INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Probleme legate de site > Infractiuni
Register FAQ Community Calendar

Reply
 
Thread Tools
Old 09-08-2012, 10:26 PM   #1
stefan
Guest
 
Default Infraction for matiluchi: Off topic

Post: FifaRo Fantasy League #2
User: matiluchi
Infraction: Off topic
Points: 3

Administrative Note:
Quote:
Off topic

Message to User:
Quote:
Daca postezi la sectiunea FIFA 12 atunci posteaza simulari facute in FIFA 12!

Original Post:
Quote:
- Deocamdata nu am stabilit un numar minim sau maxim de participanti. Ideal ar fi 16, dar la cat de frecventata e aceasta zona de pe forum, e cam greu de atins acest numar. In fine, vom stabili cand sa incepem cu draftul.
- Cand terminam cu inscrierile, voi folosi*acest tool
*pentru stabilirea ordinii draftului. Voi posta un screenshot, pentru a nu fi acuzat de masluirea rezultatelor tragerii la sorti.
- Sa exemplific putin cum functioneaza draftul. Presupunem ca avem 4 inscrisi. La fel, presupunem ca ordinea generata de tool este:

Echipa A
Echipa B
Echipa C
Echipa D

Dupa o runda de draft, ordinea va deveni:

Echipa D
Echipa C
Echipa B
Echipa A

-**Fiecare echipa va contine*23 de jucatori + 1 manager*din viata reala, inca in activitate.*Odata ce un jucator a fost selectat intr-o echipa, el nu are voie sa mai fie selectat de altcineva. Pozitiile jucatorilor sunt la libera alegere a userului, totusi trebuie sa tina cont de ele. Sugerez ca fiecare user sa se gandeasca la o asezare inainte (4-4-2, etc.) si sa-si construiasca echipa pe ea. Este obligatoriu sa aveti*minimum 2 portari.*

-**In caz ca veti fi plecati o perioada si nu veti avea acces la internet, imi veti da din timp PM cu jucatorii alesi si, in masura in care acestia nu vor fi selectati, eu ii voi plasa in echipa voastra. Cine nu alege 4 runde consecutive si nici nu imi trimite PM, va fi eliminat din joc.*

- Cum se castiga? Eu voi introduce datele echipelor fiecarui user in Football Manager 2011 si voi simula un intreg sezon. Mentionez ca voi crea o noua liga, iar ca jocul sa fie decis numai de valoarea jucatorilor si antrenorilor selectati, echipele vor avea aceeasi reputatie si aceleasi facilitati.

- Mentionez ca acest joc nu are rolul de a concura cu cel al lui Boddynight. Sunteti liberi sa participati la ambele. De fapt, incurajez acest lucru.

- Sper ca nu am uitat ceva. Daca aveti intrebari, puneti-le. Sa speram ca iese ceva bun pentru forum.
  Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:21 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL