INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 13
Register FAQ Community Calendar

Reply
 
Thread Tools
Old 09-01-2013, 05:31 PM   #31
cataboy12
Member
 
Join Date: Nov 2012
cataboy12 is on a distinguished road
Default

Mersi pentru sfaturi si mai astept si altele.
Si vreau sa te intreb unde pot sa umblu ca sa fac antrenamentele mai lejere
cataboy12 is offline   Reply With Quote
Old 09-01-2013, 05:51 PM   #32
paulica39
Member
 
paulica39's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Location: Targu-Mures
paulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to behold
Default

Quote:
Originally Posted by cataboy12 View Post
Mersi pentru sfaturi si mai astept si altele.
Si vreau sa te intreb unde pot sa umblu ca sa fac antrenamentele mai lejere
Dupa ce ai intrat in cariera ai undeva sus Team, Transfers, Club, Infrastructure si Career. Tu intri la Team si ami apoi la Training. De obicei grupul 1 sunt jucatori defensivi deci sa ii pui sa se antreneze la pozitionare defensiva, pase lungi, man marking.. chesti de gen.. iar al 2-lea grup sunt jucatorii mai ofensivi.. le dai sa se antreneze sprint-uri, suturi. etc Mai cauta pe acolo ca o sa gasesti multe lucruri interesante
paulica39 is offline   Reply With Quote
Old 09-01-2013, 05:59 PM   #33
cataboy12
Member
 
Join Date: Nov 2012
cataboy12 is on a distinguished road
Default

Stiu despre lucrurile alea,dar nu stiu ce sa le pun acolo ca sa fiu mai usor si sa aiba energie mai mare.
Si vreau sa te intreb de un portar bun pe care sa il pot lua la Steaua, pentru ca sunt in sez 3 si Tatarusanu nu e tocmai cum ma asteptam.
Mersi
cataboy12 is offline   Reply With Quote
Old 09-01-2013, 06:17 PM   #34
paulica39
Member
 
paulica39's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Location: Targu-Mures
paulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to behold
Default

Quote:
Originally Posted by cataboy12 View Post
Stiu despre lucrurile alea,dar nu stiu ce sa le pun acolo ca sa fiu mai usor si sa aiba energie mai mare.
Si vreau sa te intreb de un portar bun pe care sa il pot lua la Steaua, pentru ca sunt in sez 3 si Tatarusanu nu e tocmai cum ma asteptam.
Mersi
Incearca cu Stefanos Kapino ca creste mult si frumos. Dar cred ca costa cam mult..
Mai incearca cu Nicola Leali sau daca ai patch-ul pentru ucraina o sa il ai si pe Maksym Koval care e la Dinamo Kiev.. Eu l-am luat imprumut la Dnepr si apoi l-am cumparat cu 7 mil EUR.. Poate il gasesti mai ieftin.
Asta cred ca e creat de joc dar incearca totusi. E vorba de Stanislav Belov.

Daca nu e bun niciunul cauta pe net ,,Fifa Manager 13 Wonderkids'' sau ,,Fifa Manager 13 Young Player''. Poate gasesti ceva portarii.. Sau vezi la centrele de juniori.. daca gasesti ceva cu lvl intre 65-70 cu 18-19 anii si cel putin 7-8 la talent atunci oferai un contract

Last edited by paulica39; 09-01-2013 at 06:19 PM.
paulica39 is offline   Reply With Quote
Old 09-01-2013, 06:39 PM   #35
cataboy12
Member
 
Join Date: Nov 2012
cataboy12 is on a distinguished road
Default

mai am o intrebare....vreau sa iau un jucator de la juniori si imi zice Basic Salary: 150,000
Ce inseamna asta?Ca vrea 150 de mii pe an sau saptamana?
Totusi e la Steaua...nu la Real Madrid
cataboy12 is offline   Reply With Quote
Old 09-01-2013, 09:28 PM   #36
Razvee
Member
 
Razvee's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucharest
Razvee is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by cataboy12 View Post
mai am o intrebare....vreau sa iau un jucator de la juniori si imi zice Basic Salary: 150,000
Ce inseamna asta?Ca vrea 150 de mii pe an sau saptamana?
Totusi e la Steaua...nu la Real Madrid
150.000 pe an,imparte la 52 si afli salariul pe saptamana sau la 12 ca sa afli pe luna.

Daca tot vrei sa cauti jucatori, da si tu un search ai acolo multe filtre foarte utile. Cauta jucatori tineri cu talent 6-7/10. Sau in cazul portarilor, daca vrei solutie rapida, cauta portari de 30-32 de ani cu experienta, cu rating mare sunt si ieftini daca sunt pe final de cariera si ia langa el un portar tanar pe care sa-l incerci in meciurile cu miza mai mica.

Si apropo de valoarea jucatorilor, vezi ca se tine cont si de ratingul campionatului. Un jucator bun din campionatul Romaniei sau Bulgariei va avea un pret net inferior unuia din Anglia sau Italia.
Razvee is offline   Reply With Quote
Old 09-01-2013, 10:27 PM   #37
paulica39
Member
 
paulica39's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Location: Targu-Mures
paulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to behold
Default

Quote:
Originally Posted by Razvee View Post
150.000 pe an,imparte la 52 si afli salariul pe saptamana sau la 12 ca sa afli pe luna.

Daca tot vrei sa cauti jucatori, da si tu un search ai acolo multe filtre foarte utile. Cauta jucatori tineri cu talent 6-7/10. Sau in cazul portarilor, daca vrei solutie rapida, cauta portari de 30-32 de ani cu experienta, cu rating mare sunt si ieftini daca sunt pe final de cariera si ia langa el un portar tanar pe care sa-l incerci in meciurile cu miza mai mica.

Si apropo de valoarea jucatorilor, vezi ca se tine cont si de ratingul campionatului. Un jucator bun din campionatul Romaniei sau Bulgariei va avea un pret net inferior unuia din Anglia sau Italia.
Aici depinde de filozofia fiecaruia De exemplu mie imi place sa aduc un portar de 17-20 ani cu talent 6-7 si cel putin ovr. 65 de la academie sau ce imi recomanda scout-erul Ii dau contract pe 5 ani cu salariu maxim de 300.000 EUR/an si, de obicei, in maxim 2 sezoane trece cu ovr. peste 80
paulica39 is offline   Reply With Quote
Old 10-01-2013, 10:52 AM   #38
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

cataboy12, am unit topicurile. Cand mai ai intrebari, te rog sa nu mai creezi 1 topic pentru fiecare intrebare. Postezi aici si sunt sigur ca se va gasi cineva sa-ti raspunda!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 10-01-2013, 11:00 AM   #39
chaplin
Member
 
Join Date: Jan 2009
chaplin is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by famoush3ll View Post
Si cam cat timp trebuie sa astept?
cam doua-trei saptamani
chaplin is offline   Reply With Quote
Old 10-01-2013, 11:00 AM   #40
cataboy12
Member
 
Join Date: Nov 2012
cataboy12 is on a distinguished road
Default

Ok,mersi!
Vroiam sa postez intr-un singur topic,dar nu era niciunul pentru intrebari.

Daca am o cariera inceputa si sunt in sez 2 pot sa o postez?

// Poti s-o postezi fara probleme!

Last edited by Astristul; 11-01-2013 at 11:46 AM.
cataboy12 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:31 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL