INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fotbal > 2010 Fifa World Cup

View Poll Results: Cine va cāştiga Cupa Mondială?
Spania 44 44.44%
Brazilia 15 15.15%
Anglia 6 6.06%
Argentina 6 6.06%
Olanda 5 5.05%
Germania 13 13.13%
Italia 4 4.04%
Franţa 0 0%
Portugalia 4 4.04%
alta (precizează!) 2 2.02%
Voters: 99. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 12-07-2010, 12:32 PM   #171
sebseb
Member
 
sebseb's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Baia Mare
sebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud of
Default

Imi pare rau de Olanda, a treia oara cand pierde finala.

Ce imi place ca in 2006 nimeni nu tinea cu Spania, defapt cred ca multi nici nu stiau ca exista tara asta (pe plan fotbalistic) si mai nou toti sunt fani ai Spaniei, toti tin inca de la campionatul european cu Spania (ca sa vezi...). Mie imi convine ca a luat titlul dintr-un singur motiv, ca au 7 jucatori in primul 11 de la Barcelona, in rest ma doare in as* de Spania.

Sunt curios cine o sa fie desemnat de FIFA jucatorul anului. Desi la campionatul mondial nu a facut mare lucru, trebuie sa recunoastem ca Sneijder sau David Villa nici nu se apropie de Messi. Poate numai Xavi si Cristiano Ronaldo (desi el nu prea are sanse).
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
sebseb is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2010, 01:18 PM   #172
the godfather
Member
 
the godfather's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Galati
the godfather is on a distinguished road
Default

Cred ca Sneijder ar merita sa fie desemnat jucatorul anului pentru ca are un palmares extrem de bogat anul acesta:
-Campionat in Italia - Inter
-Cupa in Italia - Inter
-Champions League - Inter
-vicecampion mondial - Olanda
the godfather is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2010, 02:58 PM   #173
Razor
Member
 
Razor's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Zalau
Razor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond repute
Default

@the_godfather: Sunt total de acord.
@sebseb: Messi ce-a facut anul asta in afara de a iesi golgheter in Spania ? Era de asteptat, e atacant, doar nu trebuia Puyol sa fie golgheter sau Xavi. E un jucator bun dar nu a fost jucatorul anului. Si la faza cu Spania iar exagerezi, doar dintre prietenii mei stiu cativa care tin cu Spania de mult timp, de cand era Raul in floare. Asa putem zice si de Messi, cine il idolatriza acum 2-3 ani ? nobody. Cand a castigat Barcelona UCL gata, toti au fost suporteri ai lor.

Deocamdata ma bucur ca Forlan a primit Golden Ball, chiar merita.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by Razor; 12-07-2010 at 03:02 PM.
Razor is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2010, 08:35 PM   #174
@lyn reloaded
Member
 
@lyn reloaded's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: Botoşani
@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute
Send a message via Yahoo to @lyn reloaded
Default

Acest mondial s-a terminat perfect, asa cum imi dorisem de la inceput(cu Spania campioana). Mi-a placut enorm ca "titlurile" acordate la final au fost clare, fara dubii: Forlan merita clar sa fie jucatorul turneului, "San Iker", a fost pe departe cel mai bun portar, iar Muller cel mai bun tanar jucator, incontestabil. Singurul lucru pe care mi l-as mai fi dorit ar fi fost ca David Villa sa fie desemnat golgeter.
__________________
Nu voi fi un om obisnuit pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar!
@lyn reloaded is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2010, 10:28 PM   #175
reikko26
Nick vechi: John_Terry
 
reikko26's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Bacău
reikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nice
Default

Quote:
Originally Posted by sebseb View Post
Ce imi place ca in 2006 nimeni nu tinea cu Spania, defapt cred ca multi nici nu stiau ca exista tara asta (pe plan fotbalistic) si mai nou toti sunt fani ai Spaniei, toti tin inca de la campionatul european cu Spania (ca sa vezi...).
Eu tin cu Spania dinainte de Europeanul din 2008 Chiar ma bucur ca Forlan a primit balonul de aur. A meritat!
__________________
Origin: Reikko26

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
reikko26 is offline   Reply With Quote
Old 13-07-2010, 09:29 AM   #176
gianni
Member
 
gianni's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
gianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these parts
Default

Da, ma bucur atat pentru Forlan cat si pentru Muller. Pana la urma Spania a castigat pe merit si aratat ca este in primul rand o echipa. Olanda a fost mult mai determinata in finala, dar ratarile si-au spus cuvantul asupra moralului echipei.
Felicitari Spaniei!
__________________



gianni is offline   Reply With Quote
Old 13-07-2010, 02:45 PM   #177
sebseb
Member
 
sebseb's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Baia Mare
sebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud of
Default

Quote:
Originally Posted by Razor View Post
@sebseb: Messi ce-a facut anul asta in afara de a iesi golgheter in Spania ?(si in UCL!! Sneijder joaca cam pe acelasi post cu Messi sau Robben sau CR0, de ce nu au iesit ei golgheteri?) Era de asteptat, e atacant (este mijlocas de banda, Barcelona joaca un fel de 4-1-2-2-1 cu un mijlocas defensiv, doi mijlocasi centrali, doua benzi si un atacant gen Ibrahimovic) , doar nu trebuia Puyol sa fie golgheter sau Xavi. E un jucator bun dar nu a fost jucatorul anului (asta vom vedea). Si la faza cu Spania iar exagerezi, doar dintre prietenii mei stiu cativa care tin cu Spania de mult timp, de cand era Raul in floare. Asa putem zice si de Messi, cine il idolatriza acum 2-3 ani ?(si ai vrea sa il cunosc de la 13 ani? Il stiu de pe la 19 ani) nobody. Cand a castigat Barcelona UCL gata, toti au fost suporteri ai lor.(eu sunt suporter al lor de la finala cu Arsenal. In vara trecuta cati au inceput sa tina cu Real Madrid? Stiu eu: toti cocalarii)

Deocamdata ma bucur ca Forlan a primit Golden Ball, chiar merita.(ai si tu dreptate macar o data)
O zi buna.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
sebseb is offline   Reply With Quote
Old 13-07-2010, 03:09 PM   #178
Razor
Member
 
Razor's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Zalau
Razor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond repute
Default

La CM n-a iesit cumva golgheter ? aa , stai, n-a dat niciun gol. Si Sneijder nu joaca pe acelasi post cu Messi, ci pe centru, iar atacant nu inseamna doar atacant de careu ( Ibrahimovic, Eto'o, etc ) ci si cei chiar de langa ei, de pe benzi. Crezi ce vrei, eu sunt suporter al Realului si al Spaniei de cand era Raul in floare (2001-2002-2003, mai mult din cauza lui tineam si cu Real si cu Spania ) si chiar daca de atunci n-au avut cine stie ce rezultate nici una nici alta, nu am incetat sa le sustin. De 2 ani incoace normal ca m-am bucurat ca Spania au inceput sa joace altceva, si Realul a facut niste achizitii mari, dar cand ii faci pe suporterii lor cocalari nu dai dovada numai de ciuda. Cum il idolatrizezi tu pe Messi asa sunt si altii pentru Ronalo ( nu e cazul meu ), fiecare are dreptul sau, dar jur ca nu ii inteleg pe cei care zic de Ronaldo ca ar fi cocalar, sau ca tin cocalarii cu Real din cauza lui.

Hai ca am facut destul off-topic, CM-ul asta s-a terminat.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by Razor; 13-07-2010 at 03:14 PM.
Razor is offline   Reply With Quote
Old 13-07-2010, 03:16 PM   #179
gianni
Member
 
gianni's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
gianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these parts
Default

Cred ca trebuie sa ne axam strict pe discutia referitoare la Campionatul Mondial; iar in cazul acesta, o sa vedem ca atat Messi, cat si Cristioano Ronaldo n-au aratat mare lucru. In primul rand la acest turneu final s-a vazut coeziunea echipei;aceasta a fost primordiala. Nici macar D. Villa n-a iesit foarte mult in evidenta si s-a vazut ca n-a fost turneul lui.
Diego Forlan a fost mult mai incisiv.
__________________



gianni is offline   Reply With Quote
Old 13-07-2010, 03:42 PM   #180
Razor
Member
 
Razor's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Zalau
Razor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond repute
Default

Totusi si Villa a avut un turneu bun, mai degraba Torres n-a facut nimic, si mai sunt multe nume mari din fotbal care au jucat slab.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Razor is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
cm 2010

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:10 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL