INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 08

Reply
 
Thread Tools
Old 19-02-2009, 05:17 PM   #11
sicedaca5
Member
 
Join Date: Feb 2009
sicedaca5 is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by rabesandratana View Post
e foarte greu sa schimbi ceea ce vrei tu. Si pe mine ma enerveaza asta, faptul ca jucatorul care loveste cu capul o face fara a imprima prea multa forta in minge si nici nu plaseaza lovitura undeva pe colt si de obicei pe centru unde e portarul.

Insa daca schimbi o linie de cod asa cum este cea de pozitionare a atacantului sau de cea de centrari sau cea de imprimare a puterii cu care un jucator loveste mingea cu capul poti sa strici altele. Am mai spus ca ele sunt influentate in mod direct una fata de cealalta si automat trebuie sa umbli la toate si sa schimbi cam tot gameplayul ceea ce inseamna multe luni de teste.

Exista o linie de cod pentru lovituri de cap unde se poate seta puterea cu care da un jucator insa ea este strans legata si de portar. Daca faci sa dea prea puternic cu capul, portarul va avea mari probleme la orice lovitura de cap sa o mai poata prinda si automat vor aparea prea multe goluri de acest fel si totul va fi foarte enervant. Automat trebuie sa umbli la setari la portar la handling, agility, position, pt ca el sa aiba sanse sa prinda noile lovituri care vor fi foarte puternice. Apoi dupa ce rezolvi portarul te trezesti ca acum el este extraordinar de bun si prinde fara probleme aproape orice sut expediat chiar cu mare forta la poarta si automat esti nevoit sa schimbi linia de cod care implica suturile si tot asa dai din una din alta.

Am facut astfel de teste cu fratele meu pe Fifa M 07 si ne-a fost de ajuns. Eu spun ca va fi de ajuns daca va elimina trisarile CPU si acele aruncari de la margine.

Cat despre un 3D patch pt Fifa M 09 nici nu se pune problema pantru ca nu merita. Numai cand vad grafica gazonului atat de strident ma iau durerile de ochi si totu se termina prin combinatia ALT+F4.

Nici mie numi place fifa manager 09 absolut deloc insa cand ma gandesc ca si fifa manager 2010 o sa fie mai rau imi vine sa ma las de manager:|.Ar fi foarte bine si sa elimini aruncarile de la margine si pe mine ma inerveaza mai ales ca primesc si gol dintr-o astfel de aruncare chiar acum mam jucat si am batut pe manchester cu 3-1 si ei miau dat un gol :A aruncat Maxwell (de la mine) de la margine Mertezager (de la mine) a prelungito pe spate cu capul pentru habar nam cine :| a venit C Ronaldo a ratat apoi s-a dus mingea in piciorul lui tevez si acesta a inscris din fericire am reusit sa castig cupa angliei insa ei au deschis scorul prin aceasta faza.

Daca te mai apuci sa faci un patch in viitor si ai nevoie de ajutor angelindisguise0000 te ajut cu cea mai mare placere.Mia venit o idee despre un patch care vreau sal fac cu numele tuturor antrenorilor.

Last edited by sicedaca5; 19-02-2009 at 05:19 PM.
sicedaca5 is offline   Reply With Quote
Old 19-02-2009, 05:30 PM   #12
rabesandratana
Banned
 
Join Date: Sep 2008
rabesandratana will become famous soon enough
Default

Nu stiu cand voi mai face un nou patch si al carui dintre vers. de Fifa M ii va fi acesta destinat. Poate ca in toamna cand se vor inchide transferurile facute in vara si tot pentru Fifa M 08. Eu unu deja m-am obisnuit cu ideea ca si Fifa M 2010 va fi foarte slab pantru ca el se va baza mai mult ca sigur pe engine-ul lui FM09. Nu vad ce mari schimbari ar putea face astfel incat sa ne dea pe spate acel joc. Probabil ca grafica va ramane asemanatoare, culori stridente si foarte daunatoare ochilor plus niste jucatori cu un comportament cretin.

Cand voi mai face patch vers.2 prin vara, tot pt 08, daca vei dori sa ma ajuti, este cu atat mai bine.
rabesandratana is offline   Reply With Quote
Old 22-02-2009, 10:48 PM   #13
rabesandratana
Banned
 
Join Date: Sep 2008
rabesandratana will become famous soon enough
Cool 3D Patch

Abc, 123

Last edited by rabesandratana; 23-02-2009 at 11:15 AM.
rabesandratana is offline   Reply With Quote
Old 23-02-2009, 12:02 AM   #14
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Multumesc pentru patch. O sa-l testez cand o sa am timp si o sa-ti spun parerea mea despre el.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by Astristul; 23-02-2009 at 11:44 AM.
Astristul is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:51 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL