INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fotbal > Fotbal intern

Reply
 
Thread Tools
Old 05-02-2011, 08:16 PM   #1
Skat™
Banned
 
Join Date: Oct 2009
Location: Iaşi
Skat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these parts
Default Să nu uităm să zîmbim!

LE: Vad ca cineva m-a acuzat ca am copiat! Trebuia sa cititi tot, am scris jos sursa de unde am luat acest articol!

Sursa: http://www.gsp.ro/fotbal/nationala/s...on-227422.html

Printre cei care au sărit în sprijinul lui Cristi Chivu după incidentul din meciul cu Bari s-a aflat si Adrian Mutu. Briliantul i-a întors astfel serviciul capitanului, după ce acesta i-a luat apărarea public în episodul cu ospătarul albanez.

- Alo!
- Da, Adi!
- Ce faci Dorofteeeeeeei?
- Nu fi mă bulangiu...
- Hai mă, mai rîdem şi noi. Ce dracu ai avut cu ăla?
- Nu ştiu, să mă bată mama dacă-mi dau seama...
- Adevarul e că Rossi are faţă de ospătar. Oricum, i-ai dat mişto perversa...
- Mai dă-l mă-n...
- Dar nu se face aşa, Cristiiii...
- Dar cum?
- Pendulai stînga-dreapta şi paaaaaam, una pe nănănau. Păi are vreun semn?
- Nu.
- Păi vezi?
- Tu-ţi aduci aminte cum i-am dat-o io lu` ospătaru` ăla de la Constanţa?
- Da` de unde voiai mă să iau rangă?
- Nu, mă, dar zic aşa...
- Păi zici aiurea...
- Dar de albanezul din Florenţa n-ai ce zice...
- Ăla da...
- Artă, tată! Patru zile a stat în spital...
- Bravo, mă...


- Stai să vezi acum ziarele din Romania...
- Da, frate, nu mai poţi să dai şi tu o palmă...
- Dă-i mă încolo de deontologi, cu Contra ai vorbit?
- Da.
- Şi ce ţi-a zis?
- Că nu ştiu să dau cu pumnul...
- De ce, că mie mi-a plăcut...
- Păi cică n-a căzut fraieru...
- Aici are dreptate, nici nu s-a clătinat...
- Mai dă-l mă...

- Păi îl dau, dar acum vezi ce faci la tv!
- Ce sa fac?
- Cum ce să faci, capul plecat şi scuze la greu...
- Aaaa, stai liniştit, nu ştii c-am plîns şi la conferinţa de presă?
- Da, la naţională, corect. Oricum, e bine, tu ai fost lovit la scufiţă... asta te-ajută...
- Sper. Dar ştii cine m-a mai sunat?
- Cine?
- Găniţă.
- Fără mişto!
- Pe bune.
- Şi ce-a zis?
- Nu ştiu, a rîs de tine...
- Da...
- Normal, frate, Găniţă e ZEU. Tu n-ai văzut ce priză-n meclă i-a făcut atunci lu Mudura?
- Da bine măăă, nu mă compar eu cu el...
- N-ai cum, frate. Auzi, dar nu puteai să aştepţi şi tu două secunde, să mute ăia camerele din careu?
- Nu mi-am dat seama...
- Păi vezi că eşti lake? Două secunde dacă întîrziai, îl rupeai în bătaie acolo, pe şase...
- Asta e...
- Paris Dakatooo versus Pităr Eeerts…
- Hekomo Hekomo, ego so ego so...
- Hai pa, eşti dus, frate!
- Pa, bă, nebunule. Şi tu...

...tiiit...tiiiit...tiiit.....

*Textul este un pamflet

Sursa: http://www.gsp.ro/fotbal/nationala/s...on-227422.html

Cine mai stie texte de genul poate sa le posteze!

Last edited by Skat™; 05-02-2011 at 10:30 PM.
Skat™ is offline   Reply With Quote
Old 19-02-2011, 01:34 PM   #2
Skat™
Banned
 
Join Date: Oct 2009
Location: Iaşi
Skat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these parts
Default

Sursa: http://blogsport.gsp.ro/sendre/2011/...i-gigi-becali/

"Nu prea îi plac “Internetele astea” patronului Stelei, dar să comunice, da. Iată o posibilă varianta de INBOX din e-mailul lui Gigi Becali! Cine i-a scris!?"

Skat™ is offline   Reply With Quote
Old 19-02-2011, 08:24 PM   #3
Dr0xX
Member
 
Dr0xX's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Dr0xX is on a distinguished road
Default

Foarte tari ).....tare aia de la Duckadam
Dr0xX is offline   Reply With Quote
Old 19-02-2011, 08:57 PM   #4
sergyo1
Member
 
Join Date: Dec 2007
sergyo1 has a little shameless behaviour in the past
Send a message via Yahoo to sergyo1
Default

))
sergyo1 is offline   Reply With Quote
Old 19-02-2011, 09:52 PM   #5
Bogdy43
Member
 
Bogdy43's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Arad
Bogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud ofBogdy43 has much to be proud of
Default

Quote:
Originally Posted by Skat™ View Post
Sursa: http://blogsport.gsp.ro/sendre/2011/...i-gigi-becali/

"Nu prea îi plac “Internetele astea” patronului Stelei, dar să comunice, da. Iată o posibilă varianta de INBOX din e-mailul lui Gigi Becali! Cine i-a scris!?"

Ce tare e aia cu Bunica .
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



Legenda - Argint
Turneul anului - Bronz(A-League)
Bogdy43 is offline   Reply With Quote
Old 04-03-2011, 01:18 AM   #6
JuvePerSempre
Banned
 
Join Date: Mar 2011
JuvePerSempre is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Bogdy43 View Post
Ce tare e aia cu Bunica .
Prietene esti super tare... Haha, felicitari =)))))
JuvePerSempre is offline   Reply With Quote
Old 18-06-2011, 08:44 AM   #7
Skat™
Banned
 
Join Date: Oct 2009
Location: Iaşi
Skat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these parts
Default



Imaginea asta e prea tare dar niciodata nu se va realiza!
Skat™ is offline   Reply With Quote
Old 18-06-2011, 11:15 AM   #8
Theo1948
Member
 
Theo1948's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Oltenita
Theo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant future
Send a message via Yahoo to Theo1948
Default

Torje cu numarul 5?
Theo1948 is offline   Reply With Quote
Old 20-06-2011, 10:58 AM   #9
VladPloiesti
Member
 
VladPloiesti's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
VladPloiesti has a spectacular aura aboutVladPloiesti has a spectacular aura aboutVladPloiesti has a spectacular aura about
Default

Quote:
Originally Posted by Theo1948 View Post
Torje cu numarul 5?
Si tu acuma..
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
VladPloiesti is offline   Reply With Quote
Old 20-06-2011, 12:16 PM   #10
Skat™
Banned
 
Join Date: Oct 2009
Location: Iaşi
Skat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these parts
Default

Cele mai tari 50 de PERLE din fotbal!

1) "Nu cred ca am fi pierdut acest meci, daca s-ar fi terminat 1-1" , Uli Hoeness, manager Bayern Munchen

2) "Milan sau Madrid, important e sa fie din Italia!" - Andreas Moller, fost international german

3) "Situatia este fara iesire, dar nu e critica." - Stefan Effenberg, fost international german

4) "Sper ca acest meci sa nu ramana singurul meu debut la nationala!" - Sebastian Deisler, jucator la Bayern Munchen, declaratie acordata dupa meciul sau de debut, unicul, in echipa nationala

5) "Omul este o persoana umana" - Gheorghe Hagi

6) "Copii, mergeti la scoala, ca si scoala e buna la ceva!" - Gheorghe Hagi

7) "Meritul pentru titlul castigat de Steaua e 50% al lui Olaroiu si 50% al lui Protasov, dar cel mai mare merit e al meu" - Gigi Becali

"Dom'le, eu muncesc 24 de ore pe zi, iar uneori chiar si noaptea" - Mitica Dragomir

9) "Filosofia este o transcedentala propedeutica pentru sufletul bantuit de moarte al romanului" - Cornel Dinu

10) "Suporterii nostri sunt 80 la suta din Bucuresti si 40 la suta din provincie" - Ionel Danciulescu

11) "Sunt pesimist. Cred ca putem invinge Olanda" - Nicolae Mitea

12) "Nu pot sa spun ca am plans, dar mi-au dat lacrimile" - Cosmin Moti

13) "Jucatorii trebuie sa aiba mai multa mentalitate" - Victor Piturca

14) "Te faulteaza? Pai du-te, ba, la sah! Du-te la sah!" - Petre Grigoras

15) "Singura echipa care poate prinde CFR-ul din urma este DNA!" - Adrian Porumboiu

16) "El imi turna apa in cap, eu ce era sa fac? Sa stau ud, sa racesc si sa prind emenangita?" - Vasile Turcu

17) "N-avea cum sa-mi rupa Fane capu', am gat flexibil, sunt ca inspectorul Gadget" - Mihai Stoica

1 "Craiova e singura echipa care poate sparge cvartetul Steaua - Dinamo - Rapid" - Adrian Mititelu

19) "Muncitor Nicolita, foarte muncitor, dar terenul de fotbal nu e santier" - Cornel Dinu

20) "Daca nu dadea Ceahlaul 4 goluri, castigam noi cu 1-0!" (Ion Velea, membru al clubului Electroputere Craiova, dupa meciul Ceahlaul-Electro 4-1 disputat in campionatul 1994/95)

21) M-am certat si cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat. (Gigi Becali)

22) Gigi Netoiu: "Puteau sa castige ambele echipe, dar important este ca noi am luat 6 puncte"

23) Intrebat daca intentioneaza sa revina la Universitatea Craiova, desi semnase cu alta echipa pentru urmatorii doi ani, Sorin Cartu a raspuns:
"Conteaza mai putin hartiile. Stiti cum e, omul se 'indoaie' la bani si la femei. La mine nu e cazul la femei." (Sorin Cartu)

24)

25) Gigi Becali: "Becali e un brand. Eu la Avicola Iasi pot sa fac pui Gigi Becali, daca vreau”

26) "Acest gol i-l dedic lui Ionut Badea, care a nascut azi-dimineata o fetita, iar golul i-l dedic lui." (Alexandru Baltoi)

27) "Situatia este fara iesire, dar nu e critica." (Stefan Effenberg, fost international german)

2 "Sper ca acest meci sa nu ramana singurul meu debut la nationala!"

(Sebastian Deisler, jucator la Bayern Munchen, declaratie acordata dupa meciul sau de debut, unicul :-), in echipa nationala)

29) "Noi suntem rapidisti din tata-n fiu, in afara de fiul meu, care e stelist." (Nicolae Vacaroiu)

30) "Putea fi 3-3!" (Ioan Sdrobis, antrenorul echipei FC Baia-Mare, dupa meciul Electroputere Craiova - FC Baia-Mare 8-1 disputat in campionatul1994/95)

31) Este incontestabila fortuirea ca romanul sa fie un strasnic luptator sarb. (Cornel Dinu)

32) "Nu stiu cate goluri ar trebui sa marcam ca s-o eliminam pe Betis. Cat mai multe ar fi suficiente." (Gabriel Bostina)

33) Gigi Becali: Da cine e dom'ne Nichita Stanescu asta? A adus mai multi bani decat mine in Romania?"

34) Ionel Ganea, ca om, e capabil sa infecteze pana si penicilina! (Marian Iancu)

35) "In mare acesta a fost un meci, care, daca s-ar fi desfasurat in alt mod, altul ar fi fost si rezultatul." (Eike Immel, portar Germania)

36) "Cred ca-i bateam pe nemti daca margam mai multe goluri decat ei, asa cred" (Gabi Tamas dupa Germania - Romania 3-1)

Claudiu Raducanu

-"Canicula a mai facut facut doua victime? Sper ca politia sa-si faca datoria si s-o prinda"
- A spus ca si-ar dori un apartament situat intr-un bloc-notes
- In perioada cind evolua in Spania, in timpul atentatului din 11 martie, Raducanu credea ca vede un film de actiune la posturile locale de televiziune
- Cind s-a transferat de la Electroputere la Steaua a primit salariul in dolari, ceea ce l-a facut sa regrete transferul, pentru ca la Craiova era platit in lei si lua mai multe bancnote
- Cind s-a transferat la "U" Cluj a socat cu prima sa declaratie: "Nu mi-am propus nici un gol. Niciodata nu mi-am propus sa inscriu. Care e in fata portii, s-o inscrie"

http://www.sport.ro/fotbal-intern/ce...o-inscrie.html

* Cu toate ca articolul se numeste cele mai tari 50 perle, are doar 36!
Skat™ is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:09 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL