INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 10

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 10-09-2009, 08:26 PM   #11
FRANTZA
Member
 
Join Date: Sep 2009
FRANTZA is on a distinguished road
Default

parerea mea despre fifa 10 demo , este foarte buna , este un progres enorm fata de fifa 09 , astept versiunea full
FRANTZA is offline   Reply With Quote
Old 10-09-2009, 08:30 PM   #12
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

Mie mi se pare ca e mai bun jocul decat Fifa 09. La grafica nu prea vad mare lucru schimbat, dar in rest mi se pare mai natural si mai lin, iar pentru controlul 360, trebuie sa ai o mana fina ca sa-l simti si sa-l folosesti.
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 10-09-2009, 08:31 PM   #13
Paul
Member
 
Paul's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: Arad,Romania
Paul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to behold
Default

Quote:
Originally Posted by ellyass2008 View Post
cine t pune mah sa-l joci daca nuti place...omg nu mai dati comm doar de dreaqu de a da:-j
ba d*******le fiecare isi spune impresia de joc, unde te trezesti tu sa vorbesti?
__________________
Nick vechi: yo_paul4u10
Paul is offline   Reply With Quote
Old 10-09-2009, 08:32 PM   #14
rodutica
Member
 
rodutica's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Turda
rodutica is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to rodutica
Default

Mie unul imi place mai mult ca si 09. Gameplayul mult mai fluid. Pasele curg mai bine siportarii sunt intr'un fel mai bun. Cu Gamepad se simte si 360-ul. Grafica este cam la fel insa fiecare cu parerea sa.
O poza cu gazonul la mine. Se vede bine.
http://h.imagehost.org/0633/fifa10.jpg
Jucatorii nu imi plac cum se vad, sunt prea pixelati. Totudi cred ca e de la monitorul meu. Merge fluid cu toate la maxim.
__________________
Zi de zi vad viata in ROS - ALBASTRU!!!

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Mandru ca sunt ROMAN.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Fifa 08 Player

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
rodutica is offline   Reply With Quote
Old 10-09-2009, 08:34 PM   #15
campeonu
Member
 
campeonu's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
campeonu is on a distinguished road
Default

Like:
- Meniul (Ca design )
- Noul sistem dinainte de inceperea meciului ( Acela cu team management etc. )
- Schemele realizabile ( Daca la 09 la word class treceai mai greu prin scheme la 10 treci mai usor, ex: SHIFT + SUS + JOS)
- Golurile prin scarita se dau mai usor ( Daca la fifa 09 cand intrai in careu trebuia sa apesi foarte putin iar daca iti scapa degetul ratai, la 10 ai posibilitatea sa dai gol )
- Interventiile portarilor mai spectaculoase

Dislike:
- Gazonul cel ami urat din 2003 in sus :|
campeonu is offline   Reply With Quote
Old 10-09-2009, 08:49 PM   #16
Razor
Member
 
Razor's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Zalau
Razor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond repute
Default

L-am jucat si eu putin, deci: primul lucru care m-a socat a fost Ronney-ul nervos de la "press a key". Meniul imi place, e interesant, la fel si noul mod de incepere al jocului ( cu tacticile ). E bine ca-ti poti creea profil, poti schimba setarile, dificultatea, etc. Primul minus : gazonul. Am setarile toate pe ON, rezolutie ff buna si totusi parca e o textura, e oribil. De abia daca dai la replay si te uiti chiar jos langa minge poti vedea ca e 3D. Driblinguri noi nu am vazut, precum nici comentarii noi n-am auzit niciunul. La gameplay, de pe tastatura nu se prea simte 360-ul, o sa joc mai mult cu mouse-ul sa vad, iar suturile la inceput nu mi-au placut - cu aceeasi putere ca in 09, in 10 dai sut la firul ierbii iar in 09 dadeai si peste poarta, dar dupa 2 meciuri am inceput sa ma obisnuiesc. Acum poti apasa butonul aproape la maxim si nu da peste . Jucatorii si grafica mi se par mai slabe / cel mult la fel cu 09, iar la pase, alergare - mici diferente, mici de tot.
In concluzie, se putea mai mult, dar nu avem ce face. E un 09 imbunatatit pe de-o parte si stricat pe alta.
P.S. Imi place cum se bucura jucatorii chiar dupa ce dau gol, acolo pe teren, inainte de filmuletul acela de bucurie. Sper ca m-ati inteles .
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Razor is offline   Reply With Quote
Old 10-09-2009, 08:55 PM   #17
ellyass2008
Member
 
Join Date: Dec 2008
ellyass2008 is on a distinguished road
Default

Today, 08:31 PM #13
yo_paul4u10 gen cocalar
ellyass2008 is offline   Reply With Quote
Old 10-09-2009, 08:59 PM   #18
wubb_blade
Banned
 
Join Date: Mar 2009
Location: Bucuresti
wubb_blade is infamous around these partswubb_blade is infamous around these partswubb_blade is infamous around these partswubb_blade is infamous around these partswubb_blade is infamous around these partswubb_blade is infamous around these parts
Default

este totusi o schimbare.acuma au spus si alti este o imbunatatire a lu Fifa09 , dar totusi una buna

mie unu imi place , si cum a spus razovr depsre suturi ii dai dreptate:P

app a tras cineva vrun sut la poarta si a respins portarul intr-o parte?
wubb_blade is offline   Reply With Quote
Old 10-09-2009, 09:00 PM   #19
Shaggy18cm
Member
 
Join Date: Oct 2008
Shaggy18cm is on a distinguished road
Default

Este fifa 2009 putin imbunatatit..atat

E aceeasi poveste cu fifa 2006-2008
3 ani..si acelasi joc putin imbunatatit fata de ultimul..
Aceleasi animatii..aceleasi fete(la cei de pe demo cel putin),aceleasi comentarii.. tot
O sa treaca iarasi 3 ani pana vor schimba radical din nou jocul..dar nah,eu unul astept sa vad managerul ímbunatatit,ca in rest nu vad nimic nou.Jocul este un pic mai fluid, intradevar dar nu e nu stiu ce imbunatatire.
Macar comentariile de le schimbau jur..

Astept jocul full,poate se mai schimba ceva ceva,dar anul acesta nu il mai cumpar, nu merita


ps:
Mi s-a parut mie sau cand arata ecranul cu stemele ligilor este si Liga I ? poate s-a anuntat ca va fi si nu stiu eu,dar mie mi se pare ca seamana

Last edited by Shaggy18cm; 10-09-2009 at 09:07 PM.
Shaggy18cm is offline   Reply With Quote
Old 10-09-2009, 09:01 PM   #20
Paul
Member
 
Paul's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: Arad,Romania
Paul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to behold
Default

Quote:
Originally Posted by ellyass2008 View Post
Today, 08:31 PM #13
yo_paul4u10 gen cocalar
poftim?
__________________
Nick vechi: yo_paul4u10
Paul is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:34 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL