INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fotbal > Fotbal intern
Register FAQ Community Calendar

Reply
 
Thread Tools
Old 04-07-2006, 12:45 AM   #21
Ratonu
simpatizant hibrid
 
Ratonu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucureşti
Ratonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond repute
Default

Stai tu linistit ca in 2009 vom avea alte griji, va fi Gigi presedinte. :P
__________________
Căci cu noi este Dumnezeu...
Ratonu is offline   Reply With Quote
Old 04-07-2006, 12:53 AM   #22
sisu_stelistul
Member
 
sisu_stelistul's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
sisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to behold
Send a message via Yahoo to sisu_stelistul
Default

Finala o sa fie inaintea alegerilor
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
sisu_stelistul is offline   Reply With Quote
Old 04-07-2006, 06:41 PM   #23
Tuby
tzac pac..
 
Tuby's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucharest
Tuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to behold
Send a message via Yahoo to Tuby
Default

Ce finala sa gazduim, pai credeti ca fifa alege doar din punctul de vedere al stadionului? Poate sa fie cel mai tare din parcare daca nu ai infrastructura sa-ti cladesti campania in jurul stadionului n-ai nici o sansa. Si cum noi nu o avem...trageti concluzia
Sa zicem ca vin 50000 de turisti desi probabil numarul ar fii dublu. Pai unde ii tii, cum ii organizezi, daca jumatate sunt englezi o sa iasa circul europei :P
Tuby is offline   Reply With Quote
Old 05-07-2006, 10:24 AM   #24
sisu_stelistul
Member
 
sisu_stelistul's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
sisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to behold
Send a message via Yahoo to sisu_stelistul
Default

Aicea ai dreptate si daca mai vine si o ploaie din aia mare nu stiu ce vom face, si decat sa ne facem de ras la UEFA mai bine renuntam.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
sisu_stelistul is offline   Reply With Quote
Old 05-07-2006, 03:17 PM   #25
ZapPy
Member
 
ZapPy's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
ZapPy is on a distinguished road
Default

deci...stiu ca fc oradea nu e din div a(o pierdut la baraj) nu conteaza.S-a pus pe renovare.Scaune rosu-albastru,gazon f.f bun(mai bun ca fostu gazon a lu steaua) dar marimea e cam ... Aprox 30.000. Faza-i ca or vrut sa mareasca doar ca:intr-o parte ii langa stadion o mica benzinarie iar proprietaru nu vinde locul si nu se poate etinde.In alta parte case particulare etc :|
Cred ca problema asta mai e in multe locuri...nu?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
ZapPy is offline   Reply With Quote
Old 07-07-2006, 10:51 PM   #26
stefan
Guest
 
Default

Cam antic stadionul totusi si din cate vad eu pe net capacitatea lui e de 18000 de locuri. Problema la noi e ca mai toate stadioanele stau sa cada, si in loc sa fie construite altele noi, se monteaza niste scaune sa nu se mai vada crapaturile, se da un strat de var, si gata, avem stadion renovat. La Iasi in 2001 stadionul era jalnic, in tribune erau crapaturi, sub o peluza era o cantina si pentru ca apa curgea prin beton in loc se refaca hidroizolatia au pus niste placi de azbest deasupra si gata. Prin vara lui 2001 au inceput totusi lucrarile, a fost refacuta structura de rezistenta, au fost montate scaune, au fost refacute vestiarele unde se infiltra apa, a fost amenajat un minicantonament sub tribune, dar lucrarile merg greu in ultimul timp, mai exact pista de atletism trebuia sa fie gata anul trecut prin octombrie si nu e gata nici acuma, la nocturna s-au apucat abia prin mai, si acum primarul vrea sa construiasca un stadion nou de 25000 (asta actual are 11310 locuri pe scaune) de locuri si sa fie gata in 3 ani.

Oricum degeaba ai stadion destul de mare pentru Romania daca are 40 de locuri de parcare, daca in oras nu exista aeroport international, hotel de 5 stele etc.
  Reply With Quote
Old 09-07-2006, 12:57 PM   #27
DarkComy
Arcichitect
 
DarkComy's Avatar
 
Join Date: Mar 2003
Location: Bucuresti
DarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant future
Default

Eu sunt 100% sigur ca stadionul ( ma rog schita ) prezentat(a) in ziar nu va fi construit(a) .
1. nu se poate construi un astfel de stadion (+ toate facilitatile de care zic ei) cu 85.000.000 $.
2. stadionul din ziar e o mare vrajeala ca doar la ultimul etaj are acces in tribuna prin culoare la restul nu
3. la cum se construieste in Romania ,1km de autostrada intr-un an pai astia cred ca putem face stadionul in aproape 2 ani ( ca in octombrie se apuca de demolat si stadionul trebuie sa fie gata cu cel putin 3-4 luni inainte de finala ).

Iar Mac Popescu ( Emil Barbu Popescu ) rectorul facultatii de arhitectura a fost presedinte la Sportul Studentesc cand Mircea Sandu era jucator si se stiu de mult timp si a zis sa il ajute un pic sa isi faca imagine buna.

In final o sa vedeti ca dupa atata tam tam o sa zica ca guvernul e de vina ca nu le-au dat banii ca ei aveau proiectul si alte kkt-uri

Si mai bine nu publica in presa poze SF cu stadionul , sa arate ceva concret si un pret estimativ.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
DarkComy is offline   Reply With Quote
Old 09-07-2006, 01:08 PM   #28
sisu_stelistul
Member
 
sisu_stelistul's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
sisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to behold
Send a message via Yahoo to sisu_stelistul
Default

O sa vedeti ca o sa avem un stadion bun, care va castiga organizarea finalei din 2009 a Cupei UEFA, insa acum mai este un proiect organizarea in 2016-2020 a Campionatului European, ceea ce este cam greu de crezut, nici macar Mircea Sandu nu o sa mai fie presedinte pana atunci.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
sisu_stelistul is offline   Reply With Quote
Old 09-07-2006, 01:17 PM   #29
Alex
Banned
 
Join Date: Nov 2005
Location: Piatra Neamt
Alex is just really niceAlex is just really niceAlex is just really niceAlex is just really niceAlex is just really nice
Default

sisu, celelalte candidate pentru organizarea finalei Cupei Uefa din 2009 au deja stadioane ultra-moderne, de peste 50000 locuri, pe cand noi avem doar vorbe si promisiuni. Si, cum zicea si Cosmin, in ritmul in care se lucreaza in romania la o constructie de asa anvergura sunt extrem de putine sanse sa se termine stadionul in mai putin de 3 ani si este aproape imposibil sa construiesti asa stadion cu atatea facilitati cu doar 85 milioane euro! Asa ca deocamdata sunt doar vise astea!
Alex is offline   Reply With Quote
Old 09-07-2006, 01:20 PM   #30
stefan
Guest
 
Default

Chiar daca s-ar construi acel stadion in Bucuresti, tot nu am putea gazdui Campionatul European cu un singur stadion, pentru ca din cate am vazut situatia e la fel si prin Bulgaria. Si daca se joaca 2 meciuri la aceeasi ora, ce se intampla, impart gazonul in doua? Ar trebui ca macar in 5 orase sa construim stadioane noi, hoteluri de 5 stele, parcari imense langa stadioane si multe alte chestii pe care nu ni le permitem. Finala din 2009 nu avem cum sa o oragnizam, nu vad cum ar fi preferat un stadion in constructie unuia din alta tara care deja exista.
  Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:16 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL