INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Alte jocuri de fotbal > Pro Evolution Soccer / Winning Eleven

Reply
 
Thread Tools
Old 31-08-2010, 02:57 PM   #1
jackripper990
Member
 
Join Date: Aug 2010
jackripper990 is on a distinguished road
Default Despre Pesromania

Baieti am o intrebare. Nu vreau sa incing spiritele dar ce parere aveti de pesromania.ro? Sunt un jucator atat de PES cat si de FIFA din diverse motive. De fiecare data cand intru pe site-ul lor sunt pur si simplu scarbit de modul in care isi trateaza o parte din utilizatori. Din acest motiv nu i-am considerat profesionisti . Nu inteleg cum un site precum fifa romania are o sectiune PES pe forum si cand intrii la ei sa vorbesti de FIFA te i-au cu ironii sau chiar insulte.
jackripper990 is offline   Reply With Quote
Old 31-08-2010, 03:27 PM   #2
.edy
Member
 
Join Date: Jan 2010
.edy is on a distinguished road
Default

nu neaparat :P
si eu sunt pe pesromania si vb cu ei atat si despre pes cat si despre fifa si nu ma injura )
.edy is offline   Reply With Quote
Old 31-08-2010, 04:16 PM   #3
Alex.
Nick vechi: |Alex|
 
Alex.'s Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Location: Iaşi
Alex. will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to Alex.
Default

Quote:
Originally Posted by .edy View Post
nu neaparat :P
si eu sunt pe pesromania si vb cu ei atat si despre pes cat si despre fifa si nu ma injura )
me too
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Alex. is offline   Reply With Quote
Old 31-08-2010, 07:22 PM   #4
jackripper990
Member
 
Join Date: Aug 2010
jackripper990 is on a distinguished road
Default

pai au acum un articol pes vs fifa 11 . Jocurile nici macar nu au aparut . Ma rog, ceea ce ma intristeaza e raspunsurile adminilor la comment-uri contra.
jackripper990 is offline   Reply With Quote
Old 06-09-2010, 07:21 AM   #5
JohnnyUSA
Tata' LOR
 
JohnnyUSA's Avatar
 
Join Date: Jan 2003
Location: Pitesti
JohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to behold
Default

Din ce am vazut eu, depinde de felul cum abordati problema ;-)
__________________
VINDE !! PLEACA !! MORI !!


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
JohnnyUSA is offline   Reply With Quote
Old 14-09-2010, 04:40 PM   #6
Boogdan77
Banned
 
Join Date: Aug 2010
Boogdan77 is a jewel in the roughBoogdan77 is a jewel in the roughBoogdan77 is a jewel in the rough
Default

am observat ca multi useri care posteaza commuri,cand scriu cuvantul FIFA apare F**A .... la multi am vazut
Boogdan77 is offline   Reply With Quote
Old 15-09-2010, 12:13 AM   #7
demonikul
Banned
 
demonikul's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
demonikul is on a distinguished road
Default

nu sunt deloc profesionisti
si ma refer la faptul ca n-au maniere
ati auzit sa se injure oficialii pes cu fifa,nu
dar cei de la pesromania cu fanii fifa,da si nu doar o data
plus ca ei se considera mult prea buni,au un fel de a scrie despre patchul lor,de parca rpes este un joc creat de ei,ei grafica,ei gameplay,ei tot
mai si editeaza prost,foarte multi jucatori romani din liga 1 au overall intre 80-86,foarte imaginara mintea lor,media overall la barcelona este cam 80 si ceva
e ca si cum ai da la fifa steaua,dinamo,unirea,cluj,rapid cate 4 stele
ei se considera mai mult decat niste editori a jocului pes,lucru ce ma enerveaza
daca jocul nu ar mai aparea,ciuciu vor edita ei
iar cat despre articole,nu stiu sa scrie mare lucru
la pes vs fifa,scrie ala din echipa lor ca pes e tare,are magia iar fifa e naspa
si un copil de clasa a 2 a are mai multe cuvinte in vocabular si scrie o compunere(in cl a 2 a scrii compuneri,nu articole) mai buna decat articolul lor subiectiv
cica cuvantul fifa este ca un fel de insulta adusa site-ului lor
eu spun ca ei sunt o rusine si nu stiu sa aprecieze ceva
fifa a fost cel mai tare joc de fotbal in perioada 1997-2005 iar pes din 2006-2010 la platforma pc,iar acum fifa a revenit pe primul loc
oricum vanzarile vor arata asta
cel mai buni editori de pes sunt pesedit la ora actuala
demonikul is offline   Reply With Quote
Old 15-09-2010, 03:35 PM   #8
Scatterbrain
Member
 
Scatterbrain's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Scatterbrain will become famous soon enough
Default

Oh well, no offense, dar până la FIFA 10 pe PC, aveau tot dreptul să vă ia la mișto. Adică, văd aici oameni (oh well, kids) care spun că FIFA 10 PC e cel mai bun din serie, și laudă o grămadă jocul, blabla etc, iar când vad o poză cu manager mode din fifa 11 aproape că au o reacție de parcă ar fi văzut o femeie goală.



Demonikul, greșit.

PES este vechiul ISS, care a fost mereu peste FIFA pe toate platformele până la FIFA 2006 sau 2007 care a fost next-gen pe console, dar pe PC niciodată nu a fost un FIFA mai bun decât PES.

Oricum, treburile rămân cam la fel. FIFA e un joc haotic, arcade care e jucat pentru fun. PES rămâne simulatorul la care rămâi cu dureri de cap după un meci online din cauza tacticii folosite, ocazilor ratate și multe altele.

Iar acest lucru nu îl poate schimba nici FIFA NG pe PC.
Scatterbrain is offline   Reply With Quote
Old 16-09-2010, 01:36 PM   #9
vulturu0707
Member
 
Join Date: Dec 2007
vulturu0707 is an unknown quantity at this point
Default

Quote:
Originally Posted by demonikul View Post
nu sunt deloc profesionisti
si ma refer la faptul ca n-au maniere

mai si editeaza prost,foarte multi jucatori romani din liga 1 au overall intre 80-86,foarte imaginara mintea lor,media overall la barcelona este cam 80 si ceva
e ca si cum ai da la fifa steaua,dinamo,unirea,cluj,rapid cate 4 stele
ei se considera mai mult decat niste editori a jocului pes,lucru ce ma enerveaza
Noi folosim statusurile celor de la www.pesstatsdatabse.com nu avem o minte bolnava asa cum presupui tu. Daca tie nu iti convin statusurile jucatorilor esti invitatul meu sa intri la ei pe site si sa iti exprimi nemultumirea.

Legat de celelalte discutii, nu avem nimic cu fanii jocului FIFA care isi exprima parerea civilizat, dar majoritatea care apar la noi pe site ne adreseaza jigniri, injurii asa ca e normal sa te enervezi. La urma urmei eu iti zic sincer parerea mea: PES e un simulator de fotbal, cu bune, cu rele, e un joc care anul acesta s-a apropiat foarte mult de realitate si care NU SE POATE COMPARA cu Fifa pentru ca acest joc duce prea mult spre arcade;(ii se potriveste perfect vorba "faza de playstaton")in plus cei de la EA stau cam prost la proportii.
In concluzie daca vrei sa joci fotbal, sa vezi realism, sa te chinui si sa ai satisfactii joci PES; daca vrei sa te distrezi, sa faci rabona si sa abuzezi de "smecherii", sa te joci cu prietenii pe net de pe jocul piratat(doh!) atunci joci FIFA. Fanii Fifa sa ramana la voi pe site, fanii PES la noi pe site si cu asta basta. Nu ne incanta faptul ca site-ul nostru e vizitat de fani Fifa in caz ca va intrebati.

Cu respect,
oops_sergiu
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
vulturu0707 is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2010, 11:26 AM   #10
Boogdan77
Banned
 
Join Date: Aug 2010
Boogdan77 is a jewel in the roughBoogdan77 is a jewel in the roughBoogdan77 is a jewel in the rough
Default

Quote:
Originally Posted by vulturu0707 View Post
Noi folosim statusurile celor de la www.pesstatsdatabse.com nu avem o minte bolnava asa cum presupui tu. Daca tie nu iti convin statusurile jucatorilor esti invitatul meu sa intri la ei pe site si sa iti exprimi nemultumirea.

Legat de celelalte discutii, nu avem nimic cu fanii jocului FIFA care isi exprima parerea civilizat, dar majoritatea care apar la noi pe site ne adreseaza jigniri, injurii asa ca e normal sa te enervezi. La urma urmei eu iti zic sincer parerea mea: PES e un simulator de fotbal, cu bune, cu rele, e un joc care anul acesta s-a apropiat foarte mult de realitate si care NU SE POATE COMPARA cu Fifa pentru ca acest joc duce prea mult spre arcade;(ii se potriveste perfect vorba "faza de playstaton")in plus cei de la EA stau cam prost la proportii.
In concluzie daca vrei sa joci fotbal, sa vezi realism, sa te chinui si sa ai satisfactii joci PES; daca vrei sa te distrezi, sa faci rabona si sa abuzezi de "smecherii", sa te joci cu prietenii pe net de pe jocul piratat(doh!) atunci joci FIFA. Fanii Fifa sa ramana la voi pe site, fanii PES la noi pe site si cu asta basta. Nu ne incanta faptul ca site-ul nostru e vizitat de fani Fifa in caz ca va intrebati.

Cu respect,
oops_sergiu
loool fifa nu se poate compara cu pes :O =)) pana de curand am fost fan pes ... dar akum fifa 2011 e net peste pes 2011, la pes e foarte foartre enervant faptul ca suporteri striga acelasi cuvant tot meciul, portarul este varaza, buguri peste buguri... etc
PS: dc cand useri posteaza cufantul FIFA apare F**A ? (te rog raspunde la intrebarea asta :P )
Boogdan77 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:17 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL