INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 13

Reply
 
Thread Tools
Old 01-08-2013, 02:44 PM   #11
artere
Member
 
artere's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Location: Bologna
artere is a glorious beacon of lightartere is a glorious beacon of lightartere is a glorious beacon of lightartere is a glorious beacon of lightartere is a glorious beacon of lightartere is a glorious beacon of light
Send a message via Yahoo to artere
Default

Au aparut cerintele de sistem?

// deocamdata nu.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


„Tu per me sei come la televisione. Io ti guardo e guardando la vita tua, mi ricordo che ho fatto bene a scegliere la vita mia.” Toto Riina

Last edited by Astristul; 02-08-2013 at 07:31 PM.
artere is offline   Reply With Quote
Old 01-08-2013, 05:52 PM   #12
mikkel
Member
 
mikkel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
mikkel will become famous soon enoughmikkel will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to mikkel
Default

Salutare, baieti! Long time, no see!
Am citit si eu "stirile" despre noua varianta si... same ol' same ol'.
Se incapataneaza sa faca acelasi joc an de an, doar sa schimbe culorile maniului, alte poze pentru jucatori si sa faca update la baza de date. Nu tin cont de parerile jucatorilor din alte tari decat Germania. Fac modificari doar la "text mode" si, in plus, "mare realizare", vor debloca de la inceputul jocului cateva chestii (such as the team-matrix, the rumors, the psychological profile manager house or expand statistics - tradus cu Google Translate). Mi se pare o porcarie, am impresia ca fac asta doar pentru bani, nimic nu mai conteaza pentru ei. Plus ca pretul va fi iarasi undeva la 50 euro (asa banuiesc eu). Pe forumul oficial (pe cel in limba engleza - care se pare ca nu e chiar atat de oficial, ca nimeni de la BF nu mai posteaza nimic de ceva vreme), toti utilizatorii non-germani au tot felul de rugaminti (in threadul "Wishes"), ca un nou modul 3D (preferabil Fifa Next-Gen), reintroducerea Fusion sau Player Control, un mod mai simplu de a introduce kituri, bannere, sponsori in joc, insa nu, ei ce fac? Schimba culorile meniului. Ah, si, cel mai probabil, vor adauga inca un cactus pentru desktop (wow!!!).
Stiu ca nu am mai postat de multa vreme aici, dar, pur si simplu, am ajuns la capatul rabdarilor. M-am indragostit de jocul asta in 2004 (abia atunci l-am descoperit, la TCM2005), canadienii au facut treaba excelenta, insa, in ultimii ani, am impresia ca jocul este mai mult o bataie de joc.
Am incercat Football Manager de la SEGA, imi place, cu toate ca nu are modul 3D ca varianta de la EA, dar parca astia an de an schimba mai multe la joc. Inca imi place varianta de la SEGA, dar zilele astea am zis sa vad ce se mai discuta pe forumuri de editia FM14 de la EA.
Ghiciti ce? O nebuloasa!
Am incercat sa revin la TCM 2005 (da, imi place Fusion), din pacate nu merge pe W7. De dragul vremurilor trecute, voi reveni si la XP si ma voi cufunda cateva luni in lumea INCA magica (parerea mea) pe care mi-o da jocul ala, desi are 9 ani. Sper sa patesc iar ca acum 9 ani si sa joc incontinuu 75 de sezoane. Ala da joc!
Scuze de postul lung, dar sunt melancolic (intelegeti voi). Bafta!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mikkel is offline   Reply With Quote
Old 02-08-2013, 07:34 PM   #13
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Salut mikkel.

Din pacate sesizez un mare vid de comunicare intre BF si EA Sports, ceea ce a dus la panta descendenta pe care a luat-o jocul in ultimii ani. In ianuarie BF a concediat cam 1/2 din echipa si toata lumea astepta ca productia jocului sa revina la EA Sports, dar am ramas tot cu BF pe cap.

Vezi ca football fusion e pe TCM 2004. Pe 2005 este un "fusion" mai complicat.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 02-08-2013, 11:20 PM   #14
mikkel
Member
 
mikkel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
mikkel will become famous soon enoughmikkel will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to mikkel
Default

Stiu de Fusionul de pe TCM 2005, este primul joc din serie pe care l-am incercat. Am si Fifa 05, asta merge fara probleme pe W7. Pacat de faptul ca inca se ocupa BF de dezvoltarea jocului. SUnt sigur ca daca ar merge spre alta echipa, altfel ar sta lucrurile. Daaar, in ziua de azi, banul conteaza. Profit, profit, profit!!!
Ce conteaza ca majoritatea cumparatorilor sunt nemti si in restul lumii nu se prea vinde? NU conteaza deloc, pentru ca nemtii isi permit sa dea 50 de euro pe acelasi joc an de an. Practic, fiecare update la baza de date costa 50 euro, jocul a ramas, in linii mari, acelasi de vreo 4 ani incoace. Jalnic!
Propun o petitie ca, de la anul, de dezvoltarea jocului sa se ocupe EA Sports Romania!
Asa o sa avem Liga I licentiata. Plus ca ai nostri fac o treaba mult mai buna!
Cheers!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mikkel is offline   Reply With Quote
Old 03-08-2013, 12:36 PM   #15
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Lucrurile nu functioneaza in felul asta. Liga I va fi licentiata cand EA Sports va crede ca astfel va obtine vreun profit din asta. Studioul de la Bucuresti face doar ce i se comunica din Canada. Din pacate la noi jocurile FIFA sau FIFAM nu prea se cumpara, ci se pirateaza. De aceea ligi mult mai slabe decat Liga I sunt in FIFA (nu cred ca mai e nevoie sa dau vreun exemplu) si Liga I nu este, si nici nu cred ca va fi in viitorul apropiat.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 03-08-2013, 06:58 PM   #16
mikkel
Member
 
mikkel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
mikkel will become famous soon enoughmikkel will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to mikkel
Default

Stiu cum sta treaba cu licentierea unor ligi in seria Fifa. Eu spuneam teoretic, daca ar s-ar ocupa de dezvoltarea jocului baietii nostri din Grozavesti, mai mult ca sigur am avea si Liga I licentiata. Pana la urma, la seria de Manager, nu e chiar asa mare problema lipsa ei, pentru ca exista editorul si unele elemente pot fi introduse, in asa fel incat sa avem 80% din continutul unei ligi complet licentiate.
Oricum, eu ma refeream mai mult la faptul ca BF nu face treaba ca lumea si ca ar trebui sa facem un fel de cerere/petitie ca alta divizie a EA Sports sa se ocupe de dezvoltarea seriei. Poate ca un soc ar duce la resuscitarea seriei, intrata in stop cardiac in ultima perioada.
Stiu ca ce vorbesc este imposibil, dar, cum spune deviza adidas - "Impossible is nothing"
Ma rog ca viitorul sa fie mai bun pentru fanii ca noi ai seriei, cu toate ca, la 30 de ani, nu o sa prea mai avem timp ca in tinerete.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mikkel is offline   Reply With Quote
Old 04-08-2013, 09:43 PM   #17
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Nu stiu cum sta treaba cu "baietii din Grozavesti" dar eu n-am auzit cuvinte prea favorabile cu privire la ce se intampla pe acolo, dar asta este alta discutie. Legat de ce spui tu cu licentierea, referindu-ma strict la FIFAM, ce faceam eu, si acum cine mi-a luat locul ca researcher oficial pentru Romania, era licentiere la 90%. Singurele lucruri care lipseau erau numele (echipelor, stadioanelor si persoanelor din staff), stemele si echipamentele reale! In rest, totul era licentiat si conform cu realitatea!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 05-08-2013, 05:16 PM   #18
mikkel
Member
 
mikkel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
mikkel will become famous soon enoughmikkel will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to mikkel
Default

Eh, eu ziceam asa, de exemplu. Nu imi place deloc de BF si incercam sa dau o alternativa pentru ei la dezvoiltarea jocului.
Imi pare rau ca in ultima vreme (din punctul meu de vedere), jocul a intrat intr-o panta descendenta, era singurul care imi placea cu adevarat.
Dar, sa nu mai lungim discutia, eu de sambata am revenit la TCM 2005, iubirea mea de demult, si ma voi cufunda din nou in bratele ei, asa ca, pana la aparitia unui joc care sa se ridice la inaltimea lui (la vremea aia), o sa "dispar de pe ecrane" )
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mikkel is offline   Reply With Quote
Old 05-08-2013, 11:41 PM   #19
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Bucura-te de el! Merita!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 18-08-2013, 04:17 AM   #20
SOULBLAST
Member
 
SOULBLAST's Avatar
 
Join Date: Feb 2013
Location: București
SOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really nice
Send a message via Yahoo to SOULBLAST Send a message via Skype™ to SOULBLAST
Default

încă nu se știe nimic despre FIFAM 14 ? A
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
- Welcome to the "League of Football"

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
- "True performance is shown when there are low expectations."
SOULBLAST is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:33 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL