INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Alte jocuri de fotbal > Pro Evolution Soccer / Winning Eleven

Reply
 
Thread Tools
Old 17-09-2009, 11:01 PM   #21
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

Fiecare cu parerea lui, dar sincer sa fiu, mie jocul asta mi se pare o gluma proasta. Fac aici comparatia fata de Fifa NG. Stiu ca ii voi supara pe unii oameni, dar PES a ajuns un joc de arcade, pe bune acum, mi se pare atat de anormal jocul asta incat, cel putin eu, nu am putut sa-l joc. Modul in care se misca jucatorii mi se pare total nerealist, parca aluneca pe gazon, e animatie de sprint si el pur si simplu sta si patineaza sau se invarte in jurul unei axe imaginare. Eu chiar n-am putut sa-l joc mai mult de un meci. Nu aduc vorba aici de Fifa PC, dar fata de Fifa NG nu vad ca PES sa aiba nici cea mai mica sansa anul asta, Fifa chiar mi se pare ca e un pas enorm inainte in materie de gameplay fata de 09, mai ales la mersul general al meciului (extrem de fluid) si la animatiile si miscarile jucatorilor care sunt foarte reale.
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2009, 03:16 AM   #22
andrei_fcmbacau
Member
 
andrei_fcmbacau's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Location: in fata calculatorului
andrei_fcmbacau is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to andrei_fcmbacau
Default

skilurile sunt diferite fata de FIFA

PES 2010 depaseste clar FIFA 10 pe PC.

mns: adevarat ce zici, FIFA NG este mult peste PES..... dar pe PC este peste FIFA.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by andrei_fcmbacau; 18-09-2009 at 03:19 AM.
andrei_fcmbacau is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2009, 10:49 AM   #23
FichiRichi
Member
 
FichiRichi's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Location: München
FichiRichi is on a distinguished road
Default

Arata f bine. L'au imbunatatit fata de 09
FichiRichi is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2009, 02:04 PM   #24
Razor
Member
 
Razor's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Zalau
Razor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond repute
Default

Pe cat e de slab PES 2010 fata de Fifa 10 Next Gen, pe atat este de bun fata de Fifa 10 pe PC.
La Fifa CG in afara de pasele si demarcarile putin mai realiste si driblingul 360 alte schimbari in bine nu prea vad. Alergarea si in Fifa 10 e exact ca in 09, driblingurile la fel, nimic nou deci pasul nu e chiar enorm. Pasul enorm a fost de la 08 la 09 cand s-a schimbat in mare parte grafica ( gazon + jucatori + fete...etc ) , dar si gameplay-ul, alergarea , colisiunile si suturile. In PES 2010 chiar se observa schimbari la gameplay si la grafica terenului si a jucatorilor in timpul meciurilor, cum s-a vazut si in 09 fata de 08.
Si credeti-ma, mereu am fost fan Fifa, iar PES l-am jucat foarte rar, si nici nu-mi prea placea. Dar anul asta chiar au facut progrese cei de la Konami.

P.S. Fifa NG - cel mai bun simulator de fotbal, fara discutie...dar in rest n-au aratat mare lucru.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Razor is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2009, 03:39 PM   #25
tweety73
Member
 
Join Date: Sep 2009
tweety73 is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by mns View Post
Fiecare cu parerea lui, dar sincer sa fiu, mie jocul asta mi se pare o gluma proasta. Fac aici comparatia fata de Fifa NG. Stiu ca ii voi supara pe unii oameni, dar PES a ajuns un joc de arcade, pe bune acum, mi se pare atat de anormal jocul asta incat, cel putin eu, nu am putut sa-l joc. Modul in care se misca jucatorii mi se pare total nerealist, parca aluneca pe gazon, e animatie de sprint si el pur si simplu sta si patineaza sau se invarte in jurul unei axe imaginare. Eu chiar n-am putut sa-l joc mai mult de un meci. Nu aduc vorba aici de Fifa PC, dar fata de Fifa NG nu vad ca PES sa aiba nici cea mai mica sansa anul asta, Fifa chiar mi se pare ca e un pas enorm inainte in materie de gameplay fata de 09, mai ales la mersul general al meciului (extrem de fluid) si la animatiile si miscarile jucatorilor care sunt foarte reale.
Salut Sefu'!
Cine a zis ca pes2010 PC este NextGen?nu cumva merge cu DX 9.0c?Si de ce se fac comparatii la genul PC vs. consola?hai sa fim putin realisti si sa comparam 2 jocuri din aceasi categorie si nu o dacie cu o skoda Superb spre exemplu!
Succes tuturor fanilor PES si FIFA!
tweety73 is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2009, 04:04 PM   #26
timisica_cristian
Member
 
timisica_cristian's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Bucuresti
timisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to behold
Default

Quote:
Originally Posted by tweety73 View Post
Salut Sefu'!
Cine a zis ca pes2010 PC este NextGen?nu cumva merge cu DX 9.0c?Si de ce se fac comparatii la genul PC vs. consola?hai sa fim putin realisti si sa comparam 2 jocuri din aceasi categorie si nu o dacie cu o skoda Superb spre exemplu!
Succes tuturor fanilor PES si FIFA!
Pes este NG pe Xbox 360, PS3, PC si parca am auzit si WII. Pe PC e full NG numai cu detalii pe high, ce e mai jos de high e doar o parte NG
timisica_cristian is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2009, 04:57 PM   #27
2fast4you
Member
 
2fast4you's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: Te intereseaza?
2fast4you is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by tweety73 View Post
Salut Sefu'!
Cine a zis ca pes2010 PC este NextGen?nu cumva merge cu DX 9.0c?Si de ce se fac comparatii la genul PC vs. consola?hai sa fim putin realisti si sa comparam 2 jocuri din aceasi categorie si nu o dacie cu o skoda Superb spre exemplu!
Succes tuturor fanilor PES si FIFA!
si ce daca merge pe dx9.0 tu crezi ca aceste cutii de conserve numite console sunt mai performante decat PC-urile ?
2fast4you is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2009, 04:58 PM   #28
tweety73
Member
 
Join Date: Sep 2009
tweety73 is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by timisica_cristian View Post
Pes este NG pe Xbox 360, PS3, PC si parca am auzit si WII. Pe PC e full NG numai cu detalii pe high, ce e mai jos de high e doar o parte NG
Pai atunci trebuie sa ma felicit ca am o petarda de pc pe care functioneaza jocurile hextgen!si asta pe high!ma duc sa ma pup singur in oglindaspor la joc baieti !
tweety73 is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2009, 06:11 PM   #29
timisica_cristian
Member
 
timisica_cristian's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Bucuresti
timisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to behold
Default

Acum l-am incercat si eu pe Xbox 360. L-am jucat in greaca Ce pot sa spun, O PORCARIE COMPARAT CU FIFA10 NG. Este o gluma de joc, gameplayul e fenomenal de prost. Se misca jucatorii aia cum n-am vazut, alearga de zici ca patineaza, zici ca toti au o axa proprie. Daca se loveste mingea de un jucator zici ca se loveste de un zid. Nu ai libertate, e un joc din 3-4 miscari. Sutul te exaspereaza, e fenomenal de prost. Intradevar, e putin mai imbunatatit fata de 09, dar tot fenomenal de prost e. Portarul ala e degeaba in poarta. Dau eu un sut de la vreo 20 de metri, trece pe langa piciorul portarului, dar nu face nimic, nici o reactie. Am intalnit si un bug, ma atacau nemtii si nu mai aveam nici un fundas. Si scot portarul pe la vreo 30 de metri, suteaza Klose de la vreo 50 de metri si portarul meu(la 30) plonjeaza dupa minge si o blocheaza, LA 30 DE METRI, IN AFARA CAREULUI si arbitrul nu face nimic. "Tacticile" de aparare ale adversarului sunt ceva iesit din comun, se baga toti mijlocasii si fundasii cu fundul in poarta. "Lumina" de la stadion e o lumina alba, nu una clara. Ratingurile sunt praf, total pe langa, se vede ca e facut de Japonezi. Singurul si unicul lucru care mi-au placut au fost fetele, sunt ceva mai bune ca la FIFA NG. In rest, PRAF! Nici daca ar costa 50 de ron nu l-as lua.

Concluzie 1: FIFA NG>>>>>PES
Concluzie 2: FIFA PC<PES
timisica_cristian is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2009, 06:30 PM   #30
Stf69x
Member
 
Join Date: Jan 2008
Stf69x is on a distinguished road
Default

da niste poze la varianta demo pt pc baga cineva.... poze in game` sa vedem si noi restu care nu putem sa il jucam cum arata
Stf69x is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:16 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL