INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Sectiunea IT

Reply
 
Thread Tools
Old 01-07-2007, 03:29 PM   #1
sisu_stelistul
Member
 
sisu_stelistul's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
sisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to behold
Send a message via Yahoo to sisu_stelistul
Default DVD Player/Home Cinema

Voi aveti DVD Player sau Home Cinema?
Eu am un DVD Player E-boda DVX-777USB si boxe cumparate separat Vortex.
Sunt foarte multumit de aceasta combinatie si de DVD player, mai ales dupa ce am pus firmware-ul lui MTZ.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
sisu_stelistul is offline   Reply With Quote
Old 01-07-2007, 04:21 PM   #2
DarkComy
Arcichitect
 
DarkComy's Avatar
 
Join Date: Mar 2003
Location: Bucuresti
DarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant future
Default

Pai in sufragerie am un home cinema Kenwood dar la care am cumparat un dvd player Eboda (Eboda citeste orice tip de dvd-uri , chiar daca sunt zgariate sau nu sunt originale) iar Kenwood0ul acum serveste ca amplificator la el . In dormitor la ai mei , mai e un dvd player ..dar mai varza nitel ...nu stiu cum ii zice , dar e bun ca sa ma uit la Prison Break . Si mai am un sistem home cinema dar care inca e in cutie , astept vacanta ca sa-l montez...sistemul e Panasonic.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
DarkComy is offline   Reply With Quote
Old 01-07-2007, 09:41 PM   #3
stephen
I Don't Believe a Word
 
stephen's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Bucuresti/Constanta
stephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond repute
Default

Eu am sistem Home Cinema Panasonic,DVD Player + Boxe 5+1...Sunt destul de multumit de el,+ televizorul care este tot Panasonic,are mici bube,gen daca ai o galma de praf pe cd/dvd incepe sa faca fitze,dar il stergi,pui frumos la loc si merge .Si inca o chestie care ma deranjeaza e subtitrarea care e obligatoriu sa aibe aceeasi denumire cu fisierul video,dar in rest merg,originale piratate,mp3 e marfa.Am si eu o intrebare mai de noob...Subwooferul din sistem,nu trebuie sa se auda sunet din el,nu?doar basii...
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
stephen is offline   Reply With Quote
Old 17-04-2012, 12:54 PM   #4
kl@udiu
Member
 
kl@udiu's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Sudul nenorocit
kl@udiu will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to kl@udiu
Smile Sistem Home Cinema

Salut tuturor!

As vrea un mic sfat sau o simpla parere despre ce vreau sa imi iau.In urmatoarele 2 luni am intentia sa imi achizitionez un Sistem Home Cinema Samsung HT-E5530 ceea ce mi se pare destul de bun la ceea ce vreau sa fac cu el,poate mai mult decat necesar. Specificatiile produsului le gasiti in link-ul pe care l-am pus.


Imi doresc sa il folosesc pentru sufragerie,deoarece doresc sa ma bucur de experienta unui sunet clar,bazat pe calitate,nu zgomot,emis de un sistem 5.1 ce stie ce-i cu anume codecuri gen Dolby Digital,Dolby Digital True HD,DTS s.a.m.d ,dar desigur ca nu ar strica sa il conectez si la pc-ul din camera mea... sau laptop.

Chestia e ca... vreau sa ma bucur de sunet clar in format 5.1 atunci cand il conectez la pc si nu vreau sa folosesc o conexiune cu un cablu jack-2x rca analog...ci o iesire digitala,pentru o mai buna calitate a sunetului.
Mai e pana sa iau eu sistemul,sa vad ce si cum...dar ma intreb daca merge sa am sunet 5.1 folosind un cablu HDMI din placa video direct in receiver,folosind pentru sunet doar driverul instalat pe pc specific ATI.

Pentru ca..la placa de sunet dedicata pe care o am,nu prea sunt sigur daca am iesire digitala...nu stiu ce model am...am 7 mufe de iesire acolo in spate,m-am uitat la detalii folosind Everest si nu i-am dat de cap,ASRock,habar n-am ce e...Poate revin cu detalii pe viitor despre placa de sunet.
Oare merge sa folosesc home cinema-ul ca niste boxe pt. pc folosind acel cablu HDMI din receiverul Blu-Ray direct in placa video,ori un cablu jack-jack,dar sa am sunet digital 5.1 ?
M-am gandit sa optez pentru Smasung deoarece am in sufragerie un Samsung LED TV D5000 .
Review aici pentru TV.

Merita alegerea sistemului ? Sau sa optez pentru un Sony,Panasonic ? Nici nu stiu.Ma gandeam la samsung pentru ca as beneficia de toate functiile produselor aflate in aceeasi gama: gen ALLShare la Samsung
Si vreau neaparat un sistem ca ala cu sateliti surround gen tall ..alea front sa fie mici si alea din spate,inalte.

Totusi...care este diferenta intre HT-E5550 si HT-D5550 si HT-C5550 ?

Ei..ce ziceti ?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Original by Kl@udiu
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by kl@udiu; 17-04-2012 at 05:23 PM.
kl@udiu is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:03 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL