INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Jocuri mai vechi din seria Fifa > Fifa 06 > Editare
Register FAQ Community Calendar

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 12-08-2006, 10:32 PM   #21
stelistu21
Member
 
Join Date: Jun 2006
stelistu21 is on a distinguished road
Default

Hmm ms mult pentru incurajare lordule!


Cat despre ratinguri nici eu nu stiu ce sa mai cred


Ps : Alte pareri despre acest patch?


PS: Care stie cum scot dunga aia care am prezentat-o mai sus ,de la logo in momentul in care iti alegi echipa???
stelistu21 is offline   Reply With Quote
Old 13-08-2006, 01:58 AM   #22
SSORIN
Member
 
SSORIN's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pitesti
SSORIN has much to be proud ofSSORIN has much to be proud ofSSORIN has much to be proud ofSSORIN has much to be proud ofSSORIN has much to be proud ofSSORIN has much to be proud ofSSORIN has much to be proud ofSSORIN has much to be proud ofSSORIN has much to be proud ofSSORIN has much to be proud of
Default

Tot din plictiseala am facut si eu cu cc06 o echipa(care nu exista in realitate, o echipa cu mine si prietenii mei de la bloc :P ) si am stat in jur de 6 ore sa o fac. E destul de greu dar a inceput sa imi placa. Deabia acum mi-am dat si eu seama cat este de greu sa faci un patch de dimensiunile rlsp.
__________________
Un cerc de prieteni nu ti-l faci cu compasul
SSORIN is offline   Reply With Quote
Old 13-08-2006, 10:50 AM   #23
stelistu21
Member
 
Join Date: Jun 2006
stelistu21 is on a distinguished road
Default

Ba sorine bah tie tia luat 6 ore cu cc06 si mie mia luat 5 ore cu programe din alea grele fifaFS , intal creator!


Crezi ca eu am facut cu cc06!
Doar no-i fi prost!


Deci alte pareri?
Care poate sa ma ajute cu linia aia despre care ziceam?
stelistu21 is offline   Reply With Quote
Old 13-08-2006, 11:44 AM   #24
SSORIN
Member
 
SSORIN's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pitesti
SSORIN has much to be proud ofSSORIN has much to be proud ofSSORIN has much to be proud ofSSORIN has much to be proud ofSSORIN has much to be proud ofSSORIN has much to be proud ofSSORIN has much to be proud ofSSORIN has much to be proud ofSSORIN has much to be proud ofSSORIN has much to be proud of
Default

Mi-a luat sase ore pentru ca dupa ce terminam un echipament (la care nu am lucrat mai mult de 15 min) intram in joc sa vad cum arata si ramaneam mai mult ca sa vad cu instant replay cum arata ca sa pot sa corectez greselile, oricum tot mai sunt niste probleme . Mai mult am vrut sa vad daca imi iese ceva, am si eu niste probleme cu minikit-urile si la logo la mine se vede o dunga alba deci nu stiu cum sa scap de ea.
CC-ul poate sa afecteze calitatea echipamentelor ?
__________________
Un cerc de prieteni nu ti-l faci cu compasul
SSORIN is offline   Reply With Quote
Old 13-08-2006, 11:48 AM   #25
Alex
Banned
 
Join Date: Nov 2005
Location: Piatra Neamt
Alex is just really niceAlex is just really niceAlex is just really niceAlex is just really niceAlex is just really nice
Default

Nu cred, dar nu e cea mai buna solutie sa bagi kituri in joc cu CC
Alex is offline   Reply With Quote
Old 13-08-2006, 12:34 PM   #26
versace
Member
 
versace's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Location: Banie
versace is on a distinguished road
Default

eu folosesc ptr importarea kiturilor doar cc06 si nu am avut nici o problema pana acuma
__________________
O Iubire ALB-ALBASTRA la CRAIOVA e MEREU

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
versace is offline   Reply With Quote
Old 13-08-2006, 12:39 PM   #27
stelistu21
Member
 
Join Date: Jun 2006
stelistu21 is on a distinguished road
Default

Poate ca pentru kituri merge si cu cc06 dar pentru numele echipe logo si asa mai departe cc06 iti strica tot fifa!


Si eu am patch de ala format .exe cu instalare rapida!
Iar la kituri mie mia iesit un kit bun din prima! Dar am lucrat la el cca 20 -25 minute!


In fine e mult mai greu sa faci patchu cum lam facut eu decat cu cc06 dar macar al meu merge de minune si nu se buleste niciodata!


Alte pareri?
stelistu21 is offline   Reply With Quote
Old 16-08-2006, 12:59 AM   #28
.:bâzy:.
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Home
.:bâzy:. is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally posted by stelistu21@Aug 12 2006, 10:26 PM
Cand iti alegi echipa la echipa facuta de mine apare logoul echipei care are o dunga neagra in jurul logoului si nu stiu cum sa scot acea dunga!
[snapback]88629[/snapback]
Aceiasi problema am avut-o si eu la fifa cand am facut singur o echipa.
Chestia era ca eu introdusesem stema cu CC.Oricum, asta nu conteaza.Pentru a face stema sa se vada corect, trebuie sa o salvezi in format PNG transparent, sau direct PSD daca ai folosit Photoshop, dupa care sa o importi in respectivul FSH cu FshEd.Astfel, daca ai folosit un PNG (PSD) bun, se va vedea exact ca cele din joc.Sper ca te-am ajutat
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Trup si suflet pentru Steaua
.:bâzy:. is offline   Reply With Quote
Old 16-08-2006, 11:15 PM   #29
stelistu21
Member
 
Join Date: Jun 2006
stelistu21 is on a distinguished road
Default

Da dar cu psd sau png nu pot sa inlocuiesc in fsh ca tre (sunt cocalar de mirc) sa fie bmp .
Si cu bmp se vede cu alb in jur nu invizibil si nu cred ca merge!


Ce e de facut?
stelistu21 is offline   Reply With Quote
Old 22-08-2006, 10:42 PM   #30
.:bâzy:.
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Home
.:bâzy:. is on a distinguished road
Default

Cu fshed poti sigur, doar am facut eu asta.Cred ca tu folosesti fshtool, care cere bmp, si in cazul asta, trebuie sa faci si tu un alpha mask bun.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Trup si suflet pentru Steaua
.:bâzy:. is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:03 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL