INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > FIFA 09
Register FAQ Community Calendar

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 27-12-2008, 09:59 AM   #1
raul_spaniol
Member
 
Join Date: Dec 2008
raul_spaniol is an unknown quantity at this point
Default O intrebare despre jocul in mod online

Salut tuturor!Sunt nou pe forum si am o intrebare.Nu pot sa joc pe direct ip deoarece eu si cu adversarul meu avem ip-uri ce incep cu 192. si nu poate hosta nici unul dintre noi.Am incercat cu hamachi pentru lan dar la instalarea lui de la hamachi ii dadea o eroare mediation server sau ceva de gen(daca poate sa il ajute cineva sa scrie solutia aici).Apoi,eu am jocul original,El,pentru a putea juca cu mine,vrea sa-si ia jocul original sa jucam pe modul online.Si aici vine intrebarea:PUTEM JUCA PE MODUL ONLINE SAU IARASI NU PUTEM DIN CAUZA CONEXIUNII LA NET??
raul_spaniol is offline   Reply With Quote
Old 27-12-2008, 10:16 AM   #2
cristi93
Member
 
Join Date: Sep 2008
cristi93 is an unknown quantity at this point
Default

Quote:
Originally Posted by raul_spaniol View Post
Salut tuturor!Sunt nou pe forum si am o intrebare.Nu pot sa joc pe direct ip deoarece eu si cu adversarul meu avem ip-uri ce incep cu 192. si nu poate hosta nici unul dintre noi.Am incercat cu hamachi pentru lan dar la instalarea lui de la hamachi ii dadea o eroare mediation server sau ceva de gen(daca poate sa il ajute cineva sa scrie solutia aici).Apoi,eu am jocul original,El,pentru a putea juca cu mine,vrea sa-si ia jocul original sa jucam pe modul online.Si aici vine intrebarea:PUTEM JUCA PE MODUL ONLINE SAU IARASI NU PUTEM DIN CAUZA CONEXIUNII LA NET??
Daca isi ia jocul original veti putea juca.Acum nu e vina netului ca nu puteti juca,e faptul ca tu ai jocul original.La tine,jocul original face update-uri ,iar la el nu.De aia nu aveti aceeasi baza de date si nu puteti juca
cristi93 is offline   Reply With Quote
Old 27-12-2008, 10:24 AM   #3
roberto97
Nick vechi: roby_dinamo39
 
roberto97's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Nu ma intreba.....
roberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant future
Send a message via Yahoo to roberto97 Send a message via Skype™ to roberto97
Default

E si din cauza ca incep IP-urile cu 192 . Deci sunt 2 motive din cauza asta nu puteti juca :

1. Tu ai jocul original iar el nu.
2. Ip-urile incep cu 192 ... in fine daca aveti jocul original numai conteaza cu ce incepe IP-ul.
__________________
Il vrei la Steaua?!


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
roberto97 is offline   Reply With Quote
Old 27-12-2008, 11:01 AM   #4
raul_spaniol
Member
 
Join Date: Dec 2008
raul_spaniol is an unknown quantity at this point
Wink

Merci mult,in sfarsit s-a hotarat sa-si cumpere fifa original...apropo,de cupa fifaromania din online leagues se mai stie ceva?Si daca cineva imi poate explica de ce cand isi instaleaza prietenul meu hamachi ii da eroarea mediation server sau ceva de gen.
raul_spaniol is offline   Reply With Quote
Old 27-12-2008, 12:43 PM   #5
Kal-El
Member
 
Kal-El's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Earth (Timisoara)
Kal-El will become famous soon enoughKal-El will become famous soon enough
Default

nu neaparat, cand incepe cu 192 de obicei e la router, deci nu are legatura cu jocul original sau piratat atata timp cand e vorba de direct IP

dar daca vrei sa joci pe serverele oficiale (adik online pur) ai nevoie de jocu original
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Time 4 min
Difficulty Legendary (both)

jucator - jucator eliminat
+ - accidentare
X - ratare penalty
Kal-El is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:27 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL