INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fotbal > Fotbal intern

Reply
 
Thread Tools
Old 09-05-2011, 09:21 AM   #561
XaNdRys
Banned
 
XaNdRys's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Miami Beach, Florida
XaNdRys is infamous around these partsXaNdRys is infamous around these partsXaNdRys is infamous around these partsXaNdRys is infamous around these partsXaNdRys is infamous around these partsXaNdRys is infamous around these parts
Default

INCREDIBIL! Florin Costea a plecat din cantonamentul Craiovei! Mititelu: "Giovani m-a amenintat si mi-a zis ca iau SASE de la Dinamo!"
Se anunta un nou scandal BOMBA in Liga I! Mititelu face dezvaluiri incendiare cu o seara inainte de meciul cu Dinamo!

"Giovani mi-a sunat jucatorii inainte de meciul cu Dinamo. Mi-a instigat doi jucatori sa plece de la echipa, Florin Costea si Mihai Costea si m-a amenintat ca o sa iau 6 de la Dinamo. Mi-a mai zis ca are totul la Liga aranjat si ca jucatorii mei vor deveni liberi de contract, prin Comisii.

Florin Costea a plecat din cantonament, dupa ce i-am luat apararea in fata tuturor antrenorilor. Dupa ce m-am facut pres pentru el...uite ce se intimpla. Florin Costea mi-a dat mesaj sa-mi spuna ca-mi bat joc de el. Uitati ce-mi face un fotbalist platit cu 25.000 de euro pe luna! Am auzit multe povesti cu acest individ Giovani, acum incep sa le cred. Mi-a zis ca ma distruge!", a spus Mititelu la DigiSport.

Mihai Costea a fost intors din drum de Gigi Becali, care l-a amenintat ca nu il mai ia la Steaua. "I-a zis ca nu are nevoie de un asemenea jucator. Ii dadeam banii inapoi si nu mai pleca la Steaua! Gigi a fost alaturi de mine si a spus ca nu intelege asa ceva!" a mai spus Mititelu!

Mititelu a inchis telefonul pentru ca a inceput sa planga!
XaNdRys is offline   Reply With Quote
Old 09-05-2011, 01:24 PM   #562
gianni
Member
 
gianni's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
gianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these parts
Default

Teatru ieftin...plange de neputinta...dupa ce a adus echipa in aceasta situatie jenanta...
Nu contest ca Giovanni este o javra la fel de mare ca si Mititelu, dar am impresia ca totul este aranjat...atat el, cat si jucatorii, precum si alte "elemente" din fotbalul romanesc si-au bataut joc de simbolul Craiovei si de suporterii acesteia...
__________________



gianni is offline   Reply With Quote
Old 09-05-2011, 02:06 PM   #563
Hook™
Nick vechi: Loco22
 
Hook™'s Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Craiova
Hook™ has much to be proud ofHook™ has much to be proud ofHook™ has much to be proud ofHook™ has much to be proud ofHook™ has much to be proud ofHook™ has much to be proud ofHook™ has much to be proud ofHook™ has much to be proud of
Default

Da,ai dreptate gianni,stiu bine ce se intampla la Craiova,cand are si el cativa bani,se de zmeu,se ia de toti,dar cand nu are...face teatru ieftin.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Hook™ is offline   Reply With Quote
Old 09-05-2011, 04:51 PM   #564
gianni
Member
 
gianni's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
gianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these parts
Default

Ideea este ca s-a dorit aceasta situatie...din partea tuturor, iar Mititelu, prin prostia lui a ajutat foarte mult...asa se intampla atunci cand incultii si parvenitii ajung in fruntea cluburilor de traditie ale fotbalului romanesc...
__________________



gianni is offline   Reply With Quote
Old 09-05-2011, 09:38 PM   #565
VladPloiesti
Member
 
VladPloiesti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
VladPloiesti has a spectacular aura aboutVladPloiesti has a spectacular aura aboutVladPloiesti has a spectacular aura about
Default

Ideea este ca Universitatea a retrogradat , pacat ..
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
VladPloiesti is offline   Reply With Quote
Old 09-05-2011, 09:54 PM   #566
XaNdRys
Banned
 
XaNdRys's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Miami Beach, Florida
XaNdRys is infamous around these partsXaNdRys is infamous around these partsXaNdRys is infamous around these partsXaNdRys is infamous around these partsXaNdRys is infamous around these partsXaNdRys is infamous around these parts
Default

Da, cainii au retrogradat Craiova 95%.
XaNdRys is offline   Reply With Quote
Old 09-05-2011, 10:04 PM   #567
roberto97
Nick vechi: roby_dinamo39
 
roberto97's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Nu ma intreba.....
roberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant futureroberto97 has a brilliant future
Send a message via Yahoo to roberto97 Send a message via Skype™ to roberto97
Default

Mititelu si-a facut singur rau , pentru ca el singur si-a dorit ca(,) Craiova sa retrogradeze.El numai are bani sa sustina Universitatea Craiova.
__________________
Il vrei la Steaua?!


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
roberto97 is offline   Reply With Quote
Old 10-05-2011, 11:49 AM   #568
gianni
Member
 
gianni's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
gianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these parts
Default

Nu mai este nimic de spus...deact RUSINE celor care au adus Craiova in aceasta situatie...
__________________



gianni is offline   Reply With Quote
Old 24-05-2011, 08:59 PM   #569
DarkComy
Arcichitect
 
DarkComy's Avatar
 
Join Date: Mar 2003
Location: Bucuresti
DarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant future
Default

Quote:
Originally Posted by gianni View Post
Nu mai este nimic de spus...deact RUSINE celor care au adus Craiova in aceasta situatie...
Rusine si locuitorilor orasului, care prin indiferenta lor au permis unui analfabet sa distruga un mit.
Duminica la miting am ramas scarbit de craioveni. Un oras de 250-300.000 de locuitori nu e in stare sa adune 1000-2000 de oameni ca sa protesteze impotriva booveanului, e nevoie sa vina oameni din alte orase ca sa faca miting. Pe faisbuc si in general pe internet se dau toti smecheri si fani Stiinta, dar le e greu sa vina intr-o duminica cu vreme superba la o ora mai mult decat convenabila sa militeze pentru cel mai de pret lucru al acestui oras.
80% din persoanele de la miting erau oameni pe care ii vad regulat prin peluze...deci tot galeria e alaturi de echipa la greu, pe cetatenii ii doare in fix in pix. Sa nu mai zic de faptul ca in timp ce ne indreptam spre sediul clubului, vedeam zeci de persoane care stateau pe marginea drumului si se uitau la noi, faceau poze sau filmau, in loc sa se alature mitingului.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
DarkComy is offline   Reply With Quote
Old 25-05-2011, 11:32 AM   #570
stefan
Guest
 
Default

Voi va agitati degeaba, cam asta e soarta echipelor din Romania care ajung in Liga 1. A promovat Poli Iasi, a stat cativa ani cu rezultate mediocre, datoriile s-au acumulat si s-a desfiintat... si s-a infiintat Asociatia Clubul Sportiv Municipal Universitar Politehnica Iasi. A promovat Urziceniul, a luat titlul, a retrogradat. La Craiova s-au terminat banii si a retrogradat. UTA s-a tot zbatut intre B si A timp in care a fuzionat cu fiecare adversar intalnit in campionat. Argesul se tot zbate prin B, Petrolul tot renunta la promovare in ultimele etape de cativa ani buni, FCM Bacau s-a retras anul trecut din B cand scapase de grijile retrogradarii. In schimb in Liga I joaca acum Victoria Branesti si FCM Targu Mures iar doua echipe infiintate dupa 2000 (FC Vaslui si FC Timisoara) s-au batut la titlu pana in ultimele etape.

Vine un patron nou la o echipa, baga niste bani, nu plateste nimic la stat si cand aceste datorii cresc echipa se desfiinteaza. Apoi apare o noua echipa Universitatea de Stiinte Agricole si Cultivarea Prazului Craiova sau SCFCPLM Facultatea de Constructii de Tractoare din cadrul Politehnicii Iasi, ciclul se reia, datoriile se acumuleaza si echipa dispare din nou. Nu-i pasa nimanui de palmares, de traditie, nu-i nimeni tampit sa plateasca 3 milioane de euro ca sa scrie pe stema 1945 in loc de 2010. Daca retrogradeaza Otelul in curand oricum indianul cred ca nici nu stie ce naiba e aia "FC Otelul Galati" si Stan oricum si-a facut treaba pe unde a fost si isi poate trece si un titlu de campion in CV pe langa promovarea Vasluiului in B si a Iasului in A, doua performante de care probabil nici nu-si mai aminteste.

Prin urmare presedintii si-au facut treaba, patronii si-au spalat banii si noi ca locuitori ai orasului respectiv vom plati datoria aia imensa la stat si ne mai si plangem ca am ramas fara echipa.
  Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
alearga dina, anti mititelu, craiova maxima, oblemenco

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:23 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL