INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 10

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 29-05-2009, 06:29 PM   #11
Steaua_95
Member
 
Join Date: May 2009
Steaua_95 is on a distinguished road
Thumbs up FIFA10 comentariu

Eu cred k la cum a ajuns fotbalul din romania nici macar o speranta de 2% nu ar trebui sa vem de a aparea cu vreo echipa in FIFA10 (poate doar Steaua , Rapid ,,eventual C.F.R. Cluj,, ).
Despre aparitia intregii ligi de fotbal romaniesti nici vorba.
Poate sunt prea pesimist , dar este putin probabil ca varianta pe Pc a FIFA10 (daca va exista) sa fie Next-Gen.
Deoarece ar fi o schimbare radicala a graficii si gameplayiului , plus ca vor avea mai mult de munca decat la Fifa08 sau FIFA09. ori eu nu cred ca se vor obosi sa aduca pe PC nivelul superior al jocurilor de pe console ca : PS3 , XBOX X360 , sau unele medii ca : Wii , Nintendo DS , PsP sau PS2.

Ar trebui sa fim optimisti si bucurosi daca vor imbunatati traiectoria mingii si efectele coeziunii , si sa consideram perfect daca vor adauga 2-3 echipe romanesti si daca vor aduce driblingurile si tehnica de fenta de pe PS3 sau XBOX360.:lukeiamyourfather
Steaua_95 is offline   Reply With Quote
Old 29-05-2009, 09:55 PM   #12
BughyRy
Member
 
BughyRy's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Baia Mare, Romānia
BughyRy will become famous soon enoughBughyRy will become famous soon enough
Default

Voi tot vorbiti de next-gen, dar ganditi-va la nivel global, nu doar la ce calculatoare aveti voi. Ganditi-va cat de multa lume are calculatoare accesibile unor cerinte de next-gen. Asta cred ca impiedica producatorii sa faca next-gen, faptul ca majoritatea nu suporta next-gen pe PC. Pe PS3 si XBox360 este next-gen deoarce orice consola PS3 si XBox360 suporta next-gen, asta nu poti spune si la PC-uri.

Cat despre jocul original sau piratat, eu am inceput sa-l cumpar de la 08 si nu sunt dezamagit, deoarece eu nu sunt adeptul jocului cu calculatorul, prefer sa ma bat cu adversari seriosi, nu cu IQ-ul calculatorului. Am oportunitatea sa joc cand vreau cu alti adversari din alte tari, nu e necesar sa imi umplu lista de messenger cu id-uri si sa primesc in fiecare zi standardele mass-uri "cine joaca fifa?".

Recomand tuturor sa treaca pe varianta originala. Scuza ca vezi doamne n-ai bani e o prostie, cei care nu au venit sa ceara politicos parintilor si sa faca un pact cu ei asupra orelor de joaca si ma indoiesc ca acestia nu vor scoate din buzunar 100lei pentru joc, iar celor cu venit nici n-are rost sa mai vorbim.
__________________
Thierry Henry for life !! Alez Henry !


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
BughyRy is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2009, 07:25 AM   #13
alynz
Member
 
Join Date: Apr 2009
Location: Iasi,Romania
alynz has a little shameless behaviour in the past
Default

Iata de asta strang eu bani sa imi iau Ps3.N-am emotii atunci cand e vorba de jocuri in general,nu doar de fifa.Stii ca va fi NG,nu te mai intereseaza altceva.De mentionat ca am 12 ani,deci banii la mine nu sunt chiar asa usor de procurat...Dar de la fifa 07 am traditia sa cumpar jocul scos de Ea Sports in fiecare an
alynz is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2009, 11:30 AM   #14
Kal-El
Member
 
Kal-El's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Earth (Timisoara)
Kal-El will become famous soon enoughKal-El will become famous soon enough
Default

Daca in Romania s-a ajuns la asa nivel incat aproape oricine isi permite cu calcualtor cat de cat bunicel, intr-o tara cu nivelul de trai destul de scazut, nu cred ca in alte tarii e cu muuuult mai rau...

Aici nu e vorba de IQ-ul calculatorului ci de cum se prezinta jocul, gameplay, grafica... si la cum arata Fifa 09 acuma... nu prea imi inspira un asa aer incat sa ma convinga sa il cumpar...
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Time 4 min
Difficulty Legendary (both)

jucator - jucator eliminat
+ - accidentare
X - ratare penalty
Kal-El is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2009, 12:40 PM   #15
timisica_cristian
Member
 
timisica_cristian's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Bucuresti
timisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to behold
Default

Am auzit ca jocul s-ar putea sa fie din nou CG(vreo 50-60%). Dar daca o sa fie NG o sa semene foarte mult cu Fifa 06 de pe Xbox 360. Ar iesi un joc bunicel(zic eu)
timisica_cristian is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2009, 12:55 PM   #16
c.ronaldo14
Member
 
c.ronaldo14's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
c.ronaldo14 is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to c.ronaldo14
Default

Nu va fi NG, poate va fi semi NG doar la gameplay :

FIFA 10 PC will have a new gameplay(It should be semi-ng)

We had another fantastic day at EAC as we were introduced first thing in the morning to the PC version of FIFA 10. Just a quick feature check today, which we will follow up with a fuller review once he NDA has lifted and we have returned home. The PC version of FIFA 10 has focused on 2 main "Hot Issues" to improve the game, i.e. Next Gen Gameplay and Online Issues.

Gameplay Updates include:

* More responsiveness with improved heading, crossing, player switching and skill moves
* Improved collision system with less colliding with team mates and better avoidance system.

With regard full Next Gen Gameplay, you won't unfortunately be getting all the features in the NG version due to the limitations of the majority of players PCs (only about 10% of you have high enough spec PC's to run the game as required), but you will certainly get a much improved gameplay engine.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
c.ronaldo14 is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2009, 02:00 PM   #17
nick100
Member
 
Join Date: Feb 2009
Location: Botosani
nick100 is on a distinguished road
Default

sal baieti! fifa 10 PC next gen... Nu prea cred deaorece putini sunt oamenii care au super calculatoare si la care ar putea rula fifa next-gen.Eu am cumparat acum 4 ani de la METRO un calc pe care am dat 30ml.Am un procesor d 1200mhz si o placa video ati radeon 9600 pro deci nu cred ca va rula fifa next-gen pe PC meu.Cat despre liga1 nu prea sunt interesat daca o s-o puna s-o puna!!
nick100 is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2009, 03:10 PM   #18
bitu
Member
 
Join Date: May 2009
bitu is an unknown quantity at this point
Default

Cand o sa apara Fifa 2010??
bitu is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2009, 03:33 PM   #19
kanye_west
Member
 
kanye_west's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Bucharest
kanye_west will become famous soon enough
Default

Octombrie 2009.
kanye_west is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2009, 03:51 PM   #20
c.ronaldo14
Member
 
c.ronaldo14's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
c.ronaldo14 is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to c.ronaldo14
Default

Si daca prin miracol ar fi NG, cam ce calculator ne-ar trebuii pt a rula jocul ? Din curiozitate. Stie cineva ?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
c.ronaldo14 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:23 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL