INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 08 > Cariere
Register FAQ Community Calendar

Reply
 
Thread Tools
Old 10-02-2010, 04:29 PM   #1
IoNNuT
Member
 
Join Date: Feb 2010
IoNNuT is on a distinguished road
Default Cariera - IoNNuT

Era ora 15:30. Eu stateam in pat, uitandu-ma la televizor... incercand sa gasesc un canal TV in care sa nu se vorbeasca despre politica... pentru ca nu o suport. Dintr-o data suna telefonul:
-Alo ?
-Biunaziua, raspunse necunoscutul cu o romana stricata.
-Cine sunteti ? raspund eu curios.
-Va nuimiti C. Vlad ?
-Da, eu sunt.
-Eu... hmm... sunt Rainer Beeck. Patronul echipei din liga a 2-a din Germania 1860 Munich, si as vreau sa va propuin sa fiti antrenorul echipei mele.
-Este cumva o gluma ?
-Nui. Nici vorba ! Vreau sa imi antrenati echipa cu un salariu de 2.141 Euro. Suintetii interesati ?
-Desigur. Unde ne intalnim pentru a discuta ?
-As vreau sa venuiti cu primul avion spre Munchen.
-OK. Voi fi acolo cat voi putea de repede.

Din aceasta conversatie ati auzit totul despre mine. Ma numesc C. Vlad... sunt un antrenor care va semna primul sau contract pe 2 ani cu un salariu de 2.141 Euro pe luna cu clubul german 1860 Munich din liga a doua din Germania.

Spoiler for 1860 Munich:


Peste 3 zile contractul era deja semnat. Negocierea s-a desfasurat fara nicio problema. Patronul echipei s-a tinut de cuvant si salariul meu este de 2.141 Euro.

Spoiler for Bugetul echipei:

Spoiler for Obiectivele echipei:


Deindata am aranjat primul antrenament pentru a-mi cunoaste noii jucatori. Patronul a discutat putin despre echipa si a spus ca isi doreste un nou fundas stanga. Dupa primul antrenament am fost si eu deacord.
M-am gandit sa pun pe o foaie si primul 11 probabil dar pana la urma m-am hotarat sa mai astept. Probabil dupa prima saptamana prima echipa va fi
pusa pe foaie. Am aranjat imediat si primul cantonament care se va despfara in Spania in La Manga timp de o saptamana.

PS1 am mai avut un cont anymal dar am facut altu pt ca am uitat parola si din aceasta cauza am inceput si alta cariera. Dupa cum am mai spus am patch-ul facut de rabesandratana.
PS2greselile de genul "Buinaziua" sunt intentionate.

Last edited by IoNNuT; 11-02-2010 at 09:23 AM.
IoNNuT is offline   Reply With Quote
Old 10-02-2010, 08:05 PM   #2
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Succes in noua cariera!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 11-02-2010, 07:24 AM   #3
IoNNuT
Member
 
Join Date: Feb 2010
IoNNuT is on a distinguished road
Default

IULIE 2010


Dupa 3 zile de antrenamente antronorul C. Vlad a hotarat deja primul 11, dar pe postul de fundas stanga va juca atlcineva.
Spoiler for Primul 11 al echipei:


In Spania 1860 Munich va disputa un amical cu cei de la Xerez C.D. pe data de 6.07.2010. Primul 11 pentru acest amical va fi format din jucatorii
de baza.

Pe data de 5.07.2010 1860 Munich a sosit un Brazilian de 31 imprumutat pana la finalul campionatului de la Rubin Kaza. El va juca fundas stanga.
"Imi doresc sa joc cat mai bine aici in Germania si sa nu dezamagesc pe nimeni. Imi doresc ca 1860 Munich sa reusasca sa promoveze in prima liga... doar din aceasta cauza am fost adus aici." Aceasta a fost declaratia brazilianului care va juca cu tricoul cu nr 3.
Spoiler for Calisto:



XEREX C.D. 1-1 1860 MUNICH

S-a vazut din primul pana in ultimul minut ca a fost primul amical, deoarece au fost extrem de putin faza de poarta. Scorul a fost deschis Rosler in minutul 70 aducandu-i pe cei din Munichen in avantaj. La 17 minute cei de la Xerez au egalat prin Aaron. Omul meciului a fost Moreno de la Xerez C.D.

Pe data de 8.07.2010 cantonamentul din Spania s-a incheiat. Pe data de 10.07.2010 nemtii au plecat intr-un alt cantonament in Elvetia la St. Moritz unde vor juca un amical pe data de 16.07.2010 impotriva americanilor de la Toronto F.c.

La ultimul antrenament al nemtilor B.Schawrz s-a accindentat, acesta urmand sa stea departe de teren timp de 2 saptamani.


TORONTO F.C. 0-0 1860 MUNICH

Un meci cu ceva mai multe faze de poarta insa cei de la Munich nu au reusit sa bage mingea in poarta. Mijlocasul ofensiz Rosler a ratat cea mai mare ocazie a meciului. Omul meciului a fost Nana Attakora-Gyan de la Toronto F.C.


1860 MUNICH 1-4 HERTHA BERLIN

Un meci cu foarte multe faze de poarta. Prima mare ocazie a fost ratata de di Salvo, atacantul celor de la 1860 Munich. In minutul 24 Lauth inscrie pentru 1 la 0 aducandu-i in avantaj pe cei din Munich. In minutul 37 acelasi Lauth rateaza dupa o lovitura de cap slaba. Tocmai cand se credea ca la pauza 1860 Munich va conduce Raffael aduce egalarea pentru Hertha printru-un sut splendid. La pauza antrenorul C. Vlad a facut toate schimbarile. In minutul 55 Lauth trage la poarta, sutul sau trecand la o palma de bara. Imediat Raffael ii aduce in avantaj pe cei de la Hertha pritr-o lovitura de cap. Raffael arata ca este intr-o forma de invidiat si face 3-1. INCREDIBIL!!!! In minutul 90 Raffael face 4-1 printr-un sut foarte puternic din careul mic !! Omul meciului a fost Raffael.

"Un meci fromus. Cred ca meritam mai mult decat aceasta infrangere. Raffael este intr-o forma de invidiat. Acest meci nu a fsot 1860 Munich vs Hertha Berlin ci 1860 Munich vs Raffael." a fost declaratia lui C. Vlad dupa meci.

Last edited by IoNNuT; 11-02-2010 at 07:28 AM.
IoNNuT is offline   Reply With Quote
Old 13-02-2010, 09:23 AM   #4
dav
Member
 
Join Date: Jan 2009
dav is on a distinguished road
Default

Succes si sper sa te tii de ea, nu ca la cealalta.
dav is offline   Reply With Quote
Old 13-02-2010, 08:44 PM   #5
IoNNuT
Member
 
Join Date: Feb 2010
IoNNuT is on a distinguished road
Default

AUGUST 2010


Pe data de 4.08.2010 a fost tragerea la sorti pentru runda a doua a cuperi Germaniei. 1860 Munich a picat cu SpVgg Unterhaching.
Spoiler for DFB-POKAL:


Pe data de 10.08.2010 tin sa il felicit pe Schwarz pentru ca a reusit sa se accidenteze din nou timp de de doua saptamani.

KICKERS OFFENBACH 1-1 1860 MUNICH
Un meci foarte interesant. In minutul 26 di Salvo trage in portarul advers dupa o actiune foarte frumoasa a echipei. In minutul 36 Judt ii aduce in avantaj pe cei de laprintr-o lovitura libera executata perfect. In minutul 44 portarul celor de la 1860 Munich devine erou, salvandusi echipa. La putin timp dupa inceperea reprizei secunde Kiraly salvandusi din nou echipa. In minutul 64di Salvo loveste bara cu un sut superb. GOOOL!! 1860 Munich reuseste sa egaleze in minutul 90 prin Goktan printr-un sut superb la firul ierbii.
Spoiler for KICKERS OFFENBACH 1-1 1860 MUNICH:


Pe data de 13.08.2010 mijlocasul dreapta Ziegenbein timp de 6 saptamani. Echipa ii va duce cu siguranta dorul pentru ca era un mijlocas de baza.

Pe data de 18.08.2010 Do Marcolino a sosit la 1860 Munich. Jucatorul a costat 380.000 EURO. Contractul sau este pe 2 ani. Salariul sau este de 6.000EURO.
Spoiler for Do Marcolino:


1860 Munich 3-1 Alemania Aachen
Un meci foarte interesant. In minutul 15 Bierofka deschide scorul pentru Muncih. Scorul devine 2 la 0 in mintul 23, marcatorul a fost di Salvo. In minutul 27 Calisto a facut o greseala care putea sa coste echipa. In minutul 45 Kolev reduce din diferenta insa di Salvo reuseste sa faca dubla. In minutul 54 Kolev trage dinou periculos la poarta nostra. Acesta a fost scorul final. Omul meciului a fost Antonio di Salvo.
Spoiler for 1860 MUNICH 3-1 ALEMANIA AACHEN:


ERZGEBIRGE AUE 0-0 1860 MUNICH
Desi scorul a fost 0-0 cei de la 1860 Munich au ratat mult mai mult. In minultul 15 Lauth trage periculos la poarta sutul sau lovind insa bara, la 6 minute Rosler trage in portarul advers. Prima repriza a apartinut gazdelor. In a doua repriza acelasi scenariu. Omul meciului a fost Keller atacantul celor de la
Erzgebirge Aue.
Spoiler for ERZGEBIRGE AUE 0-0 1860 MUNICH:
IoNNuT is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:52 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL