INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 08

View Poll Results: Care vi se pare mai bun ?
Football Manager 2008 63 32.14%
FIFA Manager 2008 133 67.86%
Voters: 196. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 03-11-2007, 08:39 AM   #21
bullzeye2k8
Member
 
bullzeye2k8's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
bullzeye2k8 is infamous around these parts
Default

Pai jocul asta se bazeaza mai mult pe PRIVATE LIFE ceea ce e sux la anul v-am zis o sa faca EA un joc numit : EA GAME (all in one, o sa poti sa iti faci casa cu SIMSII, fugi cu masinile din NFS la stadion sa iti privesti echipa cum joaca quidich cu mingile de fotbal). La manager fifa manager e 0 la fel ca si FIFA la fotbal.
bullzeye2k8 is offline   Reply With Quote
Old 03-11-2007, 09:39 AM   #22
sisu_stelistul
Member
 
sisu_stelistul's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
sisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to behold
Send a message via Yahoo to sisu_stelistul
Default

Football Manager 08, parca la 08 mi-a revenit pofta de joc, deja intru pe al treilea sezon cu Inter. Fifa Manager, am avut toate versiunile pana la 07, si doar tcm 03 am jucat mai demult, restu le bagam si le stergeam.
Football Manager imita cel mai bine munca de manager, la ce iti trebuie 3d la un manager, doar nu controlezi tu jucatorii.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
sisu_stelistul is offline   Reply With Quote
Old 03-11-2007, 10:43 AM   #23
vladnego
Member
 
vladnego's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
vladnego is on a distinguished road
Default

Ba oameni buni...ca sa fii un bun antrenor trebuie sa iti vezi echipa jucand...dar daca vezi niste nasturei iti dai seama cum lovesc mingea???ca si antrenorul adevarat trebuie sa VEZI MECIUL si nu 2D...raman la parerea cu toate ca o sa isc niste batalii interminable ca FIFA MANAGER 08 este mult peste Football Manager 08...iar sa stiti ca faza cu nevasta este in + fata de football manager...nu este obligatorie...deci Fifa Manager are tot ce are FM si foarte multe in plus...
__________________
Mai bine sa iti incurajezi echipa favorita decat sa denigrezi echipa rivala!Asa ca...FORZA DINAMO!!!
vladnego is offline   Reply With Quote
Old 03-11-2007, 11:03 AM   #24
Alex
Banned
 
Join Date: Nov 2005
Location: Piatra Neamt
Alex is just really niceAlex is just really niceAlex is just really niceAlex is just really niceAlex is just really nice
Default

Are pe dracu, iar tre sa ma cert cu voi ca sa va explic faptul ca football manager cu n clase peste porcaria de Fifa Manager? Ce naiba, voi vedeti ce 3d de cacat si ce gameplay aiurea au pastrat astia de la BF? Sa fim seriosi, pana si transferurile sunt cel putin penibile, poti sa iei orice jucator daca ai banii potriviti, nu exista un ranking al cluburilor, tacticile poti doar sa le ghicesti, oricum ce le spui tu la jucatori nu se aplica pe teren, ei fac tot cum le zice scriptu, AI-ul tinde spre 0. Ei lovesc mingea intrun fel, mingea se duce altfel, ball physics e la pamant, realism 0, jucatorii nu cresc la antrenamente cum ar trebui, multe optiuni inutile bagate pentru a-ti lua ochii si asa mai departe. Cred ca la urma urmei cei care nu suporta football manager au un motiv bine intemeiat, mai bine zis, cand vad ca ii bate o echipa mai slaba datorita faptului ca ei sunt habarnisti in ale managementului, se duc la fifa manager, ca acolo iei CL-u cu Stelutza, Rapiduletzu, Clujuletzu in primii 2 ani.
Alex is offline   Reply With Quote
Old 03-11-2007, 11:05 AM   #25
bullzeye2k8
Member
 
bullzeye2k8's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
bullzeye2k8 is infamous around these parts
Default

Quote:
Originally Posted by vladnego View Post
Ba oameni buni...ca sa fii un bun antrenor trebuie sa iti vezi echipa jucand...dar daca vezi niste nasturei iti dai seama cum lovesc mingea???ca si antrenorul adevarat trebuie sa VEZI MECIUL si nu 2D...raman la parerea cu toate ca o sa isc niste batalii interminable ca FIFA MANAGER 08 este mult peste Football Manager 08...iar sa stiti ca faza cu nevasta este in + fata de football manager...nu este obligatorie...deci Fifa Manager are tot ce are FM si foarte multe in plus...
, pai uite ca eu imi dau seama cum nastureii aia 2D lovesc mingea mult mai bine decat hartiile din 3D-ul de la FIFA Manager. Tu probabil nu stii ca tacticile si indicatiile care le dai la FIFA manager nu conteaza aproape de loc, jucatorii fac ce vreau, mai ales ca poti controla un jucator, asta deja e o porcarie, atunci mai bine sa faca un FIFA cu manager si gata. E prea usor jocul, prea multe optiuni in joc si nefolositoare (in private life), si optiunile tactice sunt foarte putine si de 10 ori mai slabe ca cele din Football Manager. Multi zic ca "oo fifa manager e clar cel mai bun ca are 3D" pai nu inseamna ca daca un joc e 3D e neaparat mai bun ca altul, sau daca are grafica mai buna. Un joc calumea de manager e un joc in care ai optiuni de antrenor and so on, nu ca in fifa manager unde alea culmea tis limitate. Ce sa mai zic de asezarea in teren la Fifa manager, un jucator e un patrat jumate cat terenul, nu mai stii fiecare unde sta. Interfata e reusita dar prefer sa joc cu interfata de pe vremea lui Stefan cel Mare decat cu aia de la fifa manager cu care am 20 FPS pe un Ge Force 8800 GT si 2 gbram. Alta chestie enervanta e cea cu stadionul, prea multe facilitati ai la stadion si nefolositoare, un antrenor nu se ocupa de stadion, se ocupa de jucatori/transferuri/tactici/antrenament. La youth facilities Football Manager domina clar, si asta este un lucru important. Si cel mai important la un manager sunt optiunile tactice, instructiunile care poti sa le atribui fiecarui jucator si multe altele, chiar si nivelul de dificultate care in FIFA MANAGER e de amatori, adica daca te pui cu Steaua de exemplu si il controlezi pe Dica, ai toate sansele sa invingi si Liverpool si Barcelona la scoruri de 2-3 la 0.
bullzeye2k8 is offline   Reply With Quote
Old 03-11-2007, 06:33 PM   #26
.::Doriano10::.
Member
 
.::Doriano10::.'s Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Camp Nou
.::Doriano10::. is on a distinguished road
Default

Fifa manager clar...dekt football maneger..care este un joc...vai de capul lui....la sim iti arata nijte..cercuri casre se misca...atata ca fifa manager se incarca un pic cam greu....:| ....
__________________
!!!Faptul ca exist eu dovedeste ca lumea nu are nici un sens!!!
.::Doriano10::. is offline   Reply With Quote
Old 03-11-2007, 06:53 PM   #27
bullzeye2k8
Member
 
bullzeye2k8's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
bullzeye2k8 is infamous around these parts
Default

Citeste ce am scris eu.
bullzeye2k8 is offline   Reply With Quote
Old 03-11-2007, 07:06 PM   #28
Real_Madrid
Banned
 
Join Date: May 2007
Location: Bucuresti
Real_Madrid has a spectacular aura aboutReal_Madrid has a spectacular aura aboutReal_Madrid has a spectacular aura about
Default

Am votat FIFA Manager 2008.

De ce?

Pentru ca imi place mai mult decat Football Manager 2008.
Real_Madrid is offline   Reply With Quote
Old 03-11-2007, 07:21 PM   #29
andreiutzu
Member
 
andreiutzu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Targoviste
andreiutzu will become famous soon enoughandreiutzu will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to andreiutzu
Default

Quote:
Originally Posted by .::Doriano10::. View Post
Fifa manager clar...dekt football maneger..care este un joc...vai de capul lui....la sim iti arata nijte..cercuri casre se misca...atata ca fifa manager se incarca un pic cam greu....:| ....
LOL...cine prefera Fifa manager e clar ca niciodata nu va stii cum e sa castigi un titlu in ultimele etape...sa gasesti un pustan pe la nu stiu ce echipa si sa il cresti..cum e sa fii manager..in legatura cu "grafica incredibila" de la fifa manager..nu am mai jucat Fifa manager de la 2007 ..si imi amintesc ca avea grafica de la 2004 sau 2005..
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

"Lived by gun,Died by gun " Tupac Shakur

Nu poti vorbi,nu te poti misca,nu poti vedea?
Suna la 911!
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
andreiutzu is offline   Reply With Quote
Old 03-11-2007, 07:37 PM   #30
andrei_fcmbacau
Member
 
andrei_fcmbacau's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Location: in fata calculatorului
andrei_fcmbacau is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to andrei_fcmbacau
Default

Football Manager 08 e de 100 de ori mai realist ca fifa manager 08 la fifa manager meciuri cu echipele mici sunt ca si castigat in timp ce la football manager mai ei bataie si de la echipe de la care nici nu te astepti,la transferuri e ca in realitate sunt jucatorii pe care nui poti transfera nici daca le oferi si 100 milioane euro si chiar daca nu are 3D se vede si cu nasturii cum paseaza,suteaza,dribleaza,faulteaza sau se accidenteaza jucatorii
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
andrei_fcmbacau is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:47 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL