeze niste testeri adevarati si sa corecteze jocul inainte de lansare? ca ceea ce au facut ei denota superficialitate) si urmeaza sa il lanseze pe 1.2. bine macar ca muncesc la imbunatatirea jocului. in ceea ce priveste comparatia tcm / cm parerea mea este ca e ca si cum ai compara o undita cu un microprocesor, de ex. adica eu joc tcm (si nu joc cm) tocmai pentru ce are el in plus, respectiv modul 3D. pentru ca altfel, e ca si cum as fi antrenor insa as conduce echipa si as face modificari tactice in functie de ce comenteaza sebastian domozina. hai sa fim seriosi! in schimb, nu pot sa nu recunosc in acelasi timp complexitatea bazei de date din cm. asta e, poate copii nostri vor avea posibilitatea sa joace un manager de fotbal cu baza de date din cm si optiunile de 3D din tcm.
haide sa nu starnim o noua polemica tcm vs. cm, pentru ca nu s-ar ajunge nicaieri cu concluziile. ne-am etala subiectivismul si partizanatul fata de unul sau altul. si, oricum ar fi: tcm, cm, etc ... enjoy!
__________________
Dreptate pentru Stiinta!
supermoro is offline   Reply With Quote
Old 18-12-2003, 12:29 PM   #25
sanshine
Member
 
sanshine's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: Bucuresti
sanshine will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to sanshine
Default

Quote:
Originally posted by supermoro@Dec 17 2003, 08:42 AM
chiar asa, asta a aparut la cateva zile de la lansarea jocului. oare nu puteau sa angajeze niste testeri adevarati si sa corecteze jocul inainte de lansare?
care sunt bug-urile alea multe? oi fi eu chior, dar n-am vazut nici unul (si sa nu-mi bagi la bug-uri ca se face ecranul mai intai albastru, si pe urma negru la football fusion cand se incarca :P). poate n-am jucat destul. apropo, eu joc tot pe 1.0 - cred. am vrut sa instalez 1.1, dar mi-a dat niste erori.
corectie: a aparut exact in ziua lansarii. treba e ca un joc nu este terminat in ziua lansarii, ci cu pana la o luna mai inainte. pana ajunge la fabrica de CD-uri, pana sunt facute cutiile, pana se trimit copiile in toata lumea... mai au timp testerii sa descopere bug-uri.
__________________
We don't need a fountain of youth. We need a fountain of smart.
sanshine is offline   Reply With Quote
Old 19-12-2003, 09:27 AM   #26
bip2ro
Member
 
Join Date: Dec 2003
bip2ro is on a distinguished road
Default

da...si trebuie sa ii descoperim noi... ....
In legatura cu ce a spus Supermoro.... eu sincer sa fiu joc cm 03/04 ... momentan imi place mult mai mult decat tcm 2004..... si asta pt. ca e diferit modul de realizare... in legatura cu transeferurile de jucatori... informatiile care ti le ofera despre jucatori si multe altele.... si in special pt. modul de vizionare al meciului 2D ..... dar voi incerca si tcm patchuit....
bip2ro is offline   Reply With Quote
Old 19-12-2003, 10:50 AM   #27
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

Quote:
Originally posted by sanshine+Dec 18 2003, 01:29 PM--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (sanshine @ Dec 18 2003, 01:29 PM)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-supermoro@Dec 17 2003, 08:42 AM
chiar asa, asta a aparut la cateva zile de la lansarea jocului. oare nu puteau sa angajeze niste testeri adevarati si sa corecteze jocul inainte de lansare?
care sunt bug-urile alea multe? oi fi eu chior, dar n-am vazut nici unul (si sa nu-mi bagi la bug-uri ca se face ecranul mai intai albastru, si pe urma negru la football fusion cand se incarca :P). poate n-am jucat destul. apropo, eu joc tot pe 1.0 - cred. am vrut sa instalez 1.1, dar mi-a dat niste erori.
corectie: a aparut exact in ziua lansarii. treba e ca un joc nu este terminat in ziua lansarii, ci cu pana la o luna mai inainte. pana ajunge la fabrica de CD-uri, pana sunt facute cutiile, pana se trimit copiile in toata lumea... mai au timp testerii sa descopere bug-uri. [/b][/quote]
jocul a fost gata pe undeva prin septembrie, iar varaianta aparuta oficial e mult imbunatatita fata de varianta din septembrie...asa ca e imposibil sa nu ai scapari, uitati-va numai ce "dezastru" a fost la cm 4 cu demoul si jocul, in privinta asta tcm 2004 e un mic copil
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 04-01-2004, 11:13 PM   #28
JohnnyUSA
Tata' LOR
 
JohnnyUSA's Avatar
 
Join Date: Jan 2003
Location: Pitesti
JohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to behold
Default

Fratilor lasati-ma cu fraze de genul .. " Fifa 2004 " jocul anului .. fifa este varza !
Jucati PES3 si daca nu o sa va placa... lasati-va de jocuri, nu sunt de voi !



P.S.: Prietenii stiu de ce ..
__________________
VINDE !! PLEACA !! MORI !!


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
JohnnyUSA is offline   Reply With Quote
Old 16-01-2004, 01:59 PM   #29
gabi41119842003
Member
 
Join Date: Nov 2003
gabi41119842003 is on a distinguished road
Default

a instalat careva patch-ul pt modificarea gameplay-ului,schimba ceva,merita instalat.
Ca eu si cu cea mai proasta echipa in football fussion bat toate echipele
__________________
All guilt is relative. Loyalty counts. And never let your conscience be your guide
gabi41119842003 is offline   Reply With Quote
Old 17-01-2004, 01:54 AM   #30
RaPiDuTz
Member
 
Join Date: Oct 2003
Location: Bucuresti
RaPiDuTz is on a distinguished road
Send a message via AIM to RaPiDuTz Send a message via MSN to RaPiDuTz Send a message via Yahoo to RaPiDuTz
Default

Quote:
Originally posted by gabi41119842003@Jan 16 2004, 02:59 PM
a instalat careva patch-ul pt modificarea gameplay-ului,schimba ceva,merita instalat.
Ca eu si cu cea mai proasta echipa in football fussion bat toate echipele
Intra in product.ini din directorul TCM2004 si va trebui sa ai
[OPTIONS]
HALF_LENGTH = 4


daca vrei mai greu baga
[OPTIONS]
HALF_LENGTH = 4
DIFFICULTY_LEVEL = 3

__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
RaPiDuTz is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks
Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:12 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL