INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 08

Reply
 
Thread Tools
Old 30-09-2008, 02:55 PM   #141
rabesandratana
Banned
 
Join Date: Sep 2008
rabesandratana will become famous soon enough
Thumbs up

Un fundas foarte bun din Anglia, ieftin si f tanar, este G. Cahill de la A. Villa. L-am avut la Tottenham si King fiind indisponibil inca de cand incepe jocul, am fost nevoit sa imi iau un inlocuitor, iar cuplul Dawson - Cahill in aparare si cuplul Berbatov - Keane, m-au asezat pe prima pozitie a clasamentului in startul sezonului iar la revenirea lui Ledley King, nu am putut sa il mai scot pe Cahill din echipa pt ca juca prea bine.

Am 4 jucatori pe care ii iau oriunde antrenez: portarul lui Rennes, POUPLIN, fundasul lui A.Villa, CAHILL, atacantul lui Lille, MIRALLAS si tanara speranta, CHUPO-MOTING de la Hamburg. Niciodata nu mi-au inselat asteptarile acestia 4, joaca formidabil daca stii cum sa ii asezi in teren si ce sa le ceri.

Last edited by rabesandratana; 30-09-2008 at 02:59 PM.
rabesandratana is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2008, 06:44 PM   #142
d3xmeister
Member
 
Join Date: Oct 2008
d3xmeister is an unknown quantity at this point
Default Belluschi

Sunt jucator de la varianta 99, asa ca pot zice ca am ceva experientza. Va dau 2 jucatori EXTRAORDINARI si destul de ieftini : primul e Fernando Daniel Belluschi de la River Plate, e cel mai tare jucator, merge si CM foarte bine dar jucati cu el AM si Playmaker si va garantez ca va fi jucatorul numarul 1 cel putin 3 sezoane, eu am jucat mereu cu el si in fiecare an a iesit cel mai tare jucator al anului, indiferent de liga si tzara, cumparati-l cu orice pret, e cea mai buna investitie din tot jocul. Si al doilea jucator este Ismael Bangoura, un atacant foarte productiv, am avut mereu atacanti cotati mai bine si nu am putut sa ii folosesc din cauza lui, marcheaza cate 40 de goluri in fiecare sezon neconditionat. Nu va uitati la nivel la nici unul dintre acesti jucatori, veti fi tentati sa ii tineti pe banca si pierdeti poate cei mai eficienti jucatori din tot jocul !

Un jucator extraordinar de bun mai este Emre daca nu jucati la o echipa de top, nu mai stiu cat costa dar merge pana pe la 33 de ani de rupe, cu conditia sa il jucati LM
d3xmeister is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2008, 09:27 PM   #143
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Ar fi de preferat, daca tot zici ca esti destul de experimentat, sa spui in ce modul de joc(3d, text-mode, instant results) acesti jucatori sunt eficienti precum spui tu!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2008, 03:41 PM   #144
d3xmeister
Member
 
Join Date: Oct 2008
d3xmeister is an unknown quantity at this point
Default

Eu joc 98% pe instant results, ma mai uit pe 3d la meciurile foarte importante, dar si pe 3d acesti jucatori sunt foarte tari, Belluschi nu greseste nici o pasa si mai si inscrie din suturi de la marginea careului foarte des. Sincer e prima oara cand aud de problema asta, ce diferenta e intre 3d match si instant results ?


P.S. Si daca tot am postat iar va mai spun un jucator GIGANT. Este englez si il cheama Tom Soares, pe la 25 de ani ajunge cel mai tare jucator din joc indiferent ca il joci CM sau RM
d3xmeister is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2008, 04:51 PM   #145
BughyRy
Member
 
BughyRy's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Baia Mare, România
BughyRy will become famous soon enoughBughyRy will become famous soon enough
Default

nu-ti trebuie neaparat un jucator de calitate la instant result/text mode pentru a da goluri sau intr-un cuvant, a fi bun. la meciurile 3D ai nevoie de jucatori cu skill pentru a da randament bun.
BughyRy is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2008, 06:33 PM   #146
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by d3xmeister View Post
Sincer e prima oara cand aud de problema asta, ce diferenta e intre 3d match si instant results ?
Diferenta este enorma. Doar intr-un meci 3d iti dai seama cat de bun e acel jucator. Cum ti-a explicat si BughyRy, la text-mode si instant results este usor sa devina extraordinar un jucator care la 3d abia daca da 2 suturi pe poarta!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2008, 01:57 PM   #147
rabesandratana
Banned
 
Join Date: Sep 2008
rabesandratana will become famous soon enough
Lightbulb hai sa va explic diferentele

Hai sa va explic diferentele dintre a juca pe mod 3D, mod instant sau text.
Si va spun asta tocmai pt ca fratele meu se pricepe la editarea fisierelor si a facut cateva patch-uri pentru Fifa M 07 care nu difera f mult ca structura de Fifa M 08.

Mi-a deschis fisierele jocului 3D si spre suprinderea mea mi-a aratat acolo niste chestii facute de baietii de la EA de am ramas stupefiat.
Sa va dau cateva ponturi: - jucatorii sunt facuti ca sa prefere flancul stang cu preponderenta iar d multe ori poate si voi ca si mine ati avut senzatia ca fundasul stanga urca mai bine si extrema stanga e mult mai periculoasa in actiuni, pt ca se insista cu atacuri pe flancul stang. (eu aveam Gouffran pe dreapta , Ben Arfa stanga, Goufran juca precum o carpa, Ben Arfa facea tot jocu pe stanga, ii mutam intre ei, Gouffran juca super bine, Ben Arfa numai facea mai nimic.)

2. Cand joci in deplasare, pt ca echipa calculatorului sa aiba un avantaj mare ca e la ea acasa, tie iti scad puterile la jucatori si anume: in dreptul portarului apare scris:"Idiot GK" (nu glumesc deloc, cine se pricepe sa deschida si sa editeze fisiere EA o sa gaseasca asta in FM 07 si 0
la fundasi apare - stupid defenders
iar la atacanti shoot accuary scade drastic si shoot power astfel incat sa ratezi f mult si sa ai sanse mici sa bati in deplasare. Asta au facut cei de la EA ca sa para mai real jocu pt ca in general in realitate echiple de acasa in 80% din cazuri bat. Dar mi se pare exagerat sa iti strice tie jucatorii sa le scada din putere la acel meci iar pe teren propriu sunt zmei pt ca joaca cu puteri reale.

3. tie iti obosesc jucatorii dupa un program incarcat cu meciuri multe, la oponentii condusi de calc. nu conteaza asta decat intr-o mica masura. - avantaj CPU

4. daca vrei sa transferi un jucator si esti la Everton sa zicem dar se implica si 2 echipe CPU din divizii secunde, ei au mereu prima sansa sa il ia pe jucator, singuru mod de a-l castiga fiind sa ii dai un salariu imens p care nu il merita acel jucator. - avantaj CPU

5.cand joci in instant sau text mod, jucatorii au stabilite anumite setari cum ar fii daca ai un atacant cu LVL mare ca Raul, acesta sa inscrie cam 40 goluri p sezon, iar adversarul daca il are pe Neaga, acesta sa dea doar 20 pe sezon, avantaj cel care il are pe RAul. Nu conteaza asa mult sa stii fotbal sau tactica. Ai portar cu LVL mare iar ei au un atacant cu un LVL mai mic, sansele sa iei gol sunt infime, si multe alte "gaselnite" ale baietilor de la EA.

De asta va zic, jucati jocul la 3D pt ca doar acolo conteaza cu adevarat tactica si cum stii sa ii blochezi jocul adversarului iar apoi sa il surprinzi, nu va mai laudati cu trofee luate la instant / text, unde cel cu LVL mare castiga mai mereu, spre deosebire de 3D unde daca ai un atacant cu LVL mare iti poate rata sau sa dea de un fundas care sa il marcheze perfect, lucruri esentiale care lipsesc din celelalte moduluri de joc.

SI in ceva: jucati cu setarile la OVERALL :Easy say Very Easy pt ca altfel se activeaza o asa zisa trisare pt oponentii CPU si o sa aveti supriza de a conduce cu 3-0 si sa va luati 4 goluri pe nerasuflate si sa piedeti, sau sa luati des gol dupa min 80 (vezi optiunea Go live min 80) si multe altele facute sa avantajeze pe CPU si voi sa fiti mereu cei care sa pierdeti.

Jocul setat pe Very Easy/Easy aduce un mod de joc bun la 3D in care sansele sunt destul de egale cu CPU si unde te poti baza ca tactica ta conteaza si ca nu o sa mai iei asa numitele goluri date pe "manarie".

JUCATI PE 3D

Last edited by rabesandratana; 09-10-2008 at 02:08 PM.
rabesandratana is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2008, 08:03 PM   #148
:P @ 7 0
Member
 
:P @ 7 0's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
:P @ 7 0 is on a distinguished road
Default

foarte interesant ce ai scris aici daca ai dreptate bv
:P @ 7 0 is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2008, 11:29 PM   #149
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

Misto post. Nu ai vrea sa-l cosmetizezi putin si sa-l publicam pe site si pentru ceilalti jucatori de FM?
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2008, 11:50 AM   #150
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by mns View Post
Misto post. Nu ai vrea sa-l cosmetizezi putin si sa-l publicam pe site si pentru ceilalti jucatori de FM?
O idee excelenta!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:32 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL