INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Pe langa

Reply
 
Thread Tools
Old 30-09-2005, 04:53 PM   #21
gianni
Member
 
gianni's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
gianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these parts
Default

Propun pentru postul de presedinte pe d-nul Pruteanu.Glumeam, desigur! Sincer ma asteptam sa ajungem si aici, asa ca aceasta initiativa este binevenita.Haideti sa avem cel mai tare forum!
__________________



gianni is offline   Reply With Quote
Old 05-10-2005, 02:43 PM   #22
Floyd
Member
 
Join Date: May 2004
Location: Bucuresti
Floyd is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to Floyd
Default

E incredibil ce am putut sa descopar inclusiv pe acest forum! Oare se chiuleste mai nou inca din clasele primare? Altfel cum se pot explica greselile oribile nu doar de exprimare sau de punctuatie, ci si cele de scriere ale unor cuvinte simple?
Doua "mici" exemple gasite chiar aici pe forum: inerveaza si egzact....
Floyd is offline   Reply With Quote
Old 05-10-2005, 03:02 PM   #23
habbib
Psychosomatic addict
 
habbib's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Location: Arad
habbib will become famous soon enoughhabbib will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to habbib Send a message via Skype™ to habbib
Default

sa stii ca am observat tot mai mult la copii din ziua de azi ca li se pare foarte "cuuuul" sa vorbeasca cat mai incorect si mai lipsit de logica..pun pariu ca cel care a scris cuvintele alea,le-a scris asa doar de smecherie..e vai de capu nostru si mai ales de al lor..am observat foarte mult lucrul asta si la colegii lui frate-meu(13 ani)pur si simplu lor li se pare mishto si atragator sa vorbeasca limbajele astea de gasca sa vorbeasca prescurtat sau mai ale ce ma enerveaza cel mai mult,amestecul de romana cu engleza..si tot mai des e acest fenomen..tot mai incult si mai prost parca e poporul roman..si mai ales generatiil astea de acum sunt tot mai ciudate..cand ii auzi ce scot din gura ..
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
habbib is offline   Reply With Quote
Old 05-10-2005, 03:21 PM   #24
Floyd
Member
 
Join Date: May 2004
Location: Bucuresti
Floyd is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to Floyd
Default

Da, unii o fac in mod voit, altii cred ca sunt prea varza si pt asta. Cei care o fac in mod voit vor ajunge in scurt timp sa nu mai stie cum e corect si asa se vor trezi (precum observam an de an) sa scrie toate minunile la bac!
Floyd is offline   Reply With Quote
Old 05-10-2005, 05:44 PM   #25
Blue
Nimeni Altu'
 
Blue's Avatar
 
Join Date: Jan 2003
Location: |S|U|D|
Blue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to behold
Send a message via MSN to Blue
Default

Toata faza asta mi se pare putin exagerata. Nu cred ca pe msn sau yahoo sau ma rog ce alte metode de comunicare d p net e neaparat sa scrii corect gramatical, cu virgule, ghilimele, paranteze ,s.a.m.d. Da sunt unii in tara si in afara ei care vorbesc romana mai prost decat colegii bozgori dar numarul lor nu e f mare. Acuma si tu... oare cand erai copil si aveai 10-11 ani nu ti se parea cuul sa te prostesti si sa faci unele chestii pe care acum le-ai considera penale? Intradevar amestecul de romana si alte limbi poate devenii putin enervat, ce mi se pare cel mai penal sunt " e cuul, e ok, e super de ok" si tot asa dar sunt unele cuvinte din engleza, franceza sau alte limbi care isi au locul in limba noastra. De ex. in sport marketing, sparing partner s.a.m.d. Pana la urma cat de intoxicata sa fie limba asta a noastra melodiasa, nu cred ca vezi pe strada oamenii spunand " eu mergem, noi sar "
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Craiova un strigat, o lacrima, un suras de fericire.

Toata lumea ne stie/ Suntem leii din Banie/
Alb-Albastru peste tot de la tisa pana-n Olt


C.U.C.S.

Milioane pentru S|U|D ca de acolo vine eu
Blue is offline   Reply With Quote
Old 05-10-2005, 08:37 PM   #26
Ratonu
simpatizant hibrid
 
Ratonu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucureşti
Ratonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond repute
Default

Sa-l fi auzit pe unul din comentatorii de la meciul Juve - Inter, transmis duminica de B1TV, cu Adriano, care "reuseste sa patrunde" si Mancini, care "trebuie sa incearca sa faca ceva" (si nu e vorba numai de aceste doua greseli gramaticale, au fost mai multe situatii in care habar n-avea sa se exprime) . Chiar m-a socat tipul (redactor ProSport).
__________________
Căci cu noi este Dumnezeu...
Ratonu is offline   Reply With Quote
Old 05-10-2005, 08:44 PM   #27
stefanm14
Member
 
Join Date: Dec 2004
stefanm14 is on a distinguished road
Default

e putin exagerat ..si eu folosesc din cand in cand ...nu vad ce e rau in asta atata timp cat stii cum e corect :P ca mine asa
__________________
Prostia e infinit mai atragatoare decat inteligenta,
inteligenta are limite, prostia nu!!!
stefanm14 is offline   Reply With Quote
Old 05-10-2005, 10:52 PM   #28
Ratonu
simpatizant hibrid
 
Ratonu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucureşti
Ratonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond repute
Default

Aici e o problema ca te poti obisnui asa si se poate intampla cateodata sa vorbeste pocit fara sa vrei.
__________________
Căci cu noi este Dumnezeu...
Ratonu is offline   Reply With Quote
Old 06-10-2005, 12:05 AM   #29
yahoo
김정일
 
yahoo's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: North Korea
yahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to behold
Send a message via MSN to yahoo Send a message via Yahoo to yahoo
Default

Din totdeauna am incercat sa ma exprim corect si coerent (mai ales ca anul acesta fac Logica)!Si chiar nu imi este greu!Dar un lucru imi place sa fac:Exenplu: Adriano pasez za bol tu Stankovic uic hi shutz tu za gol bat za guoalchepar diflectzit intu cornar!Scuzati pt limbaj dar ma cam amuza :P
yahoo is offline   Reply With Quote
Old 06-10-2005, 01:13 AM   #30
Blue
Nimeni Altu'
 
Blue's Avatar
 
Join Date: Jan 2003
Location: |S|U|D|
Blue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to beholdBlue is a splendid one to behold
Send a message via MSN to Blue
Default

De vina sunt cei care ii angajeaza pe acesti comentatori, totusi cred ca si din cauza emotiilor se produc unele greseli, ma rog daca lucrezi la televiziune trebuie sa te fii obistinuit si sa fii scapat de medotii dar deh...nici cu Ilie Dobre nu imi e rusine. Parca ar avea 3 orgasme simultane cand vb omu' ala si ce greseli, si ce balbaieli..." un faul spre poarta" si altele
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Craiova un strigat, o lacrima, un suras de fericire.

Toata lumea ne stie/ Suntem leii din Banie/
Alb-Albastru peste tot de la tisa pana-n Olt


C.U.C.S.

Milioane pentru S|U|D ca de acolo vine eu
Blue is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
albitru, mingie, pliptiseala

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:45 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL