INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 14 > Career Mode Stories

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 07-07-2013, 09:24 PM   #1
razwyx
Member
 
razwyx's Avatar
 
Join Date: May 2011
Location: Marte
razwyx is just really nicerazwyx is just really nicerazwyx is just really nicerazwyx is just really nice
Default "You'll never walk alone!" - Un nou inceput ?

Era 5 dimineata. Numai puteam dormi. Presiunea ma ajunsese.
M-am dus pana in baie pentru a ma spala pe fata dupa care am scos putin capul pe geamul hotelului din Atena la care era cazata echipa.
Ma gandeam la meciul acela nebun din urma cu trei ani. Cand am castigat Liga campionilor la penalty-uri dupa ce ei ne-au condus cu 3-0.

Daca nici acum nu ati inteles despre ce este vorba, va voi explica eu: Este vorba despre finala Ligii Campionilor din 2007 dintre AC Milan si
Liverpool. Eu eram atunci veteranul echipei. La 35 de ani era a doua finala UCL a mea dupa cea din 2005.
De asemenea mai jucasem la Steaua, de la care plecasem cand aveam 26 de ani la Liverpool. Jucam ca mijlocas stanga. Chiar si la 35 de ani
aveam destula viteza pentru a-i intrece pe multi alti tineri, norocul meu fiind ca nu am suferit vreo accidentare serioasa.

Destul cu explicatiile, sa continuam cu povestea...

Dupa vreo 10 minute mi s-a alaturat si Stevie G(cel mai bun prieten), care avea si el aceleasi probleme.

-Te-am trezit eu? spun eu.
- Nu, numai puteam dormi. Sunt prea agitat, intelegi si tu.
-Te inteleg. E presiune, mai ales pe mine. Asta va fi cel mai probabil ultima mea finala europeana.
-E pe naiba, inca esti in putere. Mereu ma intreci la 100 de metri.
-Poate te intrec, dar totusi, ma simt cam fragil. Mi-e frica sa nu aud de-odata "trosc" si sa ma trezesc pe jos. Si mai este si dorinta aia de
a nu dezamagi la ultima ta finala.
-Sunt sigur ca nu vei dezamagi si nu va fi ultima ta finala.
-Sper asta, chiar sper.
-Pai n-ai cum sa dezamagesti pe teren, doar vei sta pe banca tot meciul(rade).
-Hai! Poate te injur!
-Nu ma lua in serios, a fost doar o gluma. Hai sa jucam o FIFA 07 pana la micu' dejun.
-Hai sa te fac putin.

Usor, usor venea si ora meciului. Mai era o ora pana la inceperea meciului iar Rafa Benitez ne dadea penultimele indicatii si ne arata primul 11.
Eu eram rezerva, Zenden juca in locul meu.

Mai erau 15 minute pana incepea meciul si m-am gandit sa ma duc sa iau o sticla de apa de pe margine. Beau cateva inghitituri iar cand ma
intorc il vad pe Zenden pe jos tinandu-se de picior.

-Ce-ai facut ma?
-Chiar nu stiu, cred ca am facut intindere.
-DOCTOR! Mai repede! tip eu la doctorul care cam atipise pe margine.

5 minute mai tarziu ma intalnesc cu antrenorul:

-Razwy, se pare ca vei fi titular!
-Numai poate?
-Nu... doctorii cred ca a facut ruptura musculara, dar sper sa nu fie asa!
-Pfoaai, ce chestie...
-Ne bazam pe tine Razwy! Stiu ca nu ma vei dezamagi, niciodata n-ai facut-o.
-Bine mister, sper sa ma descurc.
-O... sa te descurci! Bafta!
-Multumesc!

Si deci, incepe meciul. Primele 20 de minute, tatonari. In minutul 23 incepe cu adevarat meciul. Gerrard are o sansa mare de a deschide scorul
dar Dida apara eroic.
Cand ne pregateam de pauza, in minutul 45, Milan primeste lovitura libera. Pirlo executa pe partea dreapta dar mingea este deviata de Pippo pe
coltul celalalt. 1-0 pentru Milan la pauza.
La vestiare suntem certati de Rafa Benitez, dupa care ne aduce aminte de finala din urma cu doi ani cand ei conduceau la pauza cu 3-0.

Lucrul acesta ne-a intarit. Am fost increzatori. Poate prea increzatori, arucandu-ne cu totii in atac, lucru care le-au priit adversarilor. In
minutul 82 acelasi Pippo Inzaghi scapa singur cu Reina dupa un contra-atac, il dribleaza si pe el iar visurile noastre se scurg cum s-a scurs si
mingea in poarta. Cu toate acestea, in minutul 89, eu reusesc sa centrez perfect in capul lui Kuyt care ne face inca sa speram putin. Din pacate
nu se intampla. Odata cu auzirea fluierului de final, ne prabusim toti la pamant de suparare. Stau acolo vreo 10 minute, dupa care sunt ridicat
de la pamant de catre Gerrard.
-N-are nimic, o castigam la anu'. imi spune el mie, incercand sa ma impace.
-O castigam pe dracu'. Poate tu sa o castigi, de maine mie imi expira contractul.
-Lasa, vorbim noi cu patronul sa ti-l reinnoiasca.
-Nu e nevoie, am sa vad eu ce voi face.
razwyx is offline   Reply With Quote
Old 07-07-2013, 09:34 PM   #2
paulica39
Member
 
paulica39's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Location: Targu-Mures
paulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to behold
Default

La 35 ani te poti duce in Orient, mai joci vreo 2-3 ani cu un salariu de 6 milioane si dupa te poti retrage linistit

Frumos scris, cred ca ti-a luat ceva timp
paulica39 is offline   Reply With Quote
Old 07-07-2013, 09:47 PM   #3
Alex 201
Member
 
Alex 201's Avatar
 
Join Date: Jul 2013
Alex 201 is just really niceAlex 201 is just really niceAlex 201 is just really niceAlex 201 is just really nice
Send a message via Yahoo to Alex 201
Default

Frumos scris !!!!
Alex 201 is offline   Reply With Quote
Old 07-07-2013, 10:07 PM   #4
razwyx
Member
 
razwyx's Avatar
 
Join Date: May 2011
Location: Marte
razwyx is just really nicerazwyx is just really nicerazwyx is just really nicerazwyx is just really nice
Default

Quote:
Originally Posted by paulica39 View Post
La 35 ani te poti duce in Orient, mai joci vreo 2-3 ani cu un salariu de 6 milioane si dupa te poti retrage linistit

Frumos scris, cred ca ti-a luat ceva timp
Multumesc. Mi-a luat cam o ora si-o punga de seminte.
Iti multumesc si tie Alex.
razwyx is offline   Reply With Quote
Old 07-07-2013, 10:15 PM   #5
FSAdy
Member
 
FSAdy's Avatar
 
Join Date: Dec 2012
Location: Benicasim < Castellón de la Plana < Comunidad Valenciana < España < Europa < Tierra
FSAdy is a glorious beacon of lightFSAdy is a glorious beacon of lightFSAdy is a glorious beacon of lightFSAdy is a glorious beacon of lightFSAdy is a glorious beacon of lightFSAdy is a glorious beacon of light
Send a message via Yahoo to FSAdy
Default

Frumoasa imaginatie! ) Bravo razwyx :-bd
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
FSAdy is offline   Reply With Quote
Old 07-07-2013, 10:23 PM   #6
Atrium
Member
 
Atrium's Avatar
 
Join Date: Jun 2012
Location: Borsa MM
Atrium is a jewel in the roughAtrium is a jewel in the roughAtrium is a jewel in the roughAtrium is a jewel in the rough
Default

Foarte frumos scris. Mi-a facut placere sa citesc. Sunt curios sa vad ce se intampla mai departe.
__________________
Career Mode of the Year 1st Place
Best Username 1st Place
Cel mai inbunatatit la cariere 2nd Place
Update-ul anului 3rd Place
Atrium is offline   Reply With Quote
Old 07-07-2013, 10:26 PM   #7
razwyx
Member
 
razwyx's Avatar
 
Join Date: May 2011
Location: Marte
razwyx is just really nicerazwyx is just really nicerazwyx is just really nicerazwyx is just really nice
Default

Continuarea va veni daca nu mai tarziu, maine. Ma bucur ca va place! Credeam ca o sa va plictiseasca!
razwyx is offline   Reply With Quote
Old 07-07-2013, 10:30 PM   #8
artere
Member
 
artere's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Location: Bologna
artere is a glorious beacon of lightartere is a glorious beacon of lightartere is a glorious beacon of lightartere is a glorious beacon of lightartere is a glorious beacon of lightartere is a glorious beacon of light
Send a message via Yahoo to artere
Default

Quote:
Originally Posted by razwyx View Post
Continuarea va veni daca nu mai tarziu, maine. Ma bucur ca va place! Credeam ca o sa va plictiseasca!
Trebuie sa imi cumpar si eu o punga cu seminte, sa am cand trec pe la cariera ta. Sper sa iti treaca supararea si sa mai ramai un an la echipa.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


„Tu per me sei come la televisione. Io ti guardo e guardando la vita tua, mi ricordo che ho fatto bene a scegliere la vita mia.” Toto Riina
artere is offline   Reply With Quote
Old 07-07-2013, 10:43 PM   #9
skiller
Member
 
Join Date: Dec 2012
skiller is an unknown quantity at this point
Default

Interesant,chiar mi-a placut,tine-o tot asa.
skiller is offline   Reply With Quote
Old 07-07-2013, 11:09 PM   #10
Andreims
Member
 
Andreims's Avatar
 
Join Date: Mar 2013
Location: Targu-Mures
Andreims has a spectacular aura aboutAndreims has a spectacular aura aboutAndreims has a spectacular aura about
Default

Frumos prezentat, mi-a facut placere sa citesc
Sa vedem daca iti vei reinnoi contractul
Pana la urma l-ai facut pe Gerrard la FIFA ?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Andreims is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:44 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL