INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Alte jocuri de fotbal > Pro Evolution Soccer / Winning Eleven
Register FAQ Community Calendar

Reply
 
Thread Tools
Old 19-09-2010, 02:17 PM   #51
Saint
Finding Neverland
 
Saint's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Braşov
Saint has a brilliant futureSaint has a brilliant futureSaint has a brilliant futureSaint has a brilliant futureSaint has a brilliant futureSaint has a brilliant futureSaint has a brilliant futureSaint has a brilliant futureSaint has a brilliant futureSaint has a brilliant futureSaint has a brilliant future
Default

Pes 2011 rulz. Si Fifa 11 s-a ridicat, deci cred ca le voi avea pe ambele instalate. But PES rulz.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Saint is offline   Reply With Quote
Old 19-09-2010, 03:37 PM   #52
tweety73
Member
 
Join Date: Sep 2009
tweety73 is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Boogdan77 View Post
pes 2011 e nashpa nu pot sa dai o pasa buna si nu ma refer la chestia aia cu powerbar :| e vai de el jocu ... japonezii tampiti :|

---------- Post added at 12:51 PM ---------- Previous post was at 12:51 PM ----------

Fifa:x:x:x
asta e una din diferentele dintre PES si FIFA!!!la PES trebuie ceva arta ( sau cunoastere).alegeti voi aptitudinea!
tweety73 is offline   Reply With Quote
Old 20-09-2010, 10:32 AM   #53
SmileBam
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
SmileBam is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Mr.Splash` View Post
Lol. Am pixel shader 4.0 xD. Da, acum 10 minute l-am jucat si eu, gameplay-ul imi place la nebunie, foarte real. Insa e si o problema, faulturile se dau PREA usor...
Asta se intampla si la PES 2010.Daca ar fi ceva sa ma nemultumeasca la Pro Evo,acesta si faptul ca nu-s toate echipele licentiate ar fi motivele.Ca joc pe pc insa,in ultimii ani,au fost mereu peste FIFA.Si o spune cineva care a jucat FIFA in disperare,an de an.Poate de anul asta se va schimba asa,tinand c ont ca FIFA va fi next gen si cu gameplay-ul de la Wold Cup,e perfect.Va fi o lupta frumoasa anul asta.

---------- Post added at 11:32 AM ---------- Previous post was at 11:25 AM ----------

Quote:
Originally Posted by Scatterbrain View Post
demonikul, īți spun de acum că oricum ai luao, FIFA e arcade toată ziua, chiar nu īmi pasă de ce argumente aduci, pentru mine e limpede ca bună ziua.

Pro Passing nu schimbă modul de joc, iar personality pot spune că are și PES-ul. Adică un jucător cu fizic impresionant nu o să cadă niciodată īntr-un duel cu jucători mai slabi dpdv fizic.

Să nu mai vorbesc de stats-urile jucătorilor, care nu există īn FIFA, este doar un banal de "overall".


Īn concluzie, FIFA e un joc FOARTE BUN, e excelent, pentru un joc arcade, clar mai bun decāt ce a fost pānă acum pe PC, dar repet, ca experiență fotbalistică REALISTĂ, nu va ajunge PES-ul decāt cānd se vor decide sa treacă la simulator.
Ai dreptate.Uite,eu inca nu pot juca Fifa sau Pes 2011,insa pot spun ca PES 2010 vs Fifa 2010 scor de neprezentare.Pe calculator.Dar pe console stii ca este alta treaba.Si daca Fifa vine anul acesta cu grafica next gen de pe console si cu gameplayul din World Cup plus licentele full,mi-e foarte greu sa cred ca Pes va depasi Fifa pe pc anul acesta.
SmileBam is offline   Reply With Quote
Old 20-09-2010, 06:01 PM   #54
Boogdan77
Banned
 
Join Date: Aug 2010
Boogdan77 is a jewel in the roughBoogdan77 is a jewel in the roughBoogdan77 is a jewel in the rough
Default

Quote:
Originally Posted by tweety73 View Post
asta e una din diferentele dintre PES si FIFA!!!la PES trebuie ceva arta ( sau cunoastere).alegeti voi aptitudinea!
ma referam la directia pasei la 2010 daca apasai pe S sa pasezi,pasa la cel mai apropiat jucator chiar daca era in stanga sau in dreapta,dar la pes 11 daca apesi pe S iti paseaza in fata si la asta ma refeream nu ca e greu jocu
e greu la inceput pana te inveti ca dupaia
Boogdan77 is offline   Reply With Quote
Old 20-09-2010, 09:22 PM   #55
Scatterbrain
Member
 
Scatterbrain's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Scatterbrain will become famous soon enough
Default

Quote:
Originally Posted by SmileBam View Post
Si daca Fifa vine anul acesta cu grafica next gen de pe console

A venit cu grafică "next-gen" și să vă spălați cu ea pe cap că e varză.


Quote:
ma referam la directia pasei la 2010 daca apasai pe S sa pasezi,pasa la cel mai apropiat jucator chiar daca era in stanga sau in dreapta,dar la pes 11 daca apesi pe S iti paseaza in fata si la asta ma refeream nu ca e greu jocu
e greu la inceput pana te inveti ca dupaia
bogdan, asta īnseamnă că īn PES nu mai există auto-assist care să īți paseze la jucătorul cel mai apropiat indiferent de direcția butonului apăsat.

Este un element de simulator.

FIFA nu are așa ceva, decāt pe console, unde e pro passing (același lucru cu cel din PES).
Scatterbrain is offline   Reply With Quote
Old 21-09-2010, 09:31 AM   #56
SmileBam
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
SmileBam is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Scatterbrain View Post
A venit cu grafică "next-gen" și să vă spălați cu ea pe cap că e varză.




bogdan, asta īnseamnă că īn PES nu mai există auto-assist care să īți paseze la jucătorul cel mai apropiat indiferent de direcția butonului apăsat.

Este un element de simulator.

FIFA nu are așa ceva, decāt pe console, unde e pro passing (același lucru cu cel din PES).
Definitia fanboiului...
SmileBam is offline   Reply With Quote
Old 21-09-2010, 02:51 PM   #57
demonikul
Banned
 
demonikul's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
demonikul is on a distinguished road
Default

scatter has no brain si nici nu a incercat fifa 11 demo sau nu stie sa umble,desi e mai usor meniul
fifa la keyboard(tastatura) are cam tot asistat si nu poti schimba,dar la pad-uri totul se poate pune pe manual sau semi-asisted sau asisted,poti pune sa centerezi manual,sa pasezi manual,sa sutezi manual,sa dai pasa printre(acel W)manual,totul tinand de puterea de apasare,e ca un fel de power bar ca la pes
fifa 11 pc este un aproape simulator,nu mai seamana deloc cu acel fifa 10 pc
dar fifa 11 pe console este simulator in toata regula
demonikul is offline   Reply With Quote
Old 21-09-2010, 03:28 PM   #58
vladinho96
Member
 
vladinho96's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Iscroni,Aninoasa,Petrosani,HD
vladinho96 is just really nicevladinho96 is just really nicevladinho96 is just really nicevladinho96 is just really nice
Send a message via Yahoo to vladinho96
Default

Se pare ca aici se discuta mai mult despre FIFA vs PES,si nu despre PES11DEMO.Dar sa intru si eu in discutia asta cu PES11 vs Fifa11,spun ca este greu de spus care este mai bun Ambele jocuri sunt reusite.Cei de la KONAMI au aratat inca o data ca este un adversar de temut pentru cei de la EA Sport.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
vladinho96 is offline   Reply With Quote
Old 21-09-2010, 04:17 PM   #59
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default

La fiecare pagina trebuie sa vin sa va reamintesc unde sunteti? Terminati cu disputa asta odata!
Caly is offline   Reply With Quote
Old 21-09-2010, 04:43 PM   #60
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

Quote:
Originally Posted by Scatterbrain View Post
mns, FIFA e arcade. De ce ? pentru că nu are un sistem de stats al jucătorilor cum e īn PES. La FIFA există doar OVERALL, asta īnseamnă că vine Ionescu Mihai și īți face slalom īntr-o apărare cu Puyol și Pique.
Tu. Vorbesti. Serios?

Cum poti veni aici sa-ti dai cu parerea despre Fifa omule cand tu nici macar n-ai idee si probabil n-ai pus in viata ta mana pe joc?

Exista doar overall? Tu chiar vorbesti serios? Pe bune.

Dupa o faza ca asta cred ca ar trebui sa te lasi definitiv de a mai spune ceva legat de Fifa. E ca si cum ai spune ca un laptop n-are placa de baza, procesor, placa video, hdd etc, ci doar ceva componenta subtire obsucra care le face pe toate.

---------- Post added at 05:43 PM ---------- Previous post was at 05:36 PM ----------

Quote:
Originally Posted by Scatterbrain View Post
A venit cu grafică "next-gen" și să vă spălați cu ea pe cap că e varză.

bogdan, asta īnseamnă că īn PES nu mai există auto-assist care să īți paseze la jucătorul cel mai apropiat indiferent de direcția butonului apăsat.

Este un element de simulator.

FIFA nu are așa ceva, decāt pe console, unde e pro passing (același lucru cu cel din PES).
Sfinte Simulator de facut omlete. Adica vrei sa spui ca sistemul assisted-semi-manual (pentru pase, suturi, loburi, centrari, pase printre, schimbul jucatorilor) ce exista in Fifa de pe console de la Fifa 07, aparut in 2006, si care exista acum si pe PC, de fapt nu exista.
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:16 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL