INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Jocuri mai vechi din seria Fifa > FIFA 07

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 04-10-2006, 09:18 PM   #11
CheptenB
Member
 
Join Date: Oct 2006
CheptenB is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally posted by Ratonu@Oct 4 2006, 06:20 PM
Vedeti ca thread-ul e pentru driblinguri...

Eu nu am reusit mare lucru pana acum, in afara de niste 360-uri cu Niang de la OM, dar nici nu prea am jucat cu echipe "de top".
[snapback]94602[/snapback]

mai baieti stie cineva sa dea cu efect din lov libere ?spunetimi (sunt agramat) si mie pls
CheptenB is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2006, 11:37 PM   #12
enaceo
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Galati
enaceo is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally posted by CheptenB@Oct 4 2006, 10:18 PM
mai baieti stie cineva sa dea cu efect din lov libere ?spunetimi (sunt agramat) (sunt agramat) si mie pls
[snapback]94618[/snapback]

La tips&tricks scrie ca pentru a da cu efect , apesi pe D pentru ca sa dai putere loviturii,si in timp ce jucatorul se duce sa dea in minge , apesi pe sageti in ce directie vrei sa dai cu efect.Eu am incercat de cateva ori , dar de fiecare data am dat mingea cu efect ,ce-i drept , dar s-a dus la cativa metri buni de poarta.
Driblinguri nu stiu tastele cum sunt , dar iti ies cateva daca apesi pe toate tastele ca tampitu' (shitf+c+z+s+a+d...)
enaceo is offline   Reply With Quote
Old 05-10-2006, 12:01 AM   #13
R35p3c7_m3
Member
 
Join Date: Oct 2006
R35p3c7_m3 is on a distinguished road
Default

mai ai putin si enumeri toata tastatura......)
R35p3c7_m3 is offline   Reply With Quote
Old 05-10-2006, 12:03 AM   #14
enaceo
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Galati
enaceo is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally posted by R35p3c7_m3@Oct 5 2006, 01:01 AM
mai ai putin si enumeri toata tastatura......)
[snapback]94637[/snapback]
Din fericire , FIFA nu foloseste toate tastele pentru diferite comenzi din joc ( inca )
enaceo is offline   Reply With Quote
Old 05-10-2006, 02:37 AM   #15
Mad_M@du
Member
 
Join Date: Dec 2005
Location: Giurgiu
Mad_M@du is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to Mad_M@du
Default

mai baieti, incercati asa : tineti apasat SHIFT si faceti combinatii de sageti : jos-dr, jos-stg, stg-dr si invers, precum si o rotatie completa in sensul acelor de ceasornic si o sa vedeti cum apar toate driblingurile : bicicleta lui Ronaldo, ruperea de ritm si schimbarea de directie ale lui Ronaldinho si C.Ronaldo etc. ( rotatia completa e pt braziliana, dar banuiesc ca nu toti jucatorii o pot face ) . eu le-am testat astea cu Ronaldinho, Deco si Messi si au mers toate. exersati si voi in practice mode si vedeti ca nu-i asa de greu.
P.S. mie unul imi place cel mai mult schema explicata la "tips and hints" in care fentezi ca tragi la poarta, trimiti portarul dupa tigari si marchezi in poarta goala ) SUPER TARE FRATE !!! si cred ca e noua in fifa, nu ???!?!?!??
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Mad_M@du is offline   Reply With Quote
Old 05-10-2006, 10:20 AM   #16
sdc
Member
 
sdc's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Focsani
sdc is a splendid one to beholdsdc is a splendid one to beholdsdc is a splendid one to beholdsdc is a splendid one to beholdsdc is a splendid one to beholdsdc is a splendid one to behold
Default

trebuie sa te-nveti foarte bine cu schemele,altfel in febra jocului pana te gandesti ce sa faci si cauti butoanele ti-a luat adversarul mingea
sdc is offline   Reply With Quote
Old 05-10-2006, 04:48 PM   #17
DarKnLove
Member
 
Join Date: Aug 2005
DarKnLove is on a distinguished road
Default

mai cand sunteti singuri cu portaru nu mai dati scarita, fentati portarul dar in apropierea lui dati s+d si o sa va iasa soto, ca scaritza nu mai e ea cum era...
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
DarKnLove is offline   Reply With Quote
Old 05-10-2006, 05:02 PM   #18
Surfer
Member
 
Join Date: May 2006
Surfer is on a distinguished road
Default

Cateva Tips-uri:
-la loviturile libere de la distanta mica ochiti spre coltul opus portarului si apasati foarte repede D (o fractiune de secunda cat sa se duca bara aia la aprox 15%).E gol aproape de fiecare data.
-la penalty-uri puteti face un fel de scarita/lob la fel ca in-game....cu Q+D.
Surfer is offline   Reply With Quote
Old 06-10-2006, 10:32 PM   #19
VafCat
Member
 
Join Date: Oct 2006
VafCat is on a distinguished road
Default

1. cea mai usoara fenta: alergi pe diagonala si apoi dai pe shift+diagonala celalalta brusc si inaintezi cu E
2. am auzit ca poti sa faci o simulare de shut ca sa pacalesti adversaru... ceva scurt apasat pe A si D sau S si D
3. acum am citit aici pe forum si am aflat de shutu cu Q si D din lovitura libera.. interesant
4. ce mai stiu... cand stai zid ti apasat pe D ca sa iasa un jucator din zid in spre minge
VafCat is offline   Reply With Quote
Old 06-10-2006, 10:38 PM   #20
Punish3r
Member
 
Punish3r's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Punish3r is on a distinguished road
Default


La mine cu Q+D e tot scarita,ca la fifa 06
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Punish3r is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:33 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL