INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Pe langa
Register FAQ Community Calendar

Reply
 
Thread Tools
Old 23-06-2005, 04:22 PM   #11
Time2Chill
-****-
 
Time2Chill's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Pitesti-Bucuresti
Time2Chill has a spectacular aura aboutTime2Chill has a spectacular aura about
Default

acu eu sunt putin uimit, aia te angajeaza cu carte de munca? pt 2 luni, sau era vb fara carte de munca? pe unchime-o, cand s-a angajat la metro, l-au pus sa semneze un contract, in care zicea k va sta minim 2 ani... si u speri sa te angajeze aia de la carfour, pt 2 luni, si fara sa ai pe cineva important care sa lucreze p-acolo?? dak era vb de pitaria de la parterul blocului vecin, n-as fi comentat... dar aia???
__________________
I'M BACK, for the moment!!!
Time2Chill is offline   Reply With Quote
Old 24-06-2005, 11:44 AM   #12
Tuby
tzac pac..
 
Tuby's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucharest
Tuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to behold
Send a message via Yahoo to Tuby
Default

Aranjator prin rafturi nu cred ca le ridica atat de multe probleme daca ma car dupa 2 luni...eu vreo o slijba de vara...daca ei mi-o ofera pe mai mult timp ori o accept si dupa 2 luni imi dau demisia ori imi caut din start altceva...
Tuby is offline   Reply With Quote
Old 24-06-2005, 05:29 PM   #13
Floyd
Member
 
Join Date: May 2004
Location: Bucuresti
Floyd is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to Floyd
Default

Chiar si pentru "aranjator de marfa" e necesar un contract bine stabilit la angajare. Daca doresti sa lucrezi doar pe perioada verii, singura sansa o ai pe litoral, insa ar fi trebuit sa te interesezi mai din timp.
Floyd is offline   Reply With Quote
Old 26-06-2005, 02:58 PM   #14
micutzu
Member
 
Join Date: Jan 2005
Location: iasi
micutzu is on a distinguished road
Default

In Iasi toate barurile, restaurantele si pizzeriile sunt pline de liceeni si studenti care muncesc, deci chiar nu numai litoralul ar fi o solutie pt o slujba de vara.Si din cate am inteles chiar nu era asa de greu sa te angajezi dar trebuia sa te interesezi din timp am cativa colegi si colege care s-au interesat si au cautat de la sfarsitul lui mai o slujba de vara si au gasit destul de simplu.
__________________
Whatever People Say I Am, That's What I'm Not
micutzu is offline   Reply With Quote
Old 26-06-2005, 03:33 PM   #15
stefan
Guest
 
Default

eu am colegi care au lucrat vara trecuta in constructii, cu contract de munca si tot ce trebuie
  Reply With Quote
Old 26-06-2005, 06:00 PM   #16
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

Tineretul din ziua de azi...nimeni nu isi face teluri inalte, toti se multumesc cu resturi sa aiba de bere proasta si sa-si scoata gajica manelista la un suc pe o terasa selecta
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 26-06-2005, 06:50 PM   #17
micutzu
Member
 
Join Date: Jan 2005
Location: iasi
micutzu is on a distinguished road
Default

mns==>Ce teluri inalte vrei sa atingi intr-o slujba de 2 luni si mai ales daca esti si elev la liceu?

Si apropo, prietenii mei care lucreaza chiar nu castiga de o bere si de o discoteca chiar castiga destul de bine.Daca doreai sa castigi bine am mai spus cautai din timp si gaseai chiar ceva klumea cu un salar bunisor.
__________________
Whatever People Say I Am, That's What I'm Not
micutzu is offline   Reply With Quote
Old 26-06-2005, 08:46 PM   #18
Tuby
tzac pac..
 
Tuby's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucharest
Tuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to behold
Send a message via Yahoo to Tuby
Default

Daniel la 18 ani nu cred ca exista nimeni care sa isi aiba fixat telul sau in viata, sa se zbata sa traga cat mai multe sfori pentru o slujba permanenta si banoasa si sa aiba o gandire matura. Incearca sa mai vezi si partea plina a paharului, ma rog...nu spun ca eu as vedea-o, ba din contra, dar pot cel putin sa-i sfatuiesc pe ceilalti s-o faca.
Tuby is offline   Reply With Quote
Old 26-06-2005, 09:39 PM   #19
Sirius
Shipwrecked Pioneer
 
Join Date: Nov 2002
Location: Londra
Sirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to behold
Default

Totusi mns are dreptate dupa parerea mea. Daca-ti propui un tel inalt, chiar daca ti se pare irealizabil, si apoi stii sa te tii de asta ca de propria viata se spune ca psihicul are acces la o "viteza superioara" si ti se deschid noi cai in fata. De fapt, incepi sa vezi alternativele unei alegeri pe care pana acum nu le-ai vazut.
Explicatia filozofica este ca mintea trebuie sa se bazeze pe un sistem de iluzii (Usa Interzisa-Gabriel Liiceanu) pentru a putea lucra in conditii optime. Cu cat iluziile sunt mai puternice, cu atat mintea va incerca sa se alinieze acestor obiective. Cam ce incearca sa faca Romania cu UE. Numai ca iluziile astea apar si dispar foarte usor, de aceea sunt greu de controlat.
Stiintific, e un gen de autohipnoza, care se pare ca da rezultate in conditia de mai sus, sa tii la acel tel ca la ochii din cap. E destul de ciudat, chiar si asa.
Oricum in Romania este greu sa-ti mentii luciditatea, dupa ceea ce vad prin orase, daramite sa te mai preocupe aspectele superioare. E drept ca aici sunt o gramada de factori, dar cel mai important dintre ei este mentalitatea, dupa cum s-a spus de foarte multe ori. N-avem cum sa inlaturam mostenirea comunismului decat prin educatie, dar cum in acest domeniu inca mai sunt multi cu aceleasi obiceiuri si conceptii ca si atunci, degeaba faci. Partea proasta este ca, mai devreme sau mai tarziu, ne vom integra in UE cu toata lumea, nu doar cu intelectualitatea. Si cum astazi mare parte din populatia Romaniei este inca brainwashed de pe urma regimului comunist va iesi ceva foarte nasol, zic eu...
__________________
In Romania se poate orice!


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Sirius is offline   Reply With Quote
Old 26-06-2005, 10:23 PM   #20
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

Quote:
Originally posted by Tuby@Jun 26 2005, 09:46 PM
Daniel la 18 ani nu cred ca exista nimeni care sa isi aiba fixat telul sau in viata, sa se zbata sa traga cat mai multe sfori pentru o slujba permanenta si banoasa si sa aiba o gandire matura. Incearca sa mai vezi si partea plina a paharului, ma rog...nu spun ca eu as vedea-o, ba din contra, dar pot cel putin sa-i sfatuiesc pe ceilalti s-o faca.
Nu ma refeream acum strict la tine, doar ca eu sincer nu m-as duce ca altii sa servesc sucuri pe shtrand sau la mare. Eu nu ma vad facand asta nici acum nici mai incolo. Poate unora le place si considera ca socializezi si cunosti lume si castigi si un ban cinstit. Adevarul e ca te exploateaza toata lumea pe un salariu de nimic...

Eu am alte obiective si pe moment chiar daca nu imi aduc prea multi bani...incerc sa ma descurc...

In ziua de azi oricum conteaza sa ai banu in buzunar, masina modificata, sa asculti manele si sa ai fomeia langa tine...daca spui cuiva ca citesti esti hulit si luat peste picior...ce breee...te dai destept cu cartile tale, vrei sa pari mai tare decat mine?
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:15 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL