INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > FIFA 08

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 09-11-2007, 10:42 PM   #181
ak47
Member
 
ak47's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: Langa butoiul plin cu bere
ak47 is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by lizZzard View Post
mai baietzi...off-side este knd, in momentul pasei, jucatorul care primeste mingea se afla mai aproape de poarta dekt ultimul jucator advers..deci ce v-am aratat yo nu este off-side...dak vreti il sun pe nea Craciunescu
unii oameni chiar nu vor sa inteleaga...
ak47 is offline   Reply With Quote
Old 09-11-2007, 11:11 PM   #182
C.RoNaLdO7
Member
 
C.RoNaLdO7's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Santiago Bernabéu
C.RoNaLdO7 is a jewel in the roughC.RoNaLdO7 is a jewel in the roughC.RoNaLdO7 is a jewel in the roughC.RoNaLdO7 is a jewel in the rough
Default

Legea offside'ului limitează posibilitatea atacanţilor de a se poziţiona atât în faţa mingii (mai aproape de linia porţii), cât şi în faţa PENULTIMULUI jucător advers. Adesea se spune că această regulă a fost creată pentru a evita ca jucătorii să aştepte mingea într-un singur loc, cât mai aproape de poarta adversă (popular vorbind, "să stea la pomană"). Dar în realitate, legea este similară celei din rugby. Detaliile şi aplicarea acestei legi sunt complexe şi de multe ori ea naşte controverse.
C.RoNaLdO7 is offline   Reply With Quote
Old 09-11-2007, 11:26 PM   #183
Maniak
Member
 
Maniak's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: aici
Maniak is on a distinguished road
Default

Este offside clar. Portarul este considerat si el JUCATOR ADVERS, deci in situatia asta intre linia portii si atacant sta un singur JUCATOR ADVERS (fundasul). Iar regula offsideului spune ca jucatorul trebuie sa nu fie mai aproape de linia portii decat PENULTIMUL adversar.
Gata hai sa trecem la altceva ca devine stresant
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Maniak is offline   Reply With Quote
Old 10-11-2007, 09:08 AM   #184
roby_stelistul
Member
 
roby_stelistul's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
roby_stelistul is an unknown quantity at this point
Default

Quote:
Originally Posted by ak47 View Post
Ma baieti, portarul nu are niciun statut special in cazul regulii offside-ului. intre cel care primestea mingea si linia portii trebuie sa fie minim 2 jucatori. portarul e iesit, deci e offside clar. maniak are dreptate. nu e nicio problema a jocului, ar fi fost e eroare daca NU dadea offside.
si dark-lordy, tu la ce lume te-ai interesat, la copii de 10 ani?
da pai asa portarul iese pana la pareta adversa si nu poate primi gol ca orice pasa a adverasrilor e offside nu?
roby_stelistul is offline   Reply With Quote
Old 10-11-2007, 09:27 AM   #185
reikko26
Nick vechi: John_Terry
 
reikko26's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Bacău
reikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nice
Default

hai sa terminam cu discutia asta...

a mai observat cineva la Newcastle, cand joci si cu Geremi si cu Martins in teren, pe Martins il confunda comentatorul cu Geremi. asa vi se intampla si voua
__________________
Origin: Reikko26

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
reikko26 is offline   Reply With Quote
Old 10-11-2007, 09:53 AM   #186
raul_15
Member
 
raul_15's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
raul_15 is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to raul_15
Default

eu mai rau, shtim deja ca la nationala Romaniei, nu este Mutu, faza e ca la Fiorentina in jocu meu este unu pe nume Adrian Murgu! Asha e shi la voi?
__________________
O imagine din semnatura nu poate avea mai mult de 400*120 pixeli.
raul_15 is offline   Reply With Quote
Old 10-11-2007, 09:58 AM   #187
reikko26
Nick vechi: John_Terry
 
reikko26's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Bacău
reikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nice
Default

asta pentru ca nu au licanta cei de la EA sa-i bage numele adevarat.
poti rezolva singur foarte usor dand Team Management -> Edit Player
si pt chestia cu Mutu ca nu-i la nationala, intri in Team Management -> International Selections -> Romania si il cauti pe Mutu
__________________
Origin: Reikko26

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
reikko26 is offline   Reply With Quote
Old 15-11-2007, 05:35 PM   #188
harciogul
Member
 
harciogul's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
harciogul is on a distinguished road
Default

La mine se vad unii jucatori rosii cu un scris verede pe ei ca niste reclame. Stie cineva cum rezol????
harciogul is offline   Reply With Quote
Old 17-11-2007, 10:04 PM   #189
vlod
Member
 
Join Date: Nov 2007
vlod is on a distinguished road
Angry

eu am intalnit 2 bug-uri: 1. la unele meciuri cand joc dispare mingea si ramane doar umbra ei 2. la cariera (in anu 2) m-am uitat la calendar sa vad ce meciuri am si la inceput prin (septembrie sau cate era) aveam meciuri din c.l. numai din cl ji din cupa spaniei si dupaia la sfarsitul anului prin august sau strans toate meciurile din campionat ce chestei
vlod is offline   Reply With Quote
Old 18-11-2007, 12:13 PM   #190
cRisTy_fifa
Member
 
cRisTy_fifa's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Location: Bucuresti
cRisTy_fifa is on a distinguished road
Default

Tare as vrea sa iasa un patch care sa rezolve problema cometatorilor.... adica dau un sut peste poarta si comentatorul zice : "Good save" iar dupa cateva secunde "It's a goal kick".
Aiurea rau....
__________________
Ce vina avea saraca oaie
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
ca ciobanu`
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
n`are .....

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
cRisTy_fifa is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:15 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL