INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 14 > Career Mode Stories
Register FAQ Community Calendar

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 10-05-2014, 12:10 AM   #1
fatansilviu
Member
 
fatansilviu's Avatar
 
Join Date: Apr 2014
fatansilviu is on a distinguished road
Default Silviu's Career Mode


Satui de anonimatul echipei care odata stralucea in Serie A si in cupele europene, fanii au luat atitudine si au decis sa il alunge de la club pe antrenorul din sezonul 2012-2013, Alessandro Calori, si au decis cu ajutorul conducerii si a unui buget de 3.000.000 de euro stransi de la sponsori si din donatiile suporterilor, sa inceapa reconstructia pe o perioada de 1-2 ani. Pentru aceasta reconstructie a fost ales un tanar tehnician roman pe nume Silviu Dorian, in varsta de 31 de ani, fost antrenor la juniorii Bresciei cu care a castigat foarte multe titluri la diferite turnee. Obiectivul impus de conducere pentru primul sezon este locurile 1-10, iar in al doilea an promovarea, insa Silviu are un obiectiv maret si anume locurile 1-3 din primul an.

Campania de achizitii a fost si ea una bogata, Silviu a adus urmatoarele intariri: S. Luchin - liber de contract - CB (68 ), J. Taylor - Bristol Rovers - RM (64), D. Bentley - Southend - GK (62), L. Rus - liber de contract - RB (69), T. Camdal - liber de contract - RB (61), J. Bowery - Aston Villa - ST (63).

Primele declaratii ale lui Silviu Dorian despre echipa si despre campania de achiziti: Am gasit aici la Brescia o echipa plina de vitezisti, avand jucatori foarte rapizi pe benzi si in atat, ceea ce imi place cel mai mult este ca il avem pe Caracciolo care castiga mai toate duelurile la cap si asta ma ajuta sa imi practic stilul meu de joc pe benzi. Sunt foarte multumit de campania de achizitii, ce am cerut, am primit. Toti jucatori veniti sunt tineri si cu un viitor in fata. Ei au venit sa ne ajute pe noi si sa se ajute tot odata si pe ei, deoarece prin promovarea noastra si printr-un sezon bun in Serie A isi vor face un nume si vor pleca la cluburi cu renume.

Silviu a inceput promitator acest sezon reusind sa produca o surpriza destul de mare. Chievo Verona 0-2 Brescia
Iata ce a spus Silviu la finalul partidei: Baietii mei au aratat neasteptat de bine, dominand Chievo la ei acasa, ei neavand decat o ocazie mare ratata de Paloschi.

Brescia continua sa surprinda placut. Trapani 0-3 Brescia
Silviu: Chiar daca rezultatul pare categoric, nu a fost deloc asa usor sa invingem. Cu Bentley in zi mare si cu dubla lui Caracciolo am reusit sa rapunem si Trapani care ne-a dominat mai tot meciul, insa arma noastra preferata, contra-atacul, a fost letal.

Astept intrebari/propuneri. Tin sa mentionez ca pentru primul sezon joc pe Professional - 5 minute pentru a promova cat mai repede, iar apoi odata intrat in Serie A am sa trec la World Class.

fatansilviu is offline   Reply With Quote
Old 10-05-2014, 08:31 AM   #2
Crazy
Member
 
Crazy's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Crazy is on a distinguished road
Default

Scucces in Italia , un campionat greu , succes la promovoare !
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Crazy is offline   Reply With Quote
Old 10-05-2014, 01:59 PM   #3
c_bogdan_7
Member
 
c_bogdan_7's Avatar
 
Join Date: Mar 2014
c_bogdan_7 is on a distinguished road
Default

Brescia <3
Sa-l joci pe Sodinha ) :
c_bogdan_7 is offline   Reply With Quote
Old 10-05-2014, 10:38 PM   #4
fatansilviu
Member
 
fatansilviu's Avatar
 
Join Date: Apr 2014
fatansilviu is on a distinguished road
Default

Brescia continua seria buna pe care a inceput-o cu noul antrenor Silviu. Echipa a continuat cu 3 victorii pe linie :

- Brescia 2-0 Lanciano
- Varese 2-5 Brescia
- Brescia 3-0 Pescara


Iata ce a avut de declarat Silviu dupa acest inceput bun de campionat:
Sunt extrem de multumit de jocul echipei, chiar daca am intalnit 3 echipe aflate in subsolul clasamentului. Meciurile au fost foarte usoare, exceptie face victoria cu Pescara, echipa care ne-a cam dominat, noi avand 3 contra-atacuri si acelea au fost fructificate de Caracciolo si Taylor. Deocamdata sunt multumit de echipa, sa vedem ce se va intampla in meciurile cu adversari din prima jumatate a clasamentului.
fatansilviu is offline   Reply With Quote
Old 11-05-2014, 01:09 AM   #5
razwyx
Member
 
razwyx's Avatar
 
Join Date: May 2011
Location: Marte
razwyx is just really nicerazwyx is just really nicerazwyx is just really nicerazwyx is just really nice
Default

Un inceput fulminant. Sa speram ca n-o sa scazi din performanta pana la sfarsitul sezonului!
razwyx is offline   Reply With Quote
Old 11-05-2014, 01:37 AM   #6
Crazy
Member
 
Crazy's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Crazy is on a distinguished road
Default

3 rezultate excelente , tine-o tot asa !
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Crazy is offline   Reply With Quote
Old 11-05-2014, 07:38 AM   #7
fatansilviu
Member
 
fatansilviu's Avatar
 
Join Date: Apr 2014
fatansilviu is on a distinguished road
Default

Brescia incepe sa scada din turatie, dupa 4 etape perfecte au urmat 4 etape in care au reusit sa scoata doar un punct.

- Latina 2-0 Brescia
- Brescia 1-1 Spezia
- Padua 1-0 Brescia
- Brescia 0-2 Reggina


Dupa aceste patru etape Silviu s-a declarat nemultumit de prestatile echipei:
Echipa a scartait, am pierdut puncte importante cu Padua si Reggina, echipe aflate pe ultimele 2 locuri, insa le promit fanilor ca in acest campionat nu vom mai pierde niciun meci. Cel mai dureros rezultat a fost cel cu Spezia, care dupa ce am condus 90 de minute jocul si am dominat copios, ei la singura lor faza, in prelungiri, ne-au dat gol.

Clasament
1. Palermo 19 pct.
2. Spezia 16 pct.
3. Siena 16 pct.
4. Avellino 16 pct.
5. Latina 16 pct.
6. Brescia 16 pct.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by fatansilviu; 11-05-2014 at 07:41 AM.
fatansilviu is offline   Reply With Quote
Old 11-05-2014, 08:21 AM   #8
Adrian7
Member
 
Adrian7's Avatar
 
Join Date: Dec 2012
Adrian7 will become famous soon enoughAdrian7 will become famous soon enough
Default

A fost un inceput excelent , dar de ce echipa a inceput sa scada?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Adrian7 is offline   Reply With Quote
Old 11-05-2014, 10:02 AM   #9
fatansilviu
Member
 
fatansilviu's Avatar
 
Join Date: Apr 2014
fatansilviu is on a distinguished road
Default

Am simulat meciurile cu Latina si Reggina...
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
fatansilviu is offline   Reply With Quote
Old 11-05-2014, 11:10 AM   #10
Crazy
Member
 
Crazy's Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Crazy is on a distinguished road
Default

rezultate nu prea bune , ba chiar deloc , echipa e incet incet intr-o scadere de forma , moral .... !
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Crazy is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:39 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL