INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 09

Reply
 
Thread Tools
Old 06-02-2009, 10:35 AM   #111
rabesandratana
Banned
 
Join Date: Sep 2008
rabesandratana will become famous soon enough
Default

Are si Dayro poza insa nu o recunoste in 09 probabil pt ca acolo e trecut la pseudonym doar cu numele de Moreno sau poate difera ceva la data de nastere.

Intra in editor la Fm09 si copiaza codul lui Moreno dupa care cauti poza lui Dayro in Art si ii dai rename. Sau daca vrei sa iti mearga sigur mai bine schimba in editor la tine pseudonymul si data de nastere exact asa cum le vezi in poza la mine.
rabesandratana is offline   Reply With Quote
Old 07-02-2009, 12:32 AM   #112
CRuzz
Member
 
Join Date: Mar 2007
CRuzz is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by rabesandratana View Post
Are si Dayro poza insa nu o recunoste in 09 probabil pt ca acolo e trecut la pseudonym doar cu numele de Moreno sau poate difera ceva la data de nastere.

Intra in editor la Fm09 si copiaza codul lui Moreno dupa care cauti poza lui Dayro in Art si ii dai rename. Sau daca vrei sa iti mearga sigur mai bine schimba in editor la tine pseudonymul si data de nastere exact asa cum le vezi in poza la mine.
Ms mult de raspuns a mers!
totusi mai am o singura intrebare ... Urmelinho a spus ca patch-ul merge si la 09 daca intrii in editor si dai save dupa care write current bla bla. E adevarat? sau merge doar cum a zis Astristul?
CRuzz is offline   Reply With Quote
Old 07-02-2009, 07:54 AM   #113
papimig
Member
 
papimig's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Constanta
papimig is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by CRuzz View Post
Ms mult de raspuns a mers!
totusi mai am o singura intrebare ... Urmelinho a spus ca patch-ul merge si la 09 daca intrii in editor si dai save dupa care write current bla bla. E adevarat? sau merge doar cum a zis Astristul?
tie or sa iti mearga doar pozele de la FM08 in FM09. Nu incerca sa copiezi si altceva ca s-ar putea sa ai probleme. Daca ti-ai pus pozele, eu zic sa astepti patchul lui Urmelinho si Update3
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
papimig is offline   Reply With Quote
Old 07-02-2009, 02:51 PM   #114
mikkel
Member
 
mikkel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
mikkel will become famous soon enoughmikkel will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to mikkel
Default

am citit pe board.fm09.de ca fisierele de tip sav de la FM08 nu sunt in totalitate compatibile cu FM09...
daca nu stiati, baietii de acolo incearca de vreun an de zile sa faca un world-mega-patch pentru FM, insa nu au reusit sa il lanseze la timp din cauza imensitatii de munca pe care o depun...ei faceau acest WMP pentru FM08, in editorul de 08, iar cand au incercat sa incarce sav-urile in FM09, s-a blocat...din cate am citit, este din cauza ca in editorul precedent nu existau atatea locuri pt staff, nu existau 10 nivele de talent s.a.m.d., si din aceasta cauza nu sunt complet compatibile cele doua jocuri...Astristul stie mai bine despre astea, am vazut ca se mai implica...
o sa mai citesc si o sa incerc sa va spun si voua cum se poate trece de acest "punct dificil" din carierele noastre de "antrenori virtuali"...


PS. felicitari Astristul pt promovare
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mikkel is offline   Reply With Quote
Old 07-02-2009, 04:16 PM   #115
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Chestia e ca ce are userul acela e inimaginabil si e posibil ca din cauza cantitatii ENORME de date, sa fi patit ce a patit. E greu sa faci un World Mega Patch, mai ales ca ei se chinuie de 1 an si jumatate sa-l faca. Iti dai seama, au trecut de la 08 la 09 si tot n-au "scos" nimic.
Baza de date din 08 ca s-o folosesti in 09 trebuie sa fie "transformata" urmand pasii prezentati de mine zilele trecute!

Quote:
Originally Posted by mikkel View Post

PS. felicitari Astristul pt promovare
Multumesc!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 07-02-2009, 04:58 PM   #116
Urmelinho
Nick vechi: iarca_romica
 
Urmelinho's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Iași
Urmelinho will become famous soon enough
Default

Quote:
Originally Posted by mikkel View Post
am citit pe board.fm09.de ca fisierele de tip sav de la FM08 nu sunt in totalitate compatibile cu FM09...
daca nu stiati, baietii de acolo incearca de vreun an de zile sa faca un world-mega-patch pentru FM, insa nu au reusit sa il lanseze la timp din cauza imensitatii de munca pe care o depun...ei faceau acest WMP pentru FM08, in editorul de 08, iar cand au incercat sa incarce sav-urile in FM09, s-a blocat...din cate am citit, este din cauza ca in editorul precedent nu existau atatea locuri pt staff, nu existau 10 nivele de talent s.a.m.d., si din aceasta cauza nu sunt complet compatibile cele doua jocuri...Astristul stie mai bine despre astea, am vazut ca se mai implica...
o sa mai citesc si o sa incerc sa va spun si voua cum se poate trece de acest "punct dificil" din carierele noastre de "antrenori virtuali"...


PS. felicitari Astristul pt promovare
diferența e că ăia vor să „convertească” din Fifa Manager 08 în 09 o uriașă bază de date și de aceea se pote sa aibă problemele care le au ei ... acum nu știu ce indicații a dat Astristul acolo dar bănuiesc că le-a recomandat convertirea country cu country
__________________
Daca îți cumperi ceva pe siteul
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
foloseste voucherul UUK7W3RR si vei avea 1% reducere.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Urmelinho is offline   Reply With Quote
Old 07-02-2009, 08:23 PM   #117
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Special pentru tine si pentru cei nu vor sa caute, era tot in topicul asta la pagina 8!

http://forum.fifaromania.net/showpos...7&postcount=79
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 15-02-2009, 09:04 PM   #118
andreyutu
Member
 
Join Date: Jan 2009
andreyutu is on a distinguished road
Default

vas fi recunoscator daca miati da si mie niste informatii despre cum pot sa editez fotografiile jucatorilor...imi poate explica si mie cineva?va rog mult...putem vb si pe mess daca nu va deranjeaza
andreyutu is offline   Reply With Quote
Old 15-02-2009, 09:52 PM   #119
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Aici ai un tutorial cu programul GIMP facut de rabesandratana.
http://freestorage.ro/th81plsqoslu
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 23-02-2009, 10:16 AM   #120
candrix
Banned
 
Join Date: Jul 2008
Location: Teddy Bear Island
candrix has a little shameless behaviour in the past
Default

Quote:
Originally Posted by fifa3d View Post
ms mult . sper sa termini patchu si sa fie foarte bun . unde copiez codul ?
Ti-l copiezi pe mana, extragi cu EAgraph ai.ini si tcmai.ini si-l scrii pe tot acolo.
candrix is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:20 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL