INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Alte jocuri de fotbal > Pro Evolution Soccer / Winning Eleven

Reply
 
Thread Tools
Old 10-08-2009, 11:52 AM   #1
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default RPES 2009 v2


RPES vers. 2, este disponibil pentru download. Toata echipa PESRomania a muncit din greu si sper sa fiti multumiti de calitatea patchului.


Acest patch este standalone, adica aveti nevoie doar de Pro Evolution Soccer 2009 si nu aveti nevoie de vreo versiune anterioara a patchului cum ar fi RPES09 v1.0, RPES09 v1.1 sau RPES09 v1.2. Este nevoie sa instalati RPES v2 pe un Pro Evolution Soccer 2009 CURAT!

DOWNLOAD
Patchul poate fi descarcat de aici. Viteza este foarte mica, insa lucram pentru a aduce link de download mai puternic.

Download de pe Dump.ro (Multumiri lui dreamtheater) sunt 3 parti:
PARTEA 1

PARTEA 2

PARTEA 3

Download de pe FileZone.ro (Multumiri lui LexRO).

Download de pe Filelist.ro (Multumiri lui Mamaieee).



1. Instalare

Atentie! Fisierul este o imagine (de tip .nrg). Pentru a incarca imaginea aveti nevoie de Daemon Tools sau puteti scrie imaginea direct pe un dvd.

Se instaleaza in folderul care contine Pro Evolution Soccer 2009 (predefinit C:\Program Files\KONAMI\Pro Evolution Soccer 2009).

Se ruleaza "setup.exe" aflat in folderul kitserver dupa care se aleg in lista urmatoarele optiuni:

Game executable: rpes2009.exe

si

Settings executable: rsettings.exe

Odata alese se apasa pe butonul "Install" si poti juca RPES. (folosind noua scurtatura de pe desktop)



2. Continut

*24 de echipe romanesti (Cele din Liga 1 plus Jiul Petrosani, Dacia Mioveni, Farul Constanta, Gloria Buzau, CS Otopeni si FC Arges Pitesti.

*Transferuri actualizate (06.08.09)

*Echipamente noi (2009-2010) pentru majoritatea echipelor din joc

*Peste 120 de fete din Liga 1 + peste 250 de fete pentru restul echipelor

*Scoreboard si reluare GSP TV

*Embleme de inalta calitate pentru toate echipele din joc

*Mingi, ghete, manusi si plasele portilor schimbate

*Meniul romanesc (nu si textul) 100% compatibil cu widescreen

*Muzica romaneasca in meniu

*Comentariul in limba romana (optional)

*Chanturi pentru 15 echipe din Liga 1, pentru echipa nationala si pentru aproximativ inca 60 de echipe din joc.

*Echipa PES Romania si echipa clasica a Romaniei

*Si nu in ultimul rand BANNERE pentru toate echipele din joc; intr-un final am reusit sa rezolvam problema cu bannerele asa ca va puteti bucura de ele.



3. Cerinte

CERINTE MINIME:

- Windows XP SP2, Vista, Se7en

- Intel Pentium 4 1.4 GHz

- 1 GiByte RAM

- 3 GB de spatiu pe hard disc

- GeForce FX or Radeon 9700th Pixel / Vertex Shader 2.0 and 64 MiByte VRAM.

- 800 x 600 rezolutia



CERINTE RECOMANDATE:

- Windows XP SP2, Vista, Se7en

- Intel Pentium 4 3.0 GHz

- 2 GiByte RAM

- 3 GB spatiu pe hard disc

- GeForce 6800 GT / GS, Radeon X1600 or higher. Pixel / Vertex Shader 3.0 and 256 MiByte VRAM

- 1,280 x 720 rezolutia



4. Multumiri

- lui Juce si Robbie pentru Kitserver;

- tuturor celor care au ajutat la crearea patchului GA Community Patch 4.0 pe care l-am folosit in parte, in acest patch. (www.gamingaccess.com)

- celor de pe PES Stats Database, in special lui Nrby si PMC care se ocupa de statusurile echipelor romanesti;

- DRZU a.k.a.Demicianu (retras din activitate) pentru unele chanturi, fete, pentru comentariu si pentru nationala clasica a Romaniei;

- gigimarulla pentru chanturile echipelor straine;

- dreamtheater pentru mingile alese;

- cata_rapp pentru cateva fete;

- ShunRazer si coolactive;



5. Echipa PES Romania

Manuel Manzotti - re-fondator pesromania.ro; webmaster, webdesigner, editare grafica, dj, editare audio;

linu7 - OF editor;

valentino - OF editor;

oops_sergiu - OF editor, chanturi, editare kitserver, relink bannere;

PMC - PES stats maker;

y_emy4u - kituri, editare grafica;

Jokes - kituri, editare grafica;

KTlin - kituri, editare kitserver;

Tiger Courage - asamblare patch, repararea unor fete, meniu, scoreboard, embleme, muzica din meniu, relink bannere, installer, autorun;

galagan90 - bannere;

raul200_6 - fete, bannere, adboards;

Raul7 - fete;

alinho10 - fete;

BeNnY - fete;

smiley_R - editare kitserver, fete, OF editor, editare grafica, relink bannere;

www.pesromania.ro


6.Screenshots










Last edited by Caly; 10-08-2009 at 11:54 AM.
Caly is offline   Reply With Quote
Old 10-08-2009, 12:35 PM   #2
Cris
Guest
 
Default

Arata bine patchul, fata de varianta 1, care era slaba, cred ca in momentul in care ajung acasa imi reinstalez si eu PES 2009 .
  Reply With Quote
Old 10-08-2009, 01:57 PM   #3
Kelly
Banned
 
Join Date: Aug 2008
Location: Merseyside
Kelly is infamous around these partsKelly is infamous around these parts
Default

1. meniul e tot in romana deci e naspa.
2. chanturile echipei steaua se aud prost pentru ca asa sunt ele si sunt cantece vechi. Puteati sa puneti cele noi.

Momentan atat am vazut in 1 ora de joc.
Kelly is offline   Reply With Quote
Old 10-08-2009, 02:33 PM   #4
Cris
Guest
 
Default

Eu zic ca patch-ul este foarte bun, mai putin comentariul in romana .

Last edited by Cris; 10-08-2009 at 05:13 PM.
  Reply With Quote
Old 07-09-2010, 12:35 PM   #5
silver66
Member
 
silver66's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: motru
silver66 is on a distinguished road
Default

hey ma ajutati si pe mn plz...dc oare nu ma lasa sa descarc prima parte am descarcat pe a 2 si a 3 si pe prima nu ma lasa imi da eroare plz raspundeti
silver66 is offline   Reply With Quote
Old 07-09-2010, 01:29 PM   #6
David 96
Member
 
David 96's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Location: Paşcani
David 96 will become famous soon enough
Default

Quote:
Originally Posted by silver66 View Post
hey ma ajutati si pe mn plz...dc oare nu ma lasa sa descarc prima parte am descarcat pe a 2 si a 3 si pe prima nu ma lasa imi da eroare plz raspundeti
Descarca-l de pe FileZone (link-ul e la primul post).
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
David 96 is offline   Reply With Quote
Old 07-09-2010, 02:23 PM   #7
silver66
Member
 
silver66's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: motru
silver66 is on a distinguished road
Default

..nu mi se incarca imi da eroare ce sa fac ca vreau neaparata sal downloadez plz ajutatima

---------- Post added at 12:23 PM ---------- Previous post was at 12:06 PM ----------

hey cei care va pricepeti la pes va impolr dati add:silver_hardy2009 plz
silver66 is offline   Reply With Quote
Old 07-09-2010, 02:32 PM   #8
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default

Ai 4 surse de unde poti descarca si toate functioneaza. Ce "eroare" iti da?
Caly is offline   Reply With Quote
Old 07-09-2010, 03:03 PM   #9
silver66
Member
 
silver66's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: motru
silver66 is on a distinguished road
Default

caly plz dami add silver_hardy2009 sati arata ca am facut poze
cu erorile plz

---------- Post added at 01:03 PM ---------- Previous post was at 12:58 PM ----------

mai parttile 2 si 3 leam descarcat si cand dau sa descarc si prima parte pe dump.ro imi apare eroarea asta http://yfrog.com/hqdasdupj pe filelist nu am invitatie si pe celalalt imi apare asa http://yfrog.com/nb80215342j
silver66 is offline   Reply With Quote
Old 08-09-2010, 01:27 PM   #10
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default

Poti accesa toate sursele fara probleme cu Mozilla Firefox. La fel si cu descarcarea, daca folosesti mozilla nu cred ca vei mai avea probleme.
Caly is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:28 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL