INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Pe langa

Reply
 
Thread Tools
Old 19-02-2007, 08:00 PM   #101
poli tm in fifa
Member
 
Join Date: Apr 2006
Location: Timisoara, Teritoriu alb-violet
poli tm in fifa is a splendid one to beholdpoli tm in fifa is a splendid one to beholdpoli tm in fifa is a splendid one to beholdpoli tm in fifa is a splendid one to beholdpoli tm in fifa is a splendid one to beholdpoli tm in fifa is a splendid one to beholdpoli tm in fifa is a splendid one to behold
Default

eeee acum si tu.E doar o mica greseala ce nu se observa.Nu prea stiu unde sa pun liniile alea
__________________
08-11-2002, 11:51 AM
Quote:
Gandeste in viitor : FIFARomania -> cel mai MARE site din domeniu, iar noi suntem printre primii care s-au inregistrat: o sa fim priviti ca niste ZEI!!!
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
:wink:
poli tm in fifa is offline   Reply With Quote
Old 19-02-2007, 08:02 PM   #102
Alex
Banned
 
Join Date: Nov 2005
Location: Piatra Neamt
Alex is just really niceAlex is just really niceAlex is just really niceAlex is just really niceAlex is just really nice
Default

Nu trebuia sa o pui nicaieri
Alex is offline   Reply With Quote
Old 19-02-2007, 09:36 PM   #103
Sirius
Shipwrecked Pioneer
 
Join Date: Nov 2002
Location: Londra
Sirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to behold
Default

Vai de mine, trebuie să facem un compendiu de gramatică aici. Liniuţa, dragii mei, are în general rolul de a înlocui o literă (de obicei vocală), pentru pronunţie rapidă. Exemple: "n-am chef" în loc de "nu am chef", "să-i dam o prăjitură" in loc de "să îi dăm o prăjitură". Al doilea rol foarte important este când separă pronumele posesiv in acuzativ, care are o formă prescurtată, de articolul nehotărât. Exemple: "l-am chemat la fotbal", "i-am dat o carte". Aici e si un caz gramatical comic: "s-a dus la mare". In mod normal s-ar pune intrebarea "pe cine s-a dus?" si rezulta "pe el s-a dus". La fel, se mai pune cratima pentru a desparti articolul posesiv in dativ de verb: "daţi-mi lumânarea", "scrieţi-mi un exerciţiu", "calculaţi-le repede".
Liniuţa nu se foloseşte pentru a despărţi "îi" sau "va" şi atunci când se află după un cuvânt în general precede cel puţin două litere.
Un ultim rol al său este atunci când se desparte un cuvânt în silabe, atunci când s-a ajuns la capătul unui rând, însă acest lucru nu prea mai este folosit, cu puţină grijă fiind evitate astfel de situaţii.
__________________
In Romania se poate orice!


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by Sirius; 19-02-2007 at 09:39 PM.
Sirius is offline   Reply With Quote
Old 19-02-2007, 09:40 PM   #104
Alex
Banned
 
Join Date: Nov 2005
Location: Piatra Neamt
Alex is just really niceAlex is just really niceAlex is just really niceAlex is just really niceAlex is just really nice
Default

Imi imaginez ca asta ar trebui sa stie majoritatea userilor de pe forum, sunt chestii elementare de clasa a 3-a!
Alex is offline   Reply With Quote
Old 19-02-2007, 11:11 PM   #105
sisu_stelistul
Member
 
sisu_stelistul's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
sisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to behold
Send a message via Yahoo to sisu_stelistul
Default

Pe forum cred ca trebuie sa ne straduim sa nu facem greseli, am putea sa ne exersam gramatica vorbind corect si coerent.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
sisu_stelistul is offline   Reply With Quote
Old 25-02-2007, 02:19 PM   #106
-Dany-
Banned
 
Join Date: Oct 2006
Location: niăr za compiuter
-Dany- will become famous soon enough
Send a message via ICQ to -Dany- Send a message via AIM to -Dany- Send a message via Yahoo to -Dany- Send a message via Skype™ to -Dany-
Default

Quote:
Originally Posted by poli tm in fifa View Post
Eu ma joc cat am timp.Cand a aparut fifa 07 ma jucam in medie 2 ore cam asa.Dar cand o sa apara RLSP o sa ma joc vre-o 3 ore (cred)
...o alta eroare si nu cred ca e din tastatura
-Dany- is offline   Reply With Quote
Old 27-02-2007, 09:19 PM   #107
sorin
Super Moderator
 
sorin's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Bucureşti
sorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant future
Default

mns,scuze de indrazneala dar am observat o grseala:
Acest patch este un mic exemplu a ceea ce va urma in viitor la FifaRomania(Stire stadion Emil Alexandrescu)

*va urma era suficient.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by sorin; 27-02-2007 at 09:23 PM. Reason: papat litere
sorin is offline   Reply With Quote
Old 28-02-2007, 01:02 PM   #108
gianni
Member
 
gianni's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
gianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these parts
Default

Suntem oameni, deci supusi greselii! Este bine atunci cand suntem atentionati; mai rau ar fi sa nu fim atentionati! Nu este nicio suparare(vorbesc pentru mine)!
__________________



gianni is offline   Reply With Quote
Old 28-02-2007, 01:29 PM   #109
DarkComy
Arcichitect
 
DarkComy's Avatar
 
Join Date: Mar 2003
Location: Bucuresti
DarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant future
Default

Ma bucura faptul ca am inceput sa vad mai putine posturi cu mesajele alea haioase din paranteze , semn ca lumea scrie mai corect
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
DarkComy is offline   Reply With Quote
Old 28-02-2007, 05:10 PM   #110
-=FaN MaNcHeStEr=-
Member
 
-=FaN MaNcHeStEr=-'s Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Bucuresti
-=FaN MaNcHeStEr=- will become famous soon enough
Default

char daca unii au inceput sa scrie corect asta nu inseamna ca trebuie sa desfiintati acele paranteze cu mesaje haioase.Tineti-o tot asa!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.




To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
.... inregistrati-va va rog!
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
-=FaN MaNcHeStEr=- is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
albitru, mingie, pliptiseala

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:33 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL