INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 12
Register FAQ Community Calendar

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 06-10-2011, 08:41 AM   #2091
derrick88
Member
 
derrick88's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: resita
derrick88 can only hope to improve
Default

ok mersi mult.
derrick88 is offline   Reply With Quote
Old 06-10-2011, 10:41 AM   #2092
meser
Member
 
Join Date: Oct 2011
meser is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by jerycho View Post
se poate regla de la game settings..iar la faza cu portarul e o chestie care nu mai ia gol asa usor ,defapt apara mai bine ca un robot ,dar nu asta e ideea...asa ca mai schimba prin game settings pana gasesti o solutie

ms!!my bad...
meser is offline   Reply With Quote
Old 06-10-2011, 06:42 PM   #2093
Razvanus
Member
 
Join Date: Oct 2011
Razvanus is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by alex_law View Post
Tactical Defending iti poate da batai de cap daca vrei sa joci cat mai simplu. Nu ii blamez pe cei ce folosesc legacy defending, e normal sa existe si astfel de jucatori.

Dupa cateva saptamani de FIFA12, am realizat unele lucruri:

In general, nu e bine sa te grabesti. Daca joci cu pase scurte si rapide, dar nu neaparat decisive, ai mai multe sanse sa deschizi apararea adversa.

Presingul e foarte eficient cand e facut de la o anumita distanta. La inceput incercam sa stau cat mai aproape de jucatorul advers, dar astfel nu puteam contracara miscarile rapide. ramanand la o anumita distanta poti inchide mai bine unghiurile si astfel, limitezi posibilitatile adversarului.

Pasele peste apararea adversa nu iti garanteaza ca ramai singur cu portarul. acest lucru este un plus imes fata de jocul de anul trecut.

E important sa incepi sa joci pe o dificultate la care te simti confortabil si la care simti ca poti castiga meciuri. degeaba joci direct pe legendary pentru ca e foarte dificil sa inveti sa joci bine cand iei gol la fiecare atac. eu am inceput la professional si acum joc la world class si jucand calm si atent pot castiga orice meci.

Sper ca am ajutat, pe mine m-ar fi scutit de multa frustrare un asemenea post acum vreo 2 saptamani.
Si eu am observat aceleasi lucruri, mai ales primele 3. Eu pasam repede si desfaceam apararile adverse si in 60% din cazuri dadeam gol.

---------- Post added at 07:42 PM ---------- Previous post was at 07:40 PM ----------

Quote:
Originally Posted by wubb_blade View Post
se pare ca aceste transferuri se fac la toti)) si la mine nani tot la tottenham este
Singura exceptie cred ca sunt eu. La mine Nani s-a transferat la Newcastle. )
Razvanus is offline   Reply With Quote
Old 07-10-2011, 02:18 AM   #2094
razvanultra55
Member
 
razvanultra55's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucuresti
razvanultra55 has a spectacular aura aboutrazvanultra55 has a spectacular aura about
Send a message via MSN to razvanultra55 Send a message via Yahoo to razvanultra55
Default Update Squads

Cand incepeti cariera noua, sau chiar in cea actuala, puteti face Update Squad....deja exista pe serverele EA....si sunt actualizate toate.
Asta in cazul in care nu le-ati facut deja aceste update-uri.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
razvanultra55 is offline   Reply With Quote
Old 07-10-2011, 08:41 AM   #2095
Razvanus
Member
 
Join Date: Oct 2011
Razvanus is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Stf69x View Post
Am facut un filmulet cu jucatorii tineri si buni de la echipa mea , uitati-va la overall-ul lor , si uitati-va in dreapta la ce atributii au , majoritatea au overall mai mic decat atributiile , poate va ajuta si pe voi .

http://www.youtube.com/watch?v=uLU-tIBB8Aw
Cati ani are portarul tau M.ter Stegen?

---------- Post added at 09:41 AM ---------- Previous post was at 09:39 AM ----------

Quote:
Originally Posted by Alecs. View Post
Iti multumesc tare mult. Mersi. Bafta

Si inca o problema...de ce toti jucatorii au acelasi OVR pe orice post? Ex: M.Rodriguez are OVR 78 si daca il pun in poarta are la fel...
Pentru ca la un jucator de camp nu iti arata overrallul din poarta.
Razvanus is offline   Reply With Quote
Old 07-10-2011, 01:06 PM   #2096
meser
Member
 
Join Date: Oct 2011
meser is on a distinguished road
Default

fratilor, cum e cel mai bine sa setezi la pass assistance : la semi...paseaza la adversar prin aparare; la auto...paseaza de capul lor si vai de capul lor, omul singur asteapta si el da in lateral iar la manual e foarte greu si o comiti foarte des

voi cum jucati?

Last edited by meser; 07-10-2011 at 02:06 PM. Reason: ma enervez degeaba
meser is offline   Reply With Quote
Old 07-10-2011, 01:45 PM   #2097
Stf69x
Member
 
Join Date: Jan 2008
Stf69x is on a distinguished road
Default

M.ter Stegen e tanar are 20 sau 21 de ani .
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Stf69x is offline   Reply With Quote
Old 07-10-2011, 08:12 PM   #2098
armani
Member
 
armani's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Pitesti
armani is an unknown quantity at this point
Send a message via AIM to armani
Default

razvanultra55 De ce EA si-aa batut joc de noi?
__________________
HALA MADRID
armani is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2011, 07:06 AM   #2099
AlexMarian
Member
 
Join Date: Jul 2011
AlexMarian is on a distinguished road
Default

Ce si-a batut joc de voi ma? Nu va e rusine macar putin?
AlexMarian is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2011, 08:00 AM   #2100
derrick88
Member
 
derrick88's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: resita
derrick88 can only hope to improve
Default

mai bine taceti. ca asa si este chiar si-au batut joc anul de joc bine ca stiu sa se laude cu impact engine si tactical defending, dar de miile de buguri care apar in joc nu mai vorbeste nimeni... si nici un joc revolutionar nu este asa cum preciza david rutter mai au multe de invatat pana a face ceva revolutionar.

Last edited by derrick88; 08-10-2011 at 08:02 AM.
derrick88 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:22 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL